poster

Ticho nad oblakmi

 • USA

  Silence Above the Clouds

Dokumentární / Hudební

Slovensko, 2009, 65 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • unagi
  ***

  Prenádherné pohľady a tiene farieb. Dokonalá hra prírody ponúka niečo neuveriteľné. Škoda zdĺhavých scénok a niektorých záberov s toho istého bodu. Myslím, že to bol Lomnický štít, alebo s toho smeru na Tatry. Stratilo to tú rôznorodosť. Neviem si nič lepšie predstaviť na dobrú noc, čo sa týka záberov a hudby.(23.5.2011)

 • Frajer42
  odpad!

  Oblak, lidově též mrak nebo mračno (1. p. množného čísla a 4. p. oblaky i oblaka, 2. p. oblaků i oblak), je viditelná soustava malých částic vody nebo ledu (případně jiných látek) v atmosféře Země nebo jiných planet. Oblaky vznikají tehdy, když se vlhkost vzduchu zkondenzuje na kapky nebo ledové krystalky. Výška, ve které se děj odehrává, bývá různá a hranice, za kterou se voda v plynném skupenství mění na kapalinu se nazývá rosný bod. Závisí na stabilitě vzduchu a množství přítomné vlhkosti. Průměrná oblaková kapka nebo ledový krystalek má v průměru přibližně 0,01 mm. Studená oblaka tvořící se ve velkých výškách obsahují pouze ledové krystalky, nižší, teplejší oblaka obsahují pouze vodní kapky. (Okopírováno z wikipedie) ← V tomhle pokusu o dokument přesně tohle vidíte. Neuvěřitelných 65 minut hnusných záběrů mraků. Bohužel, název pseudo dokumentu je trošku zavádějící, neboť místo toho slibovaného ticha slyšíte příšernou meditační hudbu. Znovu zdůrazňuji, že příšernou. K záběrům ani trošku nesedí. Vážně mi uniká, jak v sobě někdo může najít tu drzost něco takového vypustit do světa. Vydržel jsem to sledovat asi 15 minut, po kterých mi došlo, že dokoukat tento nesmysl do konce je absolutně nepřínosné. Zbytek jsem tedy jen tak rychle prolétl. Jedná se o třetí snímek, který jsem nezvládl dokoukat. Vzhledem k počtu filmů, které jsem viděl to není tak zlé. Pokud netrpíte nějakou těžkou retardací, tak zhlédnutí vynechejte. Tohle mělo mít, když to extrémně přeženu, maximálně 15 minut. 65 minut je absolutní zhovadilost. Mohu hrdě prohlásit, že film podobné nekvality bych za jedno odpoledne zvládl vytvořit taky.(18.9.2014)

 • xdutchx
  *****

  Velice krásný film, Pavol Barabáš v rovině v jaké ho neznám v rovině zobrazování meditativního obrazu, klidně a spanile plující oblaka kolem skalních masivů za zvuku citlivě zvolené hudby. Kdo má čas vystoupit k tomuto úžasnému dílu nebude litovat. Výjevy přírody které jsem nikdy neviděl mě uvádějí v pokoru a následnou naději. V záplavě klipovitosti a všemožných konstruktů krásný ostrov v oceánu. Překvapení roku 2009.(7.1.2010)

 • asirtes
  *

  MAOK je proste hustejší ako M.Mansonov gel na vlasy. Dokáže hrať aj e-moll 15 minút a mentálne nad tým masturbovať do rána. Ono to neprekáža pokiaľ máte mozog odložený v nádobe na protézy, čo majster MAKAK odporúča. A odporúča to aj ďalších 9 z 10 makakov. Barabášova statická kamera upretá 20 minút na jedno miesto je fascinujúca ako susedove vajcia v prievane. Potľapkajte sa po pleciach, akí to sme duchovní chlapci, veď toto nikto len tak nedá a nikto to nevidí tak veľmi do hĺbky(snáď len vyznavači deep análu). Atmosféra skoro ako v Tatrách, s tým rozdielom, že v Tatrách naozaj je. Ste objavili chlapci dedovu palicu v digitále. Pomerne nevšímavé fuj.(26.4.2010)

 • Marek1991
  **

  MAOKovu hudbu si sem tam užívam pri relaxovaní, no človeku sa pri nej priam žiada zavrieť oči a odpočívať, nie ešte sledovať obraz, ktorý je zložený z niekoľkých záberov z vrcholov hôr ponad oblakmi. Človek pri tom ľahko zaspí. Možno bola chyba v zle estetických záberoch, pretože takých ako na obrázku k dokumentu tam bolo minimum. Meditačná záležitosť bez jediného komentáru, no okrem hudby na tom niet veľmi čo chváliť, zvládli by to aj amatéri.(29.12.2013)