Reklama

Reklama

Tak se ptám


Příliš mladí na lásku (E02)

(epizoda)

Obsahy(1)

Televizní příběh vypráví o lásce devatenáctiletého Ondřeje (J. Čenský) a sedmnáctileté Aleny (I. Andrlová). Ondřejovi rodiče (J. Hlaváčová a M. Zounar) touží poznat dívku svého milovaného syna, a tak se Alenka vypraví „ukázat“. Zdánlivě poklidná návštěva dívky u Ondřejových rodičů se ale bohužel zásluhou jeho matky zvrtne zcela nečekaně jiným směrem a mezi ženami vypukne hádka a Alena odchází. Ondřej se nechce své lásky vzdát a omluví se Aleně za chování rodičů. Mladí dokonce začnou, a to i přes nevoli Ondřejových rodičů, plánovat společnou budoucnost a dokonce i svatbu! Jenže, protest, který chtěl mladý hrdina příběhu uskutečnit, se náhle obrací proti jeho nejvlastnějším zájmům a lákavé šanci, která se mu naskytne. Jak se Ondřej zachová? (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Vrásky z první lásky. Příběh Aleny a Ondřeje přirozeným způsobem popisuje radosti i strasti mladých milenců, pokoušejících se uhájit svůj vztah navzdory všemu a všem. Zajímavé téma, ale z dnešního pohledu už možná pasé. Ivana Andrlová s Janem Čenským tvořili v osmdesátých letech sehranou dvojici, která funguje sama o sobě, proč ne. Blanka Bohdanová vysekla i na malém prostoru strhující portrét unavené ženské, které to v životě nevyšlo a sledovat charakterové proměny Jany Hlaváčové je doslova radost. Jiří Adamec uměl kdysi dobré filmy, škoda, že později dal přednost jiným žánrům. ()

argenson 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chápu, že ve své době to mohlo přispět k navýšení popularity začínajících mladých herců, ale Čenský pobíhající značnou část děje polonahý ve froté ručníku mě celkem iritoval:-) Příběh samotný nebyl špatný, ale řešení dilematu studium nebo vztah se mi zdálo příliš patetické, jako by šlo o otázku života a smrti. Navíc Čenský deklamuje celkem otřepané fráze a chvílemi jsem se nudil. Body navíc ale dávám za famózně přidrzlou Andrlovou v seznamovacím rozhovoru s potencionální tchýní (Jana Hlaváčová). Stejně bravurně jiskřící byl dialog dvou matek (Hlaváčová-Bohdanová). ()

Reklama

bubun odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle opravdu nemělo obdoby. Tak si to shrneme: věčně nespokojená Andrlová s permanentně kyselym výrazem začne chodit s Čenskym, což se nelíbí jeho matce, protože Andrlová je chudá a nemá maturitu. Otec požádá Čenskýho o fotku Andrlový, a z pouhého pohledu na miniaturní fotografii zřejmě odhadne její vlastnosti, protože aniž by o ní cokoliv věděl, prohlásí, že je to "šikovná holka". Poté se velmi neuměle snaží Čenskýmu promlouvat do duše o bezpečnym sexu, přičemž chodí dvacet minut kolem horký kaše, a Čenský je buď takovej vůl, že vůbec neví, co se mu to snaží otec říct, nebo z něj má ukrutnou srandu - asi jako já z týhle scény. Matka Hlaváčová pak naběhne na Čenskýho s tím, že u nich Andrlová "cítí teplý místečko a jednou mu svěří sladký tajemství... a ani to nemusí bejt tvoje!" Jak už tady někdo zmínil, ta následná scéna se zírající bandou důchodkyň na lavičce je opravdu vynikající. Hlaváčová se pozve k matce Andrlový na pokec, přičemž jsem se už těšila, že se po sobě vrhnou, k tomu jejich dialog směřoval... Nakonec na to však (a bohužel) nedojde, Hlaváčová odchází, načež tam naklušou Čenský s Andrlovou. Následuje scéna s dialogy typu "láska je nemilosrdná - na to ste vopravdu ještě moc mladý" - Čenský: "Já tomu teda asi moc nerozumim..." a: " Pani Veselá, jakej si myslíte, že jsem? Myslíte že jsem dobrej, nebo... ?" ... "Myslim si že jste dobrej..." Podlejzavej Čenský se ještě chvíli vlichocuje, ale není mu to nic moc platný. Andrlová zatáhne Čenskýho do kamarádčiny garsonky, a následuje věta: "Má tady hezký kytky, viď".. Andrlová mu chvíli nehce dát, a pak následuje brilantní scéna, kdy jí Čenský podá ruku, ale on ji nepodá normálně, on ji napřáhne a drží tak dlouho vysoko, že kdyby dlaň nesměřovala nahoru, vypadalo by to, jako kdyby hajloval. "Včera jsem přestala jíst panenský jablíčka...", Veškrnová: " To se nestydíš to říct mamince jen tak do očí?! " , Bohdanová s Andrlovou pak lomcuje se slovy "to už nemíš nikdy udělat!". Výborné. Ještě musím zmínit několikaminutové záběry na stéblo trávy, který Čenský povaloval v tlamičce, hudbu Karla Svobody, Veškrnovou a její klasické grimasy, "konto v Tuzexu" , Andrlovou a její proklamace jako "ty si mě chceš vyvzdorovat", "ty jim lžeš!", "ty je vydíráš!", "ty se mnou kšeftuješ!", a, samozřejmě, Čenského záručák. Pokud máte silné nervy, a trochu zbytkového alkoholu v krvi, vřele doporučuji. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Podobné téma rozvíjí i seriál Chlapci a chlapi. První polovina celkem dějová – postava Aleny (Andrlová) vyniká svým rebelstvím. V konfrontací s Ondřejovou matkou (Jana Hlaváčová) má Alena navrch. Druhá polovina zbytečně rozvláčná. Celkově příběh odráží 80. léta. Dnešního diváka pobaví ne otázky na plat, ale výše tehdejšího platu:-) ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Příliš mladí na lásku už nebyli. Ale praktické záležitosti neměli vychytané, mentálně nebyli zralí, takže se vše odehrálo jen v milostných oblastech, na ty už zralý byli, ale co dál? Vtom už měli velké problémy. Dívka otěhotní a je na dítě sama, kluk bere roha. Takže vše je jinak pro dívku, kluk jede v životě dál jako by se nic nestalo. https://www.youtube.com/watch?v=pyquS_ClPvQ Měním názor po dalším shlédnutí...ale nepodělím se o něj. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Ivana Andrlová považuje svoju rolu Aleny za akúsi symbolickú pri prechode z rolí princezien do rolí mladých dievčat na začiatku 80. rokov. (Raccoon.city)
  • „Konečně přišla moje šance – moje první postelová scéna! To už si mě musí všimnout! Nevšimla,“ prohlásil Jan Čenský, který si během natáčení myslel na Ivanu Andrlovou. [Zdroj: časopis Můj čas na kafíčko] (Duoscop)

Reklama

Reklama