Reklama

Reklama

Případy podporučíka Haniky

(seriál)
všechny plakáty
Krimi / Drama
Československo, 1989, 4 h 2 min (Minutáž: 35–43 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Mladý podporučík Petr Hanička přichází ze školy do praxe. Proti své vůli vyšetřuje místo složitých kauz banality... (oficiální text distributora)

Recenze (25)

zette 

všechny recenze uživatele

Hodne naivni, az detinsky pusobici kriminalni serial z predrevolucniho obdobi. Diky Vladimiru Dlouhemu si vsak urcite urdzel pozornost i u divacek. Pripady, ktere musi mlady podporucik resit jsou banalniho charakteru a daleko zajimavejsi jsou tak milostne eskapady hlavniho hrdiny. Slecna Sabina v podani Plestilove me celkem iritovala, na rozdil od pritazlive Jitky Asterove:-). Ve vedlejsich rolich bych jeste ocenil vykon nacelnika Aloise Svehlika a vyborneho Viktora Preisse z posledni epizody. Serial, ktery dnes lide oceni asi jen z nostalgie. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Ano, je to pane případ, když hlavním hrdinou je vetchý Dlouhý, jenž má být nejen progresivním mladým kriminalistou, ale zároveň i fešným svůdcem žen. Navíc když mu sekunduje Miroslava Praštilová naprosto stejně otravně jako v seriálu pro pátery se zálibou ve vraždách. Koženej vohoz, Simson, zamyšlený pohled na majestátní fízlstanici... Drňák jak z akčního filmu, idol něžného pohlaví. Případy jsou dost slabé, humor příliš nefungující, hudba stereotypní, výprava studiová, líný spád, dost jedoduché. Dobré výkony některých herců a nedostatečná debilnost však zabránily pádu do vetších hlubin. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Klein jako vyšitý, v tom negativním ale i pozitivním smyslu. Poněkud prostoduchý humor a z mého pohledu značně přemrštěnou pozornost věnovanou Hanikovým milostným eskapádám vyvažuje výrazná atmosféra, díky níž pamětník i přes onen typický laciný televizní vzhled celé série s nostalgií zavzpomíná na doby dávno minulé. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Autorům měl možná někdo říct, že točili v době, kdy už jsme občas viděli nějaký to Místo činu nebo Profesionály. Tady je všechno špatně v první řadě s Dlouhým, kterýmu vůbec nesedne role kožeňáckýho kurevníka. V kontrastu s tím pak naprosto směšný zápletky typu Marie Rosůlkové postrádající dvě kila na uhlí. ()

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Je to samozřejmě chujovina na n-tou, když se nás v seriálu snaží přesvědčit, že socialistická kriminálka neměla nic lepšího na práci než ukradený zapalovač, svačinu nebo pudla, a ještě větší taškařice je sledovat, jak bukvice Dlouhý hraje neodolatelnýho svůdce žen, před nímž každá sexice navlečená do správnýho osmdesátkovýho outfitu kroutí bobrem tak dlouho, dokud podporučík znechuceně nezasune. Pro mě byl seriál zajímavý spíše z toho druhého, "módního" aspektu. Bavilo mě sledovat, jak i celkem hezký holky, jakou například Mirka Pleštilová rozhodně byla, vypadaly v těch sexy mundůrech naprosto nepíchatelný. Tehdejší podprsenky byly teda věc - každý ženský dělaly příšerný visáče, že jsem si říkal, že to je snad dobovej unikát, že ženská vypadá líp bez podprsenky než s ní. Jinak tam bylo pár celkem vtipnejch hlášek, to zase né že ne, ale Dlouhý se mi tímto počinem tak trochu zprotivil. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Uhlíř Kolařík (Jan Schánilec) říká při domovní prohlídce: „A za to, že poslouchám Prahu 3, mě nechcete zavřít?!“ Označení Praha 3 se používalo pro zakázané a později už jen rušené rozhlasové stanice jako Svobodná Evropa, Hlas Ameriky a další, které lidem v totalitních státech přinášely necenzurované zprávy. Rušičky na našem území utichly po 36 letech, 16. prosince 1988 po uvolnění, které přišlo z tehdejšího Sovětského svazu. (sator)

Reklama

Reklama