Luisa Llorrente je daňová expertka, která jede na zámek Valdemar, aby důkladně prozkoumala, jak je to s vlastnickými vztahy kolem zámecké budovy. Protože však žena za záhadných okolností zmizí, najme si její šéf Maximilan soukromého detektiva, který ji má najít. Brzy se ovšem ukáže, že to zdaleka není jediné záhadné zmizení, ke kterému v těsné blízkosti zámku Valdemar došlo. (Film+)

Bloody13

Ale jo, líbilo se. Slušná polovina dvoudílného španělského projektu, ve kterém se naposledy můžeme setkat s Paulem Naschym. Je pravda, že nadpřirozená nebo jiná hororová linie dala přednost spíše tragické lásce dvou hlavních postav, ale pořád si to zachovalo slušnou atmosféru a trochu tuctový příběh, i přes svou přímočarost, mě dokázal udržet v pozoru. Herci totiž nejsou žádný polena, hudba taky odvedla kus prácičky a to se týká i maskérů, kteří nám představili seschlejšího bráchu samotnýho Voldemorta. Fajn je také setkání s několika legendárními postavami, mezi nimiž vyčuhuje především Bram Stoker, otec Draculy. Každopádně na druhou část se těšim hodně, jelikož slibuje o dost lepší zábavu. ()

J*A*S*M

V prvních třiceti minutách se začne vyprávět příběh ze současnosti (přičemž se filmu podařilo získat si můj zájem - velmi slušná atmosféra), poté se však skočí do minulosti a po zbytek stopáže se připravuje mytologie pro druhý díl, aniž bychom se dozvěděli jakékoli rozuzlení onoho začátku. Holt si musíme počkat. La herencia Valdemar působí místy velice lacině (až televizně) a i přes některé atmosféricky povedené scény (začátek, vyvrcholení té historie) je pro mne velkým zklamáním. Na dvojku se ale kouknu rád, přehnaná očekávání rázem odpadají. ()

Dellamorte

Kostýmovo a atmosférou slušné, povedala by som , až komorné domáce kino, no myslím si, že zbytočná Espa záležitosť. Ukecanosť - tú vyrovnajú FX - takže v poho. Dúfam však , že touto cestou sa španielsky zoom na " H " nevyberie. ( pečie sa totiž 2ka , ostáva dúfať , že to nasaje grády , aké by si tento námet - aj žáner zaslúžil ). Každopádne ostávam pri tom - že španielsky vizuál si ( striedavo ) udržiava svoj " h-feel " . ( Paul N. - R.I.P. ) ()

Fr

,,MÁME PROBLÉM SE SÍDLEM VALDEMARŮ“....... /// Viktoriánské sídlo, ve kterým se začnou ztrácet agenti (REALITNÍ !!!) Čortův hráád? Uvidíme ve dvojce. Protože zatím víme, že tam straší a že ta barabizna má svoji pověst. Ponurou (samozřejmě). Báchorku s černou magií v hlavní roli. Není to trapný, ani to neupadá k lacinýmu ,,čáry máry“. Líbí se mi, že si dali takovou práci s příběhem. Škoda jen, že to nepojali víc ,,zábavněji“. Chybí tomu totiž (kvůli rozvleklosti) jiskra! Ale je to jen legenda, který se je třeba mrknout na zoubek. Vlastně na barák! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se nudím, fotím lidskou auru. 2.) Netoužím po moci ani bohatství! Já bažím po znalostech! 3.) Řeknu hodně málo: ,,Dunwichský rituál“. 4.) Thx za titule ,,evilmind“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

No.. Jak začít.. Prvních třicet Minut vypadalo nadějně.. Hlavně scéna v baráku.. Příšerky byli Super! Pak se děj vrátil do Minulosti a vykládalo se o legendě.. Brr nudná To byla Hodina plných nesmyslných keců.. Viděl jsem to fakt bledě.. Málem jsem to vypnul.. Vzápětí se začal konat mytologický Obřad.. Kde povolali Příšeru Voldermorta s CooL Designem.. Opět jsem začal pocitovat super Atmosféru a zároven mě nalákali na Dvojku.. Mé Hodnocená 5/10.. Příště vííc Voldermortů a méně Keců! ()

• Poslední film Paula Naschyho. Zemřel 30. 11. 2009 na rakovinu slinivky břišní. (Conspi)
  • Vůbec první španělský film v historii, který byl natočen bez dotací španělské vlády. (Conspi)
  • Při závěrečném rituálu se ve filmu sejde několik historických postav. Aleister Crowley byl slavný mág a okultista, Lizzie Bordenová byla obviněna ze zabití své matky a nevlastního otce, Belle Gunnessová zavraždila několik svých manželů i své děti a Bram Stoker je autorem legendárního románu "Drákula". (Petulka88)