127 hodin

127 Hours

127 hodín

Dobrodružný / Drama / Thriller / Životopisný

USA / Velká Británie, 2010, 94 min

Nádherná ukázka toho, že vařit se dá i z vody. Jen do ní musíte naházet halucinace, flashbacky, rozmluvy se sebou samým a trochu videoklipového koření (tři záběry vedle sebe, POV sekvence, oživlé fotky), které ovšem otupuje jakékoliv napětí (film je příliš načančaný, než abyste se o Franca opravdu báli). Kvůli mediální masáži všichni víme, jak ten film skončí, ale Boyle i Franco se rvou do poslední minuty, aby k přefiknutí pointy došlo až v poslední čtvrthodince. Těch sedmdesát minut předtím se rozhodně nenudíte. Ale občas máte pocit, že se o Aronovi dozvídáte až moc. Spolu s Útěkem do divočiny každopádně hezký příspěvek do dnes spíše anorektického žánru survival filmů.(13.1.2011)

• dobytek

Epizoda Happy tree friends Out on a limb roztahaná na 1,5 hod a navíc to postrádá tu vtipnou pointu. Celou dobu jsem se nudil a jenom čekal, až si ten maník uřízne ruku. Ale jako scéna s řezánim ruky byla natočená celkem dobře :-)(19.4.2011)

Danny Boyle se pomalu stává evropským (nadsázka jak hrom) Tony Scottem...a předvede cestu, kterou by si každý sebestředný chlap tohoto světa měl projít a uvědomit si, o čem je život. Ta osudovost (zase?), průhlednost konceptu (holt předloha) a délka ve výsledku vůbec nevadí, protože na ně nemyslíte a necháváte se unášet one-man-show Jamese Franca a jednoho velkého kamene. Je skvělé, že si Danny své filmy tolik užívá (a s ním i divák), obarvuje a stříhá je velmi agresivně a nebojí se obětovat někdy až klišovitý obsah skvělému celku. Pět hvězd to nebude, ale jedna úžasně uvěřitelná a intenzivní scéna ten film posunula do těžko zapomenutelné roviny. PS(spoiler): proč během závěrečných titulek neběžel zrychlený sestřih nahraných záběrů původního Aarona?:((13.1.2011)

Co si budeme povídat, tento film se jinak, než vysokým hodnocením, ocenit nedá. Celou náplň totiž tvoří reálný příběh o člověku, který uvíznul pod kamenem a jeho pozice a vyhlídky říkají pouze jedno, "umřeš tady". Tento příběh je silný, ale spíše než celovečerní film, by si zasloužil kvalitní dokument. Lidé na tyto příběhy koukají právě pro ty příběhy, nikoliv pro flashbacky do minulosti a balancování nad životem, což je nutná vata aby se zvýšila stopáž snímku. Nejzábavnější část filmu, je pro mě prvních 15 minut, tam se projevila kvalita Boyla, bohužel, zábavnost se ztrácí přesně ve chvíli, kdy Ralston zůstane pod kamenem a celé sledování se mění v pasivní fandění hlavní postavě. Přesto mě film bavil i když jsem díky jinému filmu "CANYON" věděl, jak vše dopadne. 68% 09.01. 2011(9.1.2011)

Nedá sa to neporovnať s Buried, pretože to malo rovnakú myšlienku a trochu odlišný dej, ale snaha zachrániť sa za každých okolností zo situácie v ktorej ide o život bola rovnaká. Luxusne dosadený soundtrack a dobrá dráma robí zo 127 hodín dosť Kvalitný filmom.(8.1.2011)

• - Američan Amos Richards si zamiloval film natolik, že se vydal sám do dějiště příběhu. Nešťastně však spadl do stejného kaňonu jako jeho filmový hrdina a zlomil si nohu. Po čtyřech dnech ho zachránili správci parku. (hippyman)

• - Scéna amputace trvá ve filmu tři minuty, ve skutečnosti to Ralstonovi trvalo víc jak hodinu. (Alvin)

• - Skutečný Ralston byl podroben několika operacím hned po záchraně. Propadl však depresím a chtěl dokonce spáchat sebevraždu. (Eldrick)