Listopadový muž (TV film)

• Německo

Der Novembermann

Německo, 2007, 90 min

" ...hrnek mléka se sušenkou ve dvě v noci ..." ,-) Přesně takový "zvláštní" pocit jsem měla po shlédnutí tohohle snímku ... Film se mi moc líbil, na to, že od Němců se mi líbí máloco a málokdo (např. Schimansky ,-)) ...a příjemně pohladil po duši .. Líbily se mi herecké výkony hlavních představitelů, z nichž každý něco ztratil a každý se s tím prostě musel vyrovnat .. Taky mám ráda, když je fyzický handicap podán věrohodně (už jsem viděla hodně filmů na téma oslepnutí a není nic horšího, než když to herec zpacká) a tady jsem to "Henrymu" prostě věřila ...k tomu i pár vtipných momentů .. Když mám splín, pustím si Listopadového muže ....-)(28.9.2014)

• MaMitti

Tento snímek má zajímavé téma...u mě osobně ale velmi trpí srovnáním s "nesrovnatelným" a sice s Modrou, je mi to líto, ale tímto porovnáním značně pokulhává, i když uznávám, není to fér, přesto to tak cítím. Kdyby nebylo srovnání, hodnotila bych pravděpodobně výš.(17.6.2010)

Krásný film o křehkém vztahu mezi láskou, nenávistí a přátelstvím.(3.9.2011)

Skromný film s velmi pozvolným dějem, který takto plyne v jistých životních okamžicích. Hlavní hrdina neustále na něco nového přicházel, bylo to jako bumerang. Jeho dosavadní život se rozbořil jako domino. Složité je si představit, jak takhle paralelně, a to sice jeden měsíc v roce, mohla žena mezi dvěma muži normálně fungovat. Oba muži si byli vzájemnými protipóly. Obdivuju Hermanna, jak dlouho vydržel mlčet a nechat si od svého protivníka zasazovat další a další rány. Ale skouleli to spolu jakž takž, zejména při loučení se svou ženou, kdy rozprášili její popel do moře. Velmi pěkně a dosti výrazně hrál představitel Hermanna, pamatuju si ho z Občanské výchovy, kde mě také zaujal. Komisař Schimanski průměrný:-)(17.6.2010)