Zjevení

The Apparition

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2012, 79 min

• Morholt

Banda studentíků si jen tak pro srandu králíkům vyvolá ducha a pak se strašně diví, když jim dotyčný strašidlo začne dávat čočku. Bouchá, rachtá, dělá neplechu v šatně, cintá po podlaze a vůbec je noční můrou všech spořádanejch hospodyněk a tak je logický, že na scénu musí přijít pan expert, kterej bubáka za pomoci techniky vyžene. No tak co to mělo - jednu scénu alá japonská bledule a Ashley Green, který je docela kus. A teď co to nemělo - všechno ostatní, co by měl duchařskej horor mít. 15%(21.11.2012)

Po nadějně vypadajícím prologu z toho posléze začalo smrdět Paranormal Activity a přestože se ani The Apparition nevyhnul prvoplánovým efektům (židle zaseknutá ve schodišti, elcédéčko ve sloupu, pochodující kamera apod.), naštěstí dokázalo i párkrát pocuchat nervovou soustavu a to díky naopak pár povedeným nápadům, které už sice nejspíš nedokáží vyděsit tak jako dřív, přesto na mě, jakožto na velkého fanouška všemožných duchařin, pořád docela fungují. Plusové body pak film sklízí i za to, že nám konečně ukázal "ono zlo". A jelikož má film zhruba 72 minut čistýho času, nedokáže ani moc nudit. 2,5*(5.2.2013)

Ačkoli to určitě není nic převratného a i v žánru duchařin to zřejmě příliš neobstojí, tak hodnotím průměrně, protože mě určité momenty dokázaly potěšit. Je to taková nepříliš povedená směs nejrůznějších (hororových) nápadů, které už byly použity někde jinde, ale co je nejhorší je to, že jsou zde do sebe tak divně namíchány. V celkovém pohledu asi film zas tolik nezaujme, ale některé scény se povedly a atmosféru to má chvílemi taky docela dobrou. No a konec určitě potěší...(11.11.2012)

• S.Quentin QUALE

Čistá vykrádačka, která stěží spadá do škatule "Průměr" - a to jsem ještě asi hodnej, protože jsem se na to díval sám v noci. No vzheldem k tomu, že jsem u toho i v pozdních hodinách neusnul, že herci nebyli otravní a že pár scén ušlo, tak dávám dvě hvězdy. Nicméně ač jsem se vžíval, jak jsem mohl, nejvíc mě děsila hrůzostrašná plíseň v každým druhým rohu. Toto mět v baráku, tak jsem taky napadrť a jdu bydlet do stanu. :) 40%(12.11.2012)

Nevím, zda filmy o strašidelných domech mají ještě co nabídnout. Jestli lze přijít s nějakým originálním nápadem, nebo půjde jen o další variantu již známého. Mladí lidé, strašení, strašení se stupňuje, bububu, buď přežijí, a nebo ne.... Novinkou snad je, že démon není spojen s určitým domem, ale postavou, takže kam se naši hrdinové hnou, tam je i on. Dobrá je kamera (vyjma pár roztřesených záběrů z ruční - naštěstí opravdu pár), hudba, pokud jde o vytváření napětí, jinak pop kolovrátek a vcelku sympatická je i hlavní dvojice. Jsem rád, že nedošlo na digitálního bubáka (dobře, v jednom momentu se objeví takový ten asijský, ale není to úplně on). Nejstrašidelněji pak působí silueta za sprchovým závěsem či snaha dostat se z místosti, které zatlučete dveře, abyste najednou zjistili, že jste uvnitř ní. Rovněž jsem rád, že nešlo o přehlídku lekaček, protože je považuji za nejlacinější a nejprofláklejší efekt. Snad devastace domu mohla být větší, ale jinak dobrý průměr.(24.12.2012)

• - Film se natáčel v Palmdale, v Santa Claritě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Když Ben (Sebastian Stan) s Kelly (Ashley Greene) přijíždí na začátku filmu do nového domu se svým Volkswagenem, vozidlo nemá na předku vozu registrační značku. Druhý den však Kelly s vozidlem odjíždí do města a vozidlo registrační značku má, ale když se vrátí z města domů, vozidlo je opět bez registrační značky na předku vozidla. (BrianStorker)