Tři pátrači a tajemství strašidelného zámku

• Německo Die Drei ??? - Das verfluchte Schloss

Dvanáctiletí detektivové na stopě záhadného dobrodružství. Klauni jsou většinou ti poslední, koho byste podezřívali ze spáchání zločinu. A tak si Jupiter, Pete ani Bob nevšimnou, že se jeden vplížil na Jupiterovu narozeninovou oslavu a pokusil se s něčím zmizet. I když chlapci klauna nechytí, podaří se jim jeho kořist zadržet. Jde o kazetu patřící Jupiterovým rodičům, kteří zemřeli před několika lety. Z kazety je patrná jen jediná věc – Jupiterovi rodiče byli detektivové a byli na stopě něčemu velkému. Jupiter přísahá, že na záhadu, kterou se jeho rodiče snažili rozluštit, přijde. (Česká televize)

Sagara

Tak druhy diel je este lepsi ako prvy. Chalani podrastli, herecke schopnosti sa zlepsili, Jupiter je ako jediny z trojice skutocne trojrozmerna postava. Pribeh hoci zasadeny do sucasnosti (co ma mnohe negativa) je vynikajuci a detsky divak ho musi velmi ocenit. Opat musim vyzdvihnut vynikajucu hudbu a odkazy na knihu... Worthington a Rolls Royce, ci Jupiterov stryko s tetou. Snad sa dockame aj dalsich dielov. ()

Dellamorte

Pravdu povediac , naliala som sa do toho , lebo som očakávala niečo ako " Young Sherlock Holmes ". No je to taký priepastný rozdiel , ako prvý a ( zatiaľ ) posledný Indiana J. Nebolo to tak zúfalo vadné , naopak - závadné mi pripadalo to moderné spracovanie... pyšteky ústrednej 3ky boli však roztomilé a ( aj ) za tie dávam tri. Škoda toho " popcornu ".Myslím si totiž , že pri takýchto snímkoch je nevyhnutný " oldschoolový vizuál ". ()

MIMIC odpad!

Alternatívny názov: Traja pátrači a tajomstvo strašidelného filmového priemyslu. Nad pietou a úctou ku kultovej predlohe zvíťazil komerčný kalkul producentov, a to do takej miery, že divák takmer nespoznáva jednu z najväčších ikon svojho detstva. Rozhodne nejde o film od fanúšikov pre fanúšikov, tak ako tomu bolo napr. v prípade H.P. Lovecraft Historical Society, ktorá v roku 2005 vyprodukovala báječné "The Call of Cthulhu". Tento film mal byť nakrútený na spôsob hitchcockovských thrillerov a predovšetkým nemal opúšťať reálie polovice 60-tych rokov. Vidieť Troch pátračov s mobilmi a pod. je nielen smiešne, ale predovšetkým tristné. Súdobé dorastenecké publikum nech si tomuto dielu dá hodnotenie podľa svojho uváženia, ja mám rovnaké právo. Áno, aj film s uspokojivými kinematografickými kvalitami môže byť odpadový. Stačí, ak si nesprávni ľudia vyberú nesprávny námet. ()

honajz

U tohoto filmu je nejprve potřeba se smířit s tím, že s předlohou to kromě námětu nemá nic společného. Knihy byly věnovány Hitchcockovi a podle toho vypadaly i jednotlivé příběhy plné záhad a tajemství. Navíc Jupiter Jones byl americký otylý chlapec, ale s bystrým mozkem, sečtělý. Tahle verze se spíše blíží Rodriguezovým Spy Kids bez většího rozpočtu, natáčená v tehdy levných jihoafrických lokacích, které se tady - poměrně neúspěšně - snaží tvůrci vydávat za Kalifornii. Protože se na produkci podílel Walt Disney, máme tady moderní trademark jejich nových filmů, který jsem doposud nepobral - rodiče hlavního hrdiny samozřejmě jsou mrtví. Za plusy bych označil všechny scény ve strašidelném zámku, ten barák vypadá fajn, a potom také ta holčička je dostatečně creepy. Občas se tu ale zase objeví trapné pokusy o slapstickové fóry, a štvaly mě nelogičnosti typu, jestli na ně ten řidič čekal fakt na jednom místě v lese s autem tři dny, kde se v tom lese Pete umyl a převlékl, nebo proč byl výtah nahoře, když byl padouch dole, to jim padouch schválně poslal výtah nahoru? Takhle to žel dopadne, když do ruky dostanou předlohu Němci, bez smyslu pro poetiku, pro nostalgii a ducha předlohy. ()

Derek

ako adaptacia mojich milovanyh troch patracov (knihy mojho detstva) je to otrasne, ale ako dobrodruzny film pre mladsich to celkom ujde ale pochybujem ze to v deckach vyvola tuzbu riesit zahady ako sa to darilo kniham... ()

Taggart

Samozrejme ma moc mrzi, ze z predlohy zostalo len par pomrknuti, ale aspon nieco. Nebolo to uplne najhorsie a aj som sa parkrat zasmial. Decka to vsak celkom bavilo. ()

furrec

Knihy som kedysi čítal nesmierne rád, ale toto modernejšie spracovanie mi popravde moc nesadlo, už to proste nebolo ono... ()