• Borrtex
  *****

  Tenhle screwballový snímek se liší v jedné zásadní věci. A to v příběhu. Kromě standartní dávky humoru byl příběh neskutečně dobře promyšlený a nebál bych se použít slovo až spletitý. Ale zároveň to bylo tak akorát, a i přes poměrnou složitost příběhu se v tom divák udrží, pobaví a dokonce i v jistých momentech překvapí. Takže 5* především za skvělý příběh doprovázen vyváženou dávkou humoru a samozřejmě skvělými hereckými výkony. 90%. Viděno v kině na 40. LFŠ.(30.7.2014)

 • IQ Tiqe
  ****

  Přesně takovou screwball komedii jsem chtěl vidět. Romantika není tím nosným prvkem, není to úplně střelený, ale přesto s dobrým spádem, poutavostí a tradiční zápletkou se záměnou osob. Ne že bych se neustále za břicho popadal, ale bavilo mě to. Je fajn, když pro změnu nehraje prim hlavní duo "zamilovaných", ale značnou část práce odvede bohatý cholerický tatík Edward Arnauld (připomínající Sašu Rašilova z Trampot oficiála Tříšťky). Je to víceméně tuctový snímek, ale popravdě, kolik podobných je? # [viděno: monitor, 2.0 -> 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8(19.7.2012)

 • classic
  *****

  Strašne strelený film, ako jeho scenárista Preston Sturges o páde luxusného KOŽUCHA zo strechy od milionára J.B. Balla, ktorý ho chcel pôvodne darovať svojej žene, ale nakoniec skončil v náručí atraktívnej Mary Smith, ktorá práve cestovala v hromadnej doprave. Od tejto zázračnej situácie sa jej rapídne zmení život. Nebola na tom dobre po finančnej stránke, platiť nájom týždenne sa javí ako problematické, z časopisu, kde pracuje, končí a ešte k tomu sa zoznámi so synom J.B. Balla, pritom sa pritrafí klasická zámena identít. A začne propagovať HOTEL LOUIS pána Louisa Louisa ! Očarujúca Jean Arthur ! FILM ide tak excelentne, že som si neuvedomoval plynutie času a 90 minút ubehne ako voda, t.j nenudíte sa ani na okamih ! Najsilnejšia stránka filmu je to, že je extrémne hlučný, ukričaný, ukecaný, huláka sa tu stále + si kombinujte trafný scenár Prestona Sturgesa a máte tu udalosť !!! PS: Pády, nástrahy, šmyky, tak to je prevedené, ako v najlepších groteskách Chaplina, Keatona, ...(13.8.2015)

 • rikitiki
  ***

  Do života každé dívky by měl aspoň jednou spadnout luxusní sobolí kožich. Na druhou stranu, ochránci zvířat by byli proti a ani já, i když nejsem jejich členkou, nefandím takové decimaci sobolího druhu. Jean Arthur coby chudičké sekretářce se ale takového kožichu dostalo a rozpoutalo to kolotoč bláznivých událostí, na jejichž konci se rýsuje naděje na celoživotní štěstí. ___ Rozjařený snímek s lehoučkým dějem a docela dobře vypointovanými scénami. Klasika, která potěší. /5. 2. 15. /(5.2.2015)

 • Hwaelos
  ***

  Slušná screwball komedie, která ještě hodně vykazuje rysy slapsticku (pády, kopance) namísto slovního humoru (kterej je navíc zpravidla těžko převoditelnej do češtiny - komolení angličtiny francouzským hoteliérem). Ray Milland je (stejně jako v Langově Ministerstvu strachu) nevýraznej jak vojenský fusekle ve smrkovým houští, zato Jean Arthur si mě svým spontánním projevem získala.(14.8.2014)

 • - Kožich, který v roce 1937 stál 58 000 amerických dolarů, by dnes stál 969 270 amerických dolarů. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace