Reklama

Reklama

Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (633)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Asi bych byl schopen užít si scenáristicky debilní hororové zombie béčko, v tomhle případě ale většina mého zklamání pramení z toho, že tady vůbec nebyly ambice natočit něco hororového. Laděním je to prostě přeplácaný akční nesmysl, kde se shodou okolností vyskytují i zombíci. Plus mě teda překvapilo, jak hnusně to v mnoha sekvencích vypadá. Navíc, takhle banální film, který vypravěčsky / konceptuálně nepřinese v podstatě nic originálního a zajímavého, nemůže mít proboha dvě a půl hodiny. Třičtvrtě hodina by z toho šla vyhodit bez problému. Snyderův Úsvit je úplně jinde a obávám se, že ničeho podobného už se od Zacka nedočkáme. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Kolosální trash s otravnými postavami a nevkusným rozostřováním obrazu za nimi, který ale udrží pozornost, protože se v něm děje dost “pleasing” věcí pro fanoušky žánru. Rozpačitý divácký zážitek jakž-takž zachraňují taky Bautista, který je nejenom muskalatura ale i osobnostní tahoun, a zombie tygr, který by toho slaďáka od Anga Leeho sežral jedním hltem! ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Nechápu, co se stalo se Zackem Snyderem, že člověk, který má ve filmografii geniální ´Watchmen´, nebo velmi dobrý ´Man of Steel´ a vlastně nikdy doposud tvůrčím způsobem nevyhořel, natočí takovéhle hovno. Patetické, k posrání nudné a vizuálně odpudivé (ne, šťavnaté úvodní titulky a těch pár lasvegaských greenscreenů to nevytrhne). Má to jedinou slušnou akční scénu – přestřelku v kasínu – která přijde až půlhodinu před koncem a jeden jediný zaznamenáníhodný nápad, což je zombie tygr. A v čele nezajímavého hereckého ansámblu Dave Bautistu, jehož herecké limity končí někde u schopností Hamáčka, když vypráví o svém zastíracím manévru. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Vskutku tragická patička škaredých až nesympatických neherců, proti nimž všichni zúčastnění zombiči usilovali o Osrala a filmové sekssymboly, v sice spektakulárně udělané, ovšem mrtvolně nenápadité hybridní vykrádačce Útěku z Ňujorku & Zombí a Kellyho hrdinů & Zombí. Scénáristicky podprůměrný až přitroublý hnijící steril, vatěný až za hrob kafilérním patosem a dekompozitními rodinnými hovnotami, který ty zhruba tři kulantní scénické nápady a eRko rozhodně nereanimují do plnotučně nemrtvé taškařice. Rozkládajícím se brzlíčkem na tomhle dortu exhumované bezradnosti je navíc Davčova dceruška, natolik prkenná, odporná, a ještě k tomu piča, že jsem si od začátku myslel, že musí být natuty taky zombí, u které dost ušetřili na mejkapu, a jen čekal, kdy někoho konečně pohryže. Když to srovnám s botulínově šťavnatým a makabrózně výživným Úsvitem mrtvých, je tohle jednoznačný Soumrak, další přiblblá sériová výživa povrchního kokotporátního prasátka a evidentní Zekova mozková zmrd. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Tak bohužel. Pořád platí, že zatímco na seriálovém poli točí Netflix pecky nejtěžšího kalibru, v rámci filmové zábavy nedokáže nabídnout adekvátní hollywoodské pozlátko, i když k tomu má tvůrce i rozpočet. A přitom Armáda mrtvých začíná tak slibně! Úvodní titulky, které nás zábavně a přitom elegantně úsporně uvedou do děje, jsou srovnatelně boží s těmi, jaké Snyder naservíroval ve Watchmenech. V tu chvíli jsem se začal usmívat od ucha k uchu a věřil, že Snyder má pořád v sobě toho frajera, co si kdysi kariéru otevřel Úsvitem mrtvých. Jenže zbytek jeho prvotinu nijak nepřipomíná. Prostředí nevyužité, postavy nezajímavé, dynamika až na pár okamžiků skoro žádná a černého humoru zoufale málo. Když už se nějaký ten pokus o vtípek objeví, zabije ho debilita samotného zpracování (potřebujeme dostat zombie na nášlapné zařízení, ale nestrčíme ji tam - PUSTÍME JI, aby si k němu sama došla). V rámci námětu nějaké ty nosné nápady nechybí, ale ničemu nakonec neslouží. Nový druh zombie tam byl... proč? Být ve filmu běžné nemrtvé potvory, nic moc by to na výsledku nezměnilo (že jeden chytřejší dokáže lépe stopovat, to už jsme viděli mnohokrát). A zasazení do Las Vegas? Tady Armáda mrtvých padá na hubu úplně nejvíc, protože město hříchu nijak v rámci naturelu - vyjma úvodních titulků - nevyužije. Zkázu dokonává Snyder svojí kamerou, která půlku času ostří a druhou si hraje na portrét mód v iPhonu, takže se na film ani pěkně nekouká. A s takovou se člověk prostě těžko ubrání tomu, aby nezačal rýt do příběhu, jehož výchozí zápletka je samo o sobě nesmyslná a čím déle podívaná plyne, tím větší nesmysly tasí (hrdina chce zachránit dceru, ale od momentu ve výtahu na to na 20 minut prostě zapomene). Čekal jsem od Snydera ledacos, ale rozhodně ne nevýraznou nudu vykrádající Soudný den, z níž prakticky není cítit jeho rukopis. Spíš to vypadá jako kousek z pozdní tvorby Paula W.S. Andersona. A ne, to fakt není dobrá vizitka. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (24)

  • Při natáčení havárie na začátku filmu byla úmyslně zničena digitální kamera RED, protože Zack Snyder chtěl získat záběry z perspektivy jednoho z vozů. Nepoškozenou paměťovou kartu našel štáb kousek od místa výbuchu. Pozůstatky kamery jsou vystaveny v budově produkční společnosti Red Studios. (HellFire)

Související novinky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of…

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který…

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada…

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s…

Reklama

Reklama