Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý bankéř J. B. Ball (Edward Arnold) se rozčílí nad rozhazovačností své ženy a ze střechy vyhodí její nový sobolí kožich. Ten přistane na Mary Smithové (Jean Arthur), která se ho pokusí vrátit, ale pan Ball jí ho vnutí a navíc jí ještě koupí náhradu za její poničený klobouček. Kvůli tomu ji majitel obchodu začne mít za jeho milenku. Tato zpráva se rozkřikne a Mary nestačí odmítat nabídky od lidí, kteří se snaží přiživit na jejích domnělých konexích. (IQ Tiqe)

(více)

Recenze (13)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Slušná screwball komedie, která ještě hodně vykazuje rysy slapsticku (pády, kopance) namísto slovního humoru (kterej je navíc zpravidla těžko převoditelnej do češtiny - komolení angličtiny francouzským hoteliérem). Ray Milland je (stejně jako v Langově Ministerstvu strachu) nevýraznej jak vojenský fusekle ve smrkovým houští, zato Jean Arthur si mě svým spontánním projevem získala. ()

Chegi 

všechny recenze uživatele

Jako by snad Easy Living odkazoval typem humoru na rané němé grotesky, protože spousta vtipných situací nestojí na konverzaci, nýbrž na obrazu. Jak píše Iq Tiqe film se nijak nevymyká komediím 30. let, ale potěší a na celých 88 minut dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Skoro se až nemůžu zbavit dojmu, že si V. Slavínský vypůjčil kostru příběhu pro "svou" Přítelkyni pana ministra, která je o tři roky mladší. (Adina Mandlová se typově od Jean Arthurové taky moc neliší). ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Přesně takovou screwball komedii jsem chtěl vidět. Romantika není tím nosným prvkem, není to úplně střelený, ale přesto s dobrým spádem, poutavostí a tradiční zápletkou se záměnou osob. Ne že bych se neustále za břicho popadal, ale bavilo mě to. Je fajn, když pro změnu nehraje prim hlavní duo "zamilovaných", ale značnou část práce odvede bohatý cholerický tatík Edward Arnauld (připomínající Sašu Rašilova z Trampot oficiála Tříšťky). Je to víceméně tuctový snímek, ale popravdě, kolik podobných je? # [viděno: monitor, 2.0 -> 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8 ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Screwballová verzia popolušky. Veľmi dobre vystavaný scenár budúceho klasika Prestona Sturgesa, rýchle tempo a hlavne skvelí Jean Arthur a Edward Arnold. Ray Milland je trochu do počtu, pretože na romantickú strunu sa tu prekvapivo veľmi nehrá. V tej dobe a tomto žánri vznikli síce omnoho lepšie kúsky ale väčšinu súčasných komédií to s prehľadom strčí do vrecka 8/10 ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Američtí kritici hýří přívlastky jako "skvělý", "neodolatelný" atp. Jakby ne: hlavním hrdinou jsou tu prašule, které navzdory nástrahám ze strany slušnosti a skromnosti nakonec vyhrávají na celé čáře. Výprava i konverzace (na rozdíl od situační komiky, s výjimkou sekvence v samoobslužném bufetu slabé) ovšem přesahují průměr. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Kožich, který v roce 1937 stál 58 000 amerických dolarů, by dnes stál 969 270 amerických dolarů. (Mol)

Reklama

Reklama