poster

Ókami-san to šičinin no nakamatači (TV seriál)

 • japonský

  オオカミさんと七人の仲間たち

 • japonský

  Ōkami-san to shichinin no nakama-tachi

 • anglický

  Ōkami-san & Her Seven Companions

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • Subjektiv
  **

  Okoukané a nudné sbližování citlivé silačky a silného citliváka v přestylizovaném, lehce barbieizovaném universu. Tu chtěně (ne)komické, jindy hystericky (domněle) romantické. Snaživě psychologické. Bizarně schematické. Slabé ** po 8 dílech.(23.8.2010)

 • Zíza
  **

  Nepříjemně šablonivité- ne, radši se nebudu rozepisovat dál, protože vlastně chci říct to samé jako Subjektiv. Tolikrát viděné, jen s docela rozverným openingem. Mám pocit, že je to anime, které vede od nikaď nikam. Všichni opět mají svá traumata, své bolístky z minulosti, které si lížou navzájem, a nakonec se jich zbaví, všichni šťastní, padouch přemožen a happy ever after. Kdyby to nemělo ty dvě první slova, která jsem napsala, bavilo by mě to více. Takhle je to pro mě ztráta času, protože vím, že existují mnohem kvalitnější rabukomy. Ale pokud máte rádi nesmělého hrdinu (až extrémě - strach být viděn, to je podle mě extrém), hrdinku, která se chová drsně, všude kolem sebe mlátí a prská mrzouctví, ale v hloubi je to vlastně křehoučká mladá dáma a kupu kamarádů, kteří mají vlastnosti, jako jsou sukničkářctví, manipulace, pečlivost, do nebe volající hodnost, kterou si snadno splést s tupostí, žárlivost apod., tak je to anime přímo pro vás.(27.8.2010)

 • daGGos
  **

  Zakomponování klasických pohádek do jinak typicky komediálního anime bylo tím, co dokázalo upoutat mou pozornost. Ačkoli je to nápad poměrně pošukaný, neotřelost a i jisté kouzlo se mu rozhodně upřít nedá. Bohužel, tím asi vyprchala všechna invence tvůrců, takže na ostatní složky jaksi nezbylo. Seriál totiž tvoří notně uleptaná směsice klišé, patosu a "humoru". Klišé se odráží hlavně na charakterech postav, které vypadají jak opsané z přiručky pro tvorbu rabukome a patosu se dočkáte v podstatě pokaždé, když kdokoli ze zúčastněných otevře pusu s vyjímkou toho, když jí otevře za účelem pronesení nějaké "vtipné" průpovídky, ale věřte, že ani v tomto případě si příliš nepolepšíte. Co se děje týče, tak je to sled nenavazujících misí zahrnujících většinou i léčení midráčku té či oné hrdinky a okořeněný o trapného záporáka, jež vypadá jak kříženec drákuly s čivavou. Ale abych zase anime nekřivdil, tak nutno podotknout, že obsahuje ještě jeden originální prvek. Tím je osoba vypravěčky. Ta komentuje sebevětší pitomost, jež se na obrazovce odehrává (X řekne děkuji - vypravěčka oznámí že X poděkovalo) a jakoby to nestačilo, často prostě začne blábolit uprostřed dialogu jiných postav (X povídá o cílu mise - vypravěčka ve stejné chvíli o plochém hrudníku hlavní hrdinky). Tvůrci si možná mysleli, že se jedná o úžasný nápad, ale chtěl-li bych něco takového, pozvu si ke sledování kamaráda, aby mi seriál komentoval. Poměrně zajímavé prostředí + pěkná animace - hromada nedostatků = **. Za vhodnou alternativu se dají označit záležitosti jako MM! či Baka to test to shōkanjū, které nabízejí hodně podobný, ale méně problematický zážitek.(28.4.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace