Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

Tom Hardy

Tak bohužel. Pořád platí, že zatímco na seriálovém poli točí Netflix pecky nejtěžšího kalibru, v rámci filmové zábavy nedokáže nabídnout adekvátní hollywoodské pozlátko, i když k tomu má tvůrce i rozpočet. A přitom Armáda mrtvých začíná tak slibně! Úvodní titulky, které nás zábavně a přitom elegantně úsporně uvedou do děje, jsou srovnatelně boží s těmi, jaké Snyder naservíroval ve Watchmenech. V tu chvíli jsem se začal usmívat od ucha k uchu a věřil, že Snyder má pořád v sobě toho frajera, co si kdysi kariéru otevřel Úsvitem mrtvých. Jenže zbytek jeho prvotinu nijak nepřipomíná. Prostředí nevyužité, postavy nezajímavé, dynamika až na pár okamžiků skoro žádná a černého humoru zoufale málo. Když už se nějaký ten pokus o vtípek objeví, zabije ho debilita samotného zpracování (potřebujeme dostat zombie na nášlapné zařízení, ale nestrčíme ji tam - PUSTÍME JI, aby si k němu sama došla). V rámci námětu nějaké ty nosné nápady nechybí, ale ničemu nakonec neslouží. Nový druh zombie tam byl... proč? Být ve filmu běžné nemrtvé potvory, nic moc by to na výsledku nezměnilo (že jeden chytřejší dokáže lépe stopovat, to už jsme viděli mnohokrát). A zasazení do Las Vegas? Tady Armáda mrtvých padá na hubu úplně nejvíc, protože město hříchu nijak v rámci naturelu - vyjma úvodních titulků - nevyužije. Zkázu dokonává Snyder svojí kamerou, která půlku času ostří a druhou si hraje na portrét mód v iPhonu, takže se na film ani pěkně nekouká. A s takovou se člověk prostě těžko ubrání tomu, aby nezačal rýt do příběhu, jehož výchozí zápletka je samo o sobě nesmyslná a čím déle podívaná plyne, tím větší nesmysly tasí (hrdina chce zachránit dceru, ale od momentu ve výtahu na to na 20 minut prostě zapomene). Čekal jsem od Snydera ledacos, ale rozhodně ne nevýraznou nudu vykrádající Soudný den, z níž prakticky není cítit jeho rukopis. Spíš to vypadá jako kousek z pozdní tvorby Paula W.S. Andersona. A ne, to fakt není dobrá vizitka. ()

J*A*S*M

Asi bych byl schopen užít si scenáristicky debilní hororové zombie béčko, v tomhle případě ale většina mého zklamání pramení z toho, že tady vůbec nebyly ambice natočit něco hororového. Laděním je to prostě přeplácaný akční nesmysl, kde se shodou okolností vyskytují i zombíci. Plus mě teda překvapilo, jak hnusně to v mnoha sekvencích vypadá. Navíc, takhle banální film, který vypravěčsky / konceptuálně nepřinese v podstatě nic originálního a zajímavého, nemůže mít proboha dvě a půl hodiny. Třičtvrtě hodina by z toho šla vyhodit bez problému. Snyderův Úsvit je úplně jinde a obávám se, že ničeho podobného už se od Zacka nedočkáme. ()

Lima

Nechápu, co se stalo se Zackem Snyderem, že člověk, který má ve filmografii geniální ´Watchmen´, nebo velmi dobrý ´Man of Steel´ a vlastně nikdy doposud tvůrčím způsobem nevyhořel, natočí takovéhle hovno. Patetické, k posrání nudné a vizuálně odpudivé (ne, šťavnaté úvodní titulky a těch pár lasvegaských greenscreenů to nevytrhne). Má to jedinou slušnou akční scénu – přestřelku v kasínu – která přijde až půlhodinu před koncem a jeden jediný zaznamenáníhodný nápad, což je zombie tygr. A v čele nezajímavého hereckého ansámblu Dave Bautistu, jehož herecké limity končí někde u schopností Hamáčka, když vypráví o svém zastíracím manévru. ()

verbal

Vskutku tragická patička škaredých až nesympatických neherců, proti nimž všichni zúčastnění zombiči usilovali o Osrala a filmové sekssymboly, v sice spektakulárně udělané, ovšem mrtvolně nenápadité hybridní vykrádačce Útěku z Ňujorku & Zombí a Kellyho hrdinů & Zombí. Scénáristicky podprůměrný až přitroublý hnijící steril, vatěný až za hrob kafilérním patosem a dekompozitními rodinnými hovnotami, který ty zhruba tři kulantní scénické nápady a eRko rozhodně nereanimují do plnotučně nemrtvé taškařice. Rozkládajícím se brzlíčkem na tomhle dortu exhumované bezradnosti je navíc Davčova dceruška, natolik prkenná, odporná, a ještě k tomu piča, že jsem si od začátku myslel, že musí být natuty taky zombí, u které dost ušetřili na mejkapu, a jen čekal, kdy někoho konečně pohryže. Když to srovnám s botulínově šťavnatým a makabrózně výživným Úsvitem mrtvých, je tohle jednoznačný Soumrak, další přiblblá sériová výživa povrchního kokotporátního prasátka a evidentní Zekova mozková zmrd. ()

Enšpígl

Mám výhodu, že jsem to čekal horší, mnohem horší, především, když jsem viděl stopáž. Vlastně ta mě nalákala, říkal jsem si, jak můžou zombie filmy hodit na takovou stopáž. Dalo se to ustát i když dějové záplatky byly někdy až směšné, odsejpalo to slušným tempem, ale Dave Bautistu fakt nedávám, ten je herec a to i akční asi jako je lenochod dravá šelma. ()

• Ve snímku se objevuje fórek tvůrců, kdy při sestavování týmu nalezl Scott (Dave Bautista) Dietera (Matthias Schweighöfer) v zámečnictví Gwendoline's. Jde o narážku na známý internetový vtip, že herec z Rudého Barona (2008) vypadá jako dvojče Gwendoline z Tarthu (Game of Thrones). (Kodousek)
  • Natáčelo se v Kalifornii, Los Angeles a v Albuquerque v Novém Mexiku. Hotel se jmenoval Atlantic Club Casino a nachází se v New Jersey. (SONY_)
  • Jelikož byl Chris D’Elia obviněný, že na sociálních sítích obtěžoval nezletilé dívky, tak se Netflix rozhodl, že bude z filmu vystřižen. Jeho roli převzala komička Tig Notaro, která natočila všechny svoje repliky před zeleným pozadím a byla zasazená do již hotových scén. (Duoscop)