• LadyPupu

Masochisticky jsem vydržela všechny 3 díly. Pár zajímavých momentů to má... I když mě zrovna teď žádný nenapadá. Ale úplně hrozný to není, to určitě ne. A kdyby se z těch tří dílů udělal jeden třeba pulhodinovej, tak by to bylo určitě aspoň za dvě hvězdy.(23.6.2016)

Je to velice podobné o 10 let staršímu seriálu "Na lavici obžalovaných justice". Tohle se mi líbilo reálností, ovšem tady jsou zase o něco slabší zápletky i herecké výkony, holt daň Ostravě.(19.5.2015)

Advokátní komora, kterou řídí Grecman (Jiří Sovák), přibírá hned po škole dva koncipienty Davida (Josef Novák-Wajda) a Jakuba (Jiří Sedláček). Oba se učí a dostávají potřebné rady do profesního života, od kterého je Grecman ze začátku odrazuje. Nakonec úspěšně udělají zkoušku a vstupují rovnýma nohama do pravničiny. 75%(12.1.2013)

• sator

ČT-Ostrava....otřesné...jediné zajímavé je ukázka jak může člověk ve funkci zblbnout...psal se rok 1988...(27.1.2013)

V knižní předloze jsou lépe vykresleny některé vedlejší postavy (např. Šárka), ale celkově jsem měl při čtení podobnou představu. Grecman (Jiří Sovák) a Tondl (Svatopluk Beneš) podávají moudra přesvědčivě. Josef Novák a Jiří Sedláček dokázali podstatu vztahu Davida a Kuby také zachytit. Potěšily i Yveta Kornová a Jana Postlerová v rolích sekretářek. Písnička Jaroslava Wykrenta plně vystihuje ústřední téma příběhu.(12.1.2013)