Hlavní třída

Main Street

USA, 2010, 90 min

• Malarkey

Mě by hrozně zajímalo, jak si to ti herci představují. Patrně jako Hurvínek válku. Člověk, když vidí jména jako Firth, Bloom nebo Ellen Burstyn, tak si představí film, který v sobě skrývá minimálně něco, co ty velikány muselo zaujmout. Jenže chyba lávky. Hlavní třída je film absolutně o ničem. Přiznám se, že dokoukat ho nebylo v mých silách.(18.3.2012)

• vesper001

Kromě toho, že je to špatný film, mi na něm nic nevadí. Snažila jsem se být shovívavá, opravdu. Hlavní je dostatek vražd, chlácholila jsem se na začátku. Alespoň ať tu babici ať někdo sejme, prosila jsem v polovině. Na konci už jsem si jen pomyslela, carpe horam, carpe diem a tohle do záchodu spláchnem. Ubrečená bába, fixovaná na skladiště, její neteř, co pro jistotu nemá vlastní život, roztomilý hošánek v policejním mundůru co nabalí důru a ještě pár dalších budižkničemu v příběhu bez děje. Colinova postava ovšem projde životní katarzí – začne se bát potenciálního škrábance na kapotě. Takže pozor: zhlédnutím tohoto filmu si můžete přivodit demenci, druhé pokoukání je příznakem, že vás má ta… jak se ta nemoc jen jmenuje… no, v hrsti.(29.3.2018)

• phoebess

Jak ve filmu řekl Colin Firth: "Accidents happen. Rainy Days, Sunny Days... Always the unexpected." Tohle se dá také považovat za nehodu, kterou nikdo nečekal. Účast skvělých herců vzbuzovala naději, že půjde o něco skvělého, něco, co vám utkví ještě dlouhou dobu v paměti. Ale po pár minutách vám dojde, že tenhle film je jenom zdrclou bábovkou (i když z kvalitního těsta).(18.12.2011)

Zajímavý a nenápadný film. Mě zaujalo to, že vlastně nikoho nezajímá, co se dělá se vším tím nebezpečným sajrajtem, který vytváříme,ovšem pokud nám neleží za dveřmi.Zamořujeme sami sebe a kam až to nakonec povede? Nebude za pár desetiletí bezpečné místo k životu, Výborný Colin v nezvyklé roli. Za mě 55%.Ještě něco, po přečtení všech těch odpadů a jednohvězd přátelé i vy patříte mezi ty, co bez pořádné přestřelky zíváte nudou. Velmi smutné(19.1.2016)

• odvedle

Dosť veľká nuda, film bez akýchkoľvek konfliktov, bez napätia, emócií. Jedna hviezda len za príjemnú lekciu z listeningu angličtiny, bohužiaľ, vzhľadom na herecké obsadenie! Chyba ale nie je v oskarovom Colinovi Firthovi, ani v ostatných hercoch, na tak slabom scenári, sa ale ani nič lepšie stavať nedá.(30.4.2011)