Reklama

Reklama

VOD (1)

Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (658)

petero 

všechny recenze uživatele

Teda od Snydera som čakal o dosť viac hlavne po jeho vynikajúcej prvotine Dawn of the Dead ale to som si neuvedomil že tam bol scenáristom tiež prekvapivo James Gunn (nový The Suicide Squad) a vytvorili jeden z najlepších moderných zombie hororov ak nie najlepší (World War Z, 28 Days Later, 28 Weeks Later, Rec, Rec 2). Aj v samotnej sérii ... of the Dead ho radím k tým nižším priečkam.  Slabý scenár s frajerskými postavami a nezáživnou réžiou bez zapamätania hodnej scény. ()

666teen 

všechny recenze uživatele

No. Tak tohle je můj první, čelní střet s NCSFD. Bylo mě upozorněno, že se to stane. Je třeba uznat, že včas. Líbí se to mi? Ani kokot. Pokud neoplýváte něčím jako je Adbl...ten takový, hentý, zlý, zlý, zlý program, jste v řiti. Možná ne. Pokud si libujete v reklamách všeho druhu. Všechno je teď o moc lepšejší, barevnější a user friendly . Ale co. Asi to tak má bejt. Se ti to nelíbí? Se seber a táhni. Však jsme tu jedna big happy family motivovaná láskou k filmu!......................Teď jsem trošku ujel od jádra (mrtvého) pudla, takže k věci. Soudruh Snyder už jednou mrtvé oživil a mě se to tenkrát líbilo. Moc. Ale tenkrát to bylo něco jako remake klasiky. Dneska tu máme křížence všech Útěků z (doplň město) a Rodinných pout. Fakt to chci vidět znova? Ne. Stačilo. ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Spása, či zatracení? Zachariáš v posledních letech rozděluje filmovou obec, ale jeho návrat do známých vod ji mohl zase jednou spojit. O kvalitách debutového Úsvitu mrtvých se napříč Snyderovou kinematografií pochybuje snad nejméně, dává tedy smysl na tento úspěch v těchto rozbouřených dobách navázat. Jenže! Příběh je nejen banální (což by nevadilo), ale i plný nelogičností (což už vadí) a Snyder snad záměrně nenaplňuje očekávání, jež sám vytváří. Úmorné dialogy zbytečně přerušují docela příjemně plynoucí a sympaticky brutální akci, jež se však bohužel zase jednou tváří jako něco víc, než ve skutečnosti je. Kvůli ne zcela pochopitelnému Snyderovu rozhodnutí je navíc velká část filmu natočena neostře a roztřeseně – podobně jako Knightmare scéna ve finální (ehm) verzi Ligy spravedlnosti. Snová estetika se do určitých pasáží hodí, zde ovšem působí jako další ze Snyderových rádoby uměleckých voleb, které si nikdo nesmí dovolit odmítnout, jinak bude nařčen z nepochopení jeho vize. Přestože nabubřelost z téhle jednohubky nečouhá tak silně jako z nedávné ZSJL, najmutí příčetného kameramana a pokrácení tak o hodinu by filmu jen prospělo. Přesto musím přiznat, že jsem trpěl méně, než jsem čekal, a jako oddychová žánrovka je Armáda mrtvých zcela snesitelná. Ale nic víc. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Čo sa ešte dá urobiť z tofu? Neviem...“ Úsvit mŕtvych od Snydera zbožňujem, takže na Armádu mŕtvych som sa tešil. Bohužiaľ, nadšenie sa nekoná. Nie je to zlé a nakoniec je to menšia divočina, než som sa obával vinou obskúrnych trailerov. Nie je to ani hororová komédia, čoho som sa pravdupovediac tiež dosť obával. Je to „normálny“, vážny a temný zombies triler, ktorému však nohy podkopáva nový druh zombies (pripomínajú príšerky zo Som legenda a Marshallovho Súdneho dňa, inými slovami – ani nemali byť hororovými) a mizerné správanie údajných profesionálov (ktorí nepočúvajú rozkazy, nevedia, kde sa nachádzajú ich parťáci a nevedia im v prípade nebezpečenstva pomôcť, hoci sú od nich len pár metrov a sú perfektne vyzbrojení). ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Nový zombie veľkofilm od tvorcu dnes už kultového Úsvitu mŕtvych, ktorý doteraz považujem za najlepší film tohto subžánru vôbec by som kedysi bral všetkými desiatimi, ale predsa len sa časy zmenili, Zack Snyder už dávno nie je, čo býval, poslednú dekádu ma jeho tvorba absolútne nezaujíma a aj tá kombinácia zombie filmu s heist tématikou mi neprišla práve najrozumnejšia, tak som svoje očakávania radšej miernil a dobre som urobil, lebo žiadny zázrak sa rozhodne nekoná, no našťastie ani žiadna katastrofa. Ale stále je to vo všetkých ohľadoch poriadne rozporuplné. Najviac ma potešilo, že to nie je až tak odľahčené, ako som sa bál a čomu nasvedčovali aj úvodné titulky. Humor tu určite nechýba, ale v celkom ruzumnej miere, aj keď pár scén by som predsa len vystrihol, ale som rád, že je to väčšinu času seriózne pojaté a občas sa snaží aj o nejaké to napätie, aj keď ozaj skôr len snaží. Ale aspoň to nie je žiadny Zombieland a podobné nezmysly, ktoré som mal problém dopozerať. Inak vôbec nerozumiem tejto dĺžke, pri jej výbere som čakal poriadne prepracovaný svet, nápadov tu na to bolo dosť a času bolo na všetko dostatok, ale film si drží len ten svoj béčkový koncept a všetko, čo načrtne už poriadne nedotiahne, ani to prostredie Las Vegas vlastne vôbec nevyužíva a aj logika tu občas dostáva riadne zabrať a to pritom nad tým väčšinou len mávnem rukou. Ale zase nemôžem povedať, že by som sa nudil a celé mi to ušlo celkom rýchlo. Len po tom úvode sa tu nič extra zaujímavé nedeje a film opäť viac zaujme až tú poslednú polhodinu. Obsadenie je tiež skôr také všelijaké, Dave Bautista ma posledné roky baví a na veliteľa tímu sa hodí, ale inak ten tím nie je práve zaujímavo zvolený a väčšina postáv mi bola ukradnutá. Hlavne tá mužská časť. Ale aspoň tie ženské postavy, ako hrdinova najbližšia partnerka, dcéra alebo blondína ma celkom bavili. Akcia opäť rozporuplná, nachádza sa hlavne v tej poslednej polhodine, poteší kopa pozabíjaných zombií a pár drsných momentov, ale inak tu nie je nič, čo by už nebolo vidno predtým a aj v čosi lepšej kvalite a pritom v podstatne lacnejších filmoch. Hlavne mi to vôbec neprišlo napínavé a o postavy som sa nebál, čo je v tomto žánri dosť problém. Ale aspoň ten Bautista sa občas predvedie a o zombie sa vie postarať aj pestrejšie, postavu a pohyblivosť na to má. A technicky to tiež nie je až taká sláva, občas sa tu nájde nejaký parádny epický moment, ale inak je film až prekvapivo komorný, ľubovoľné pokračovanie Resident Evil je veľkolepejšie, očakávane je to viac digitálne, než by bolo vhodné, zase neustále efekty streľby a krvi a tie rozmazané zábery som už vôbec nechápal. Takže keď človek čaká len priemerné žánrové béčko, nebude sklamaný, na to jedno pozretie mi to stačilo, ale dalo sa to výrazne vylepšiť v každom mysliteľnom ohľade. 62% ()

Galerie (59)

Zajímavosti (25)

  • Netflix převzal projekt od Warner Bros. Natáčení začalo v létě 2019 s rozpočtem 90 milionů amerických dolarů. (LUKICKK)
  • Režisér Zack Snyder uvedl, že jednou z nejnáročnějších sekvencí z hlediska obtížnosti natáčení byla úvodní scéna, kdy vojáci bojují se Zeusem. Natáčení probíhalo celkem pět týdnů, protože Snyder chtěl využít přirozeného světla. (HellFire)
  • Natáčelo se v Kalifornii, Los Angeles a v Albuquerque v Novém Mexiku. Hotel se jmenoval Atlantic Club Casino a nachází se v New Jersey. (SONY_)

Související novinky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (více)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (více)

Reklama

Reklama