Přísně tajné vraždy (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 2009, 41x15 min

Luděk Navara

Jiří Bura

Jefim Fištejn, Norbert Lichý (vyp.)

Také historický dokument je řemeslo. A to řemeslo se buď umí, nebo poněkud či více fušuje. Epizoda s Janem Masarykem a uvádění bájivých svědectví hraničí s vědomou snahou po zkreslování základních fakt kolem této tragické události. Zpochybňování svědectví osobních Masarykových tajemníků - a jinak tento pořad charakterizovat nelze - je z etického hlediska obtížně vykladatelné. Obtížně vykladatelné znamená neobhajitelné.(18.12.2010)

• igi B.

Jojojojojo... Tak si zasloužilý >trafikant< J. F. taky jednou >zahrál< v dalším naprosto zbytečném NIC... "A co na to VY?" Taky si milí diváci myslíte, že tyhle stále častější a trapnější nicotné hraněpseudodokumentární českotelevizní relace vznikají jen pro přísně tajné vyvedení peněz ze zdrojů vašich koncesionářských poplatků? . . . Jedna hvězdička tedy jen za ty marně mrtvé, pohrdavý odpad pak nulám, co na těch nešťastných (nepromlčených!) osudech mají drzost ještě nějak takzvaně veřejnoprávně - zato však naprosto nicotně parazitovat... - - - - - (Poprvé se znechucením sledováno během lednových týdnů 2010, hodnocení 19., komentář zde jako první - 26.1.2010)(26.1.2010)

• alanwilder

Musím dát odpad, protože takovou manipulaci jsem už dlouho neviděl. V současné době, je( mimo jiné důkazy) možno poměrně přesně určit kam dopadá tělo při pádu z výšky, zda-li jde o cizí zavinění, nebo nešťastnou náhodu atd. Tento pořad se však těmito možnými postupy vůbec nezabývá a pouze bazíruje na možném svědectví potencionálních svědků. V některých případech je to prostě směšné! Na místo vědeckých faktů raději chtějí svědectví lidí? Dávám toto hodnocení i přestože některé případy jsou velmi podezřelé...(5.1.2017)

Tak trochu ne příliš povedený pořad, který měl být převedením poměrně dobré myšlenky tajných vražd spáchaných na našem území v minulém století.(4.10.2013)

Neveselé ale zajímavé...Konec "Magistra Kelleyho"(1.12.2014)