Reklama

Reklama

Hlavní třída

  • USA Main Street
Trailer 1

Uprostřed dnešní náročné doby bude každý z barvitých, navzájem propletených obyvatel malého městečka v Severní Karolině muset znovu nahlédnout do svého nitra, přehodnotit vztahy s ostatními a zamyslet se nad jejich sousedským soužitím. Malé venkovské městečko pomalu upadá, průmysl na kterém bylo závislé se obrátil v prach a všude zbyla jen prázdná opuštěná skladiště. Mladí lidé odešli, zatoužili po světlech a vzrušujícím ruchu nedalekých velkoměst. Stárnoucí dáma Georgiana Carrová (Ellen Burstynová), kdysi bohatá dědička, nyní ve finanční nouzi podobně jako ostatní, se smutně rozhoduje prodat dům, ve kterém žila celý život. Ale potom se něco stane - do města přijede cizinec Gus Leroy (Colin Firth) a chce si pronajmout jeden z Georgianiných skladů. Příslib nového podnikání vrátí obyvatele zpět do života, vrací se jim do očí zájem a vzrušení. Vítají nového obyvatele a on se postupně stává součástí jejich profesionálních i soukromých životů způsobem, který nikdo neočekával. Zvlášťě když zjistí, že Leroyův byznys je všechny může přivést do nebezpečí… (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (15)

HappySmile 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale tak nějak mi ten film přišel o ničem. Vypráví dva příběhy, které spolu de facto nesouvisí. Všechno plyne strašně pomalu a nezajímavě a to, co mělo být asi vyvrcholením všeho, bylo strašně rychle odbyté a člověk si řekl jenom: hmm, tak tohle mělo být to, kvůli čemu jsem se na to 1,5 hodiny díval? To by mě vážně zajímalo, jak se k tomu nachomýtlo tolik známých herců... ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Kromě toho, že je to špatný film, mi na něm nic nevadí. Snažila jsem se být shovívavá, opravdu. Hlavní je dostatek vražd, chlácholila jsem se na začátku. Alespoň ať tu babici ať někdo sejme, prosila jsem v polovině. Na konci už jsem si jen pomyslela, carpe horam, carpe diem a tohle do záchodu spláchnem. Ubrečená bába, fixovaná na skladiště, její neteř, co pro jistotu nemá vlastní život, roztomilý hošánek v policejním mundůru co nabalí důru a ještě pár dalších budižkničemu v příběhu bez děje. Colinova postava ovšem projde životní katarzí – začne se bát potenciálního škrábance na kapotě. Takže pozor: zhlédnutím tohoto filmu si můžete přivodit demenci, druhé pokoukání je příznakem, že vás má ta… jak se ta nemoc jen jmenuje… no, v hrsti. ()

Reklama

phoebess 

všechny recenze uživatele

Jak ve filmu řekl Colin Firth: "Accidents happen. Rainy Days, Sunny Days... Always the unexpected." Tohle se dá také považovat za nehodu, kterou nikdo nečekal. Účast skvělých herců vzbuzovala naději, že půjde o něco skvělého, něco, co vám utkví ještě dlouhou dobu v paměti. Ale po pár minutách vám dojde, že tenhle film je jenom zdrclou bábovkou (i když z kvalitního těsta). ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Mě by hrozně zajímalo, jak si to ti herci představují. Patrně jako Hurvínek válku. Člověk, když vidí jména jako Firth, Bloom nebo Ellen Burstyn, tak si představí film, který v sobě skrývá minimálně něco, co ty velikány muselo zaujmout. Jenže chyba lávky. Hlavní třída je film absolutně o ničem. Přiznám se, že dokoukat ho nebylo v mých silách. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Je mi záhodou, jak se k tomuhle filmu připletla taková sbírka známých tváří. Ale i to se někdy stává. Od 80 minut stopáže nelze čekat nějaký extra komplikovaný děj a ani se ho nedočkáte. Po pravdě jsem neustále čekala, kdy přijde ten zlom, na kterém má být celý příběh postavený, ale ono nic. Úplně obyčejný film, který by se spíš hodil jako epizoda nějakého rodinného seriálu. ()

Galerie (59)

Reklama

Reklama