Ticho nad oblakmi

Silence Above the Clouds

Dokumentární / Hudební

Slovensko, 2009, 65 min

MAOK

Velice krásný film, Pavol Barabáš v rovině v jaké ho neznám v rovině zobrazování meditativního obrazu, klidně a spanile plující oblaka kolem skalních masivů za zvuku citlivě zvolené hudby. Kdo má čas vystoupit k tomuto úžasnému dílu nebude litovat. Výjevy přírody které jsem nikdy neviděl mě uvádějí v pokoru a následnou naději. V záplavě klipovitosti a všemožných konstruktů krásný ostrov v oceánu. Překvapení roku 2009.(7.1.2010)

Pokúsime sa vyjsť zo seba a precítiť to tajomné spojenectvo, ktoré strháva a podivne zintenzívňuje vnímanie prirodzeného i nadprirodzeného. Kriesi vieru vo vlastné sily a uvoľňuje všetko to, čo drieme v hĺbkach človeka. Veľmi pekne napísané! Dokumenty Pavla Barabáša maju niečo do seba. Cítila som až nesmiernu silu pri tom pozeraní. Naozaj úžasné zábery! Niekto si ani neuvedomuje čo nám všetko príroda prináša. Niekto to môže brat ako len bezvýznamné pozeranie do blba no naopak niekto má z toho zážitok. Pri tom pozeraní som si predstavila napr. mesto New York, každodennú ruch, zmatok, a kludné tatranské hory. Neopísatelný rozdiel !!!(1.3.2011)

Tých 65 minút mi ubehlo ako polhodina. Meditatívna exkurzia do iného sveta, sveta oblakov, hľadiacich štíty najmenších svetových veľhôr. Príjemná Maokova hudba a miestami krásnejšie prírodné úkazy (súhra slnka, hôr a oblakov), než ste videli v NG alebo BBC dokumentoch svetového formátu. Čakal som "výplň", dočkal som sa hodnotného filmového zážitku. Azda len rozdelenie filmu do tematických kapitol je zbytočné.(31.3.2010)

Prenádherné pohľady a tiene farieb. Dokonalá hra prírody ponúka niečo neuveriteľné. Škoda zdĺhavých scénok a niektorých záberov s toho istého bodu. Myslím, že to bol Lomnický štít, alebo s toho smeru na Tatry. Stratilo to tú rôznorodosť. Neviem si nič lepšie predstaviť na dobrú noc, čo sa týka záberov a hudby.(23.5.2011)

• Marek1991

MAOKovu hudbu si sem tam užívam pri relaxovaní, no človeku sa pri nej priam žiada zavrieť oči a odpočívať, nie ešte sledovať obraz, ktorý je zložený z niekoľkých záberov z vrcholov hôr ponad oblakmi. Človek pri tom ľahko zaspí. Možno bola chyba v zle estetických záberoch, pretože takých ako na obrázku k dokumentu tam bolo minimum. Meditačná záležitosť bez jediného komentáru, no okrem hudby na tom niet veľmi čo chváliť, zvládli by to aj amatéri.(29.12.2013)