Epizody(3)

Třídílná minisérie zavádí diváka do prostředí advokátních poraden, pracoven vyšetřovatelů a soudních síní. Hlavními protagonisty jsou dva mladí muži David a Jakub. Hned po škole nastupují jako koncipienti do advokátní poradny pod křídla starého a zkušeného doktora Vlastimila Grecmana. Ten jim okamžitě začne dávat profesní rady... (oficiální text distributora)

farmnf

Příběh je to zajímavý.  Kdyby to nedělala Ostrava, mohl by se i povést. Co nechápu? Sovákem to začíná a je to zábavné. Dále tam působí Švehlík, zkušená hvězda ČS filmu. Pan Beneš s dýmkou!  A vše jsou to vedlejší role. Do hlavních postav se dostal tak bezvýznamný a beztvarý herec jako Novák! Ten druhej imbecil se jmenuje Sedláček a tváří se jako dement. Jeho slabost pro ženský je těžko uvěřitelná. Olda Navrátil naopak skvělej, Svatopluk Matyáš taky. Tito dva blbci v titulních rolích to vše posrali. ()

Tosim

Ze začátku rozbředlé nic, ve kterém ani jedno z dílčích vyprávění (příchod mladých koncipientů do kanceláře, jejich soukromý život, případy, na nichž dělají), nemají dramatický oblouk, vše se jen kupí za sebou bez ladu a skladu a do toho všeho Jiří Sovák trousí svoje moudra a nakonec umře. Jedna z hlavních postav přebírá jeho funkci (vedoucí advokátní poradny) a pak už seriál není tak špatný, věnuje se hlavně jedné postavě, jejímu kariérnímu i rodinnému zázemí a třetí díl má dokonce něco, co by se dalo nazvat napětím a smyslem, protože k jeho konci přichází na řadu skoro až detektivní a právnický případ, zakončený něčím, co by se dalo nazvat vyústěním příběhu. 30%. ()

triatlet

V knižní předloze jsou lépe vykresleny některé vedlejší postavy (např. Šárka), ale celkově jsem měl při čtení podobnou představu. Grecman (Jiří Sovák) a Tondl (Svatopluk Beneš) podávají moudra přesvědčivě. Josef Novák a Jiří Sedláček dokázali podstatu vztahu Davida a Kuby také zachytit. Potěšily i Yveta Kornová a Jana Postlerová v rolích sekretářek. Písnička Jaroslava Wykrenta plně vystihuje ústřední téma příběhu. ()

Rodriguez

Advokátní komora, kterou řídí Grecman (Jiří Sovák), přibírá hned po škole dva koncipienty Davida (Josef Novák-Wajda) a Jakuba (Jiří Sedláček). Oba se učí a dostávají potřebné rady do profesního života, od kterého je Grecman ze začátku odrazuje. Nakonec úspěšně udělají zkoušku a vstupují rovnýma nohama do pravničiny. 75% ()

sator

ČT-Ostrava....otřesné...jediné zajímavé je ukázka jak může člověk ve funkci zblbnout...psal se rok 1988... ()

Gavin87

Jako Ostravák samozřejmě hodnotím seriál poněkud smířlivěji, poněvadž oceňuju pohled na ostravské reálie a stejně tak rád vidím ostravské herce, které znám z divadla. Chování některých postav mi přišlo přímo iracionální, seriál celkově působí docela sterilně. Jen trochu nechápu, proč advokátní poradnu udělali zrovna z budovy farního úřadu na Husově náměstí :-) ()

LadyPupu

Masochisticky jsem vydržela všechny 3 díly. Pár zajímavých momentů to má... I když mě zrovna teď žádný nenapadá. Ale úplně hrozný to není, to určitě ne. A kdyby se z těch tří dílů udělal jeden třeba pulhodinovej, tak by to bylo určitě aspoň za dvě hvězdy. ()

vitekpe

Prestoze mam rad ruzne obskurnosti z dob Cssr, tak tohle je teda extra maso a to nedam ani ja. Me nevadi, ze jsou tam extremne spatni herci v hlavnich rolich, me spis vadi absolutni nudnost a pitomost toho celeho. Chudaci opravdovi herci, kteri se toho museli ve vedlejsich rolich ucastnit. ()

Phex

Je to velice podobné o 10 let staršímu seriálu "Na lavici obžalovaných justice". Tohle se mi líbilo reálností, ovšem tady jsou zase o něco slabší zápletky i herecké výkony, holt daň Ostravě. ()

ssarka

ach bože, dva blbci co pořád chlastají mlíko...jsou vrcholně nesympatičtí a o herectví se nedá mluvit...v roce 88 si to plno herců mohlo už odpustit ()

Vakklav

Mám pro takovéto seriály tak trochu slabost (jako i pro zde zmiňovaný "Na lavici obžalovaných justice"), ale to neznamená zaslepenost. Holt je to takové chvílemi přemoudřelé, někdy přehrávané, ale to nezabraňuje tomu si u toho pěkně odfrknout. Nicméně oceňuji pokus o vhled do "sexy" profese, se kterou můžeme mít co dočinění, ať už je reálnost větší nebo menší. Jen na okraj minispoiler - pan Sovák sice umře, ale o jeho postavu zcela nepřijdete, čili přátelský žduchanec pro Offlinemana - panu Sovákovi to nedalo a musel se furt vracet:-). ()

milos.bradik

Docela zajímavý námět, ale jediného pořádného herce (Jiří Sovák) nechali zemřít hned v prvním dílu a ti ostatní hrají tak mizerně, že je to doslova utrpení. Rozmýšlel jsem mezi jednou a dvěma hvězdami, ale za Sováka jsem nakonec dal dvě i když velmi, velmi slabé. ()

huspenina33 odpad!

Hlavní postavy totálně nesympatičtí. Navíc otřesně hrající. Jedině co mně rozveselilo byla poznámka Aloise Švehlíka, jak to že to ještě neřeší partaj? A že Alois měl komunistických pohlavárů nahráno! ()