Critical Condition

Critical Condition

Komedie

USA, 1987, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,240,502Tržby Celosvetovo $-(1.2.2009)

Viem, kto je Bill Cosby, aj Eddie Murphy a uz viem aj o Richardovi Pryorovi. Celkom slusny cernossky komik. Film Critical Conditions je spravne blaznivy, v ramci bezpecnych noriem blaznivosti. da sa perfektne an tom bavit, dialogy slusne, obycajne prevladaju, to dodrzuje aj tento fil. Pryor /Apartma v kalifornii, Lost Highway/ to slusne taha, nuda dostala miesto len v strede filmu, coz je skoda, ale Apted /Agatha 1979, Gorily v Mlze, bondovka World is not Enough/ rezisersku pracu tuna zvladol, som spokojny. Skoda, ze ostatnych hercov som nepoznal, teda okrem Joe Dallesandra, ale aj ten na mna tu posobil uchylne. A cudujem sa teda,m ze Karel Chrocht, taky velky funda Dallesandra film este nevidel a ani nekomentoval : 65 %(15.11.2017)

Zábavná starší komedie s výborným Richardem Pryorem. Aby nemusel do vězení, předstírá různá šílenství, když ale během hurikánu vypadne v nemocnici proud, v převleku za doktora se zkusí dostat ven. Náhoda tomu ale chtěla, že je to právě on, kdo řídí nemocnici během této krize. Pryorův komediální talent se tu skvěle projevuje, a i když situace, do kterých se dostává, nejsou přímo k popukání, rozhodně jsou dost zábavné. Ať už je to využití vrtulníku jako větráku nebo vyjednávání s narkomany, film si udržuje spád a vtip. Ke konci se tedy některé postavy začnou chovat úplně jinak a i žánr se přesune směrem k akci (i když nijak výrazně), přesto patří Critical Condition k těm lepším starším komediím, co jsem viděl.(10.12.2006)

• bertrand

Slabota. R. Pryora uznávám jako herce i komika, ale tuhle taškařici jsem málem nedokoukal. Znáte ty komedie, kdy je všechno připůsobeno jenom tomu, aby mohl vyniknout hlavní hrdina, jeho hlášky? Tohle je jedna z nich. Někdy se to povede, ale tady je to jako pěst na oko. Navíc Pryor hraje dost nevyrovnaně napsanou postavu, má oplývat sympatickou nemotorností, naivitou, sklony k anarchistickému chování, ale zároveň je to chlapík se zlatým srdcem, který si ví vždycky rady, takový Ferda s Pytlíkem dohromady... a vono to nefunguje. Pan Bertrand si příště radši pustí Brewsterovy milijóny.(24.11.2009)