poster

Případy podporučíka Haniky (TV seriál)

Krimi / Drama

Československo, 1989, 4 h 2 min (Minutáž: 35–43 min)

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Ivan Gariš

Kamera:

Petr Čepický

Hrají:

Vladimír Dlouhý, Bronislav Poloczek, Miroslava Pleštilová, Marie Rosůlková, Alois Švehlík, Jan Přeučil, Evelyna Steimarová, Jana Švandová, Jitka Asterová, Ilona Svobodová, Viktor Preiss, Ladislav Trojan, Jiří Langmajer, Adolf Filip, Taťjana Medvecká, Jaroslava Obermaierová, Luba Skořepová, Bára Štěpánová, Leoš Suchařípa, Otto Lackovič, Valérie Zawadská, Jindřich Hinke, Zdeněk Dušek, František Husák, Mirko Musil, Jan Pohan, Jiřina Třebická, Milan Riehs, Petr Pospíchal, Božena Böhmová, Sabina Hánová, Radan Rusev, Vítězslav Jirsák, Jiřina Jelenská, Jiří Schwarz, Yvetta Blanarovičová, Jan Hrušínský, Jana Kasanová, Jan Kuželka, Hana Brejchová, Jana Walterová, Jaroslav Someš, Václav Luks, Věra Vlčková, Veronika Freimanová, Jaroslava Brousková, Marie Marešová, Jana Gýrová, Monika Žáková, Antonín Molčík, Jan Schánilec, Jan Teplý st., Marcela Martínková, Ljuba Krbová, Jiří Hálek, Eva Tauchenová, Alena Kreuzmannová, Miloslav Štibich, Karel Augusta, Miloš Vávra, Zdeňka Sajfertová, Jiří Novotný, Valentina Thielová, Vladimír Hrabánek, Blažena Holišová, Monika Hladová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

 • insurgentes
  ***

  Je to samozřejmě chujovina na n-tou, když se nás v seriálu snaží přesvědčit, že socialistická kriminálka neměla nic lepšího na práci než ukradený zapalovač, svačinu nebo pudla, a ještě větší taškařice je sledovat, jak bukvice Dlouhý hraje neodolatelnýho svůdce žen, před nímž každá sexice navlečená do správnýho osmdesátkovýho outfitu kroutí bobrem tak dlouho, dokud podporučík znechuceně nezasune. Pro mě byl seriál zajímavý spíše z toho druhého, "módního" aspektu. Bavilo mě sledovat, jak i celkem hezký holky, jakou například Mirka Pleštilová rozhodně byla, vypadaly v těch sexy mundůrech naprosto nepíchatelný. Tehdejší podprsenky byly teda věc - každý ženský dělaly příšerný visáče, že jsem si říkal, že to je snad dobovej unikát, že ženská vypadá líp bez podprsenky než s ní. Jinak tam bylo pár celkem vtipnejch hlášek, to zase né že ne, ale Dlouhý se mi tímto počinem tak trochu zprotivil.(15.11.2014)

 • LiVentura
  **

  Slaboučké krimi z přerodu socialismu v demokracii... Uff. Ale VD jako vždy velmi přesvědčivý a příjemný.(6.12.2016)

 • Crocuta
  ***

  Klein jako vyšitý, v tom negativním ale i pozitivním smyslu. Poněkud prostoduchý humor a z mého pohledu značně přemrštěnou pozornost věnovanou Hanikovým milostným eskapádám vyvažuje výrazná atmosféra, díky níž pamětník i přes onen typický laciný televizní vzhled celé série s nostalgií zavzpomíná na doby dávno minulé.(30.8.2014)

 • triatlet
  ***

  Oddechový "studiový" seriál. Už úvodní "dramatické probuzení" (6.23 - 6.30) naznačuje, že se bude střídat vtip s pátráním. Kleinův režisérský "rukopis" je rozpoznatelný. Vladimír Dlouhý s watsonovskou Miroslavou Pleštilovou se dobře doplňovali.(26.8.2014)

 • argenson
  *

  Autorům měl možná někdo říct, že točili v době, kdy už jsme občas viděli nějaký to Místo činu nebo Profesionály. Tady je všechno špatně v první řadě s Dlouhým, kterýmu vůbec nesedne role kožeňáckýho kurevníka. V kontrastu s tím pak naprosto směšný zápletky typu Marie Rosůlkové postrádající dvě kila na uhlí.(13.2.2015)

 • rt12
  ***

  Pro nesporný herecký talent a modré oči Vladimíra Dlouhého dávám ***. Spíš slabší průměr s typickým Kleinovým rukopisem, který si zopakoval v pozdějších Hříších pro pátera Knoxe a pro diváky.(27.8.2014)

 • zette
  **

  Hodne naivni, az detinsky pusobici kriminalni serial z predrevolucniho obdobi. Diky Vladimiru Dlouhemu si vsak urcite urdzel pozornost i u divacek. Pripady, ktere musi mlady podporucik resit jsou banalniho charakteru a daleko zajimavejsi jsou tak milostne eskapady hlavniho hrdiny. Slecna Sabina v podani Plestilove me celkem iritovala, na rozdil od pritazlive Jitky Asterove:-). Ve vedlejsich rolich bych jeste ocenil vykon nacelnika Aloise Svehlika a vyborneho Viktora Preisse z posledni epizody. Serial, ktery dnes lide oceni asi jen z nostalgie.(25.9.2014)

 • LadyPupu
  *

  Jalové příběhy, jalové dialogy, Dlouhý v bundě z jalovice a Pleštilová jako tele. Je to prostě kravina, výpovědní hodnotu to nemá veskrze žádnou, maximálně jako upomínku na outfity té doby. A ty byly mnohdy brutálnější (óbr ramenní vycpávky), než vyšetřované případy (ukradená houska s uherákem).(8.12.2016)

 • sator
  ***

  Relax. Pleštilová bonus navíc :)(13.10.2014)

 • vitekpe
  ****

  Typicky socialisticky serial se vsim co k tomu patri. Nejvtipnejsi je stylizace Dlouheho - jakoze neodolatelny magnet na zensky...to jsem se smal. :D 4-(4.7.2016)

 • rakovnik
  ***

  Pohodový odlehčený kriminální seriál z doby přerodu společnosti. Oceňuji exteriéry, pro mě vzpomínka a připomenutí šedivé doby, prostředí a předmětů mého mládí. Také se mi líbila absence politiky a celkem milé obsazení. Křiklavě studiové interiéry naopak nesnáším.(21.12.2016)

 • Drom
  **

  Ano, je to pane případ, když hlavním hrdinou je vetchý Dlouhý, jenž má být nejen progresivním mladým kriminalistou, ale zároveň i fešným svůdcem žen. Navíc když mu sekunduje Miroslava Praštilová naprosto stejně otravně jako v seriálu pro pátery se zálibou ve vraždách. Koženej vohoz, Simson, zamyšlený pohled na majestátní fízlstanici... Drňák jak z akčního filmu, idol něžného pohlaví. Případy jsou dost slabé, humor příliš nefungující, hudba stereotypní, výprava studiová, líný spád, dost jedoduché. Dobré výkony některých herců a nedostatečná debilnost však zabránily pádu do vetších hlubin.(15.2.2015)

 • mh.mail
  *

  20% - Smutné je, že si tvůrci tenkrát mysleli, že podobně "napínavé" příběhy budou lidi zajímat. Zlatý Pitaval. Sice Pleštilová byla k nakousnutí, Dlouhý standardně dobrý, ale jinak je to o ničem. Nedivím se, že mi to neutkvělo v paměti.(21.12.2016)

 • Phex
  ***

  Du schoen Klein(7.12.2014)

 • harycek
  ****

  Vcelku pěkná krimi komedie , hlavně díky hercům a "rejžovi" , vesměs je to poplatné době vzniku a je to malinko "socialistické"!!!!!!!!(23.11.2016)

 • brasek
  **

  Veľmi slabá "kriminálka" a príbehové trápenie v každom momente dejovej línie. Každý jeden diel má silne negatívny charakter v zmysle, že o pokračovanie nemáte záujem.(27.10.2018)

 • Monicina
  ***

  Skvelá dvojica Pleštilová a Dlouhý, ktorým to ladilo a hrali dobre. Ináč, dej a zápletky nudné, brala som to celé skôr ako takú skôr veselohru než krimi.(14.5.2018)

 • Cesty timem
  ***

  Takové detektivní Klainovy banalitky. Z nostalgie a díky dobrému obsazení a také pěkným a sexy ženským dávám všem epizodám 3*. Krom té poslední epizody, která byla o přilepený fous pana Preisse (a hlavně o jeho výkon v uvěřitelném podvodníkovi) a o závan půvabu Veroniky Freimanové lepší. Muž, který nesměl domů tedy za 4* s jedním odřeným uchem (tak bych si opravdu přál tady jemnější stupnici než 5 hvězd).(26.10.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace