Srdečný príbeh plný inšpirácie, nádeje a vykúpenia hovorí o spojení chorého chlapca Tylera Dohertyho (Tanner Maguire) a viery v Boha.
Tyler je bystrý osemročný chlapec s ťažkou chorobou (rakovina). Jeho silná viera v Boha mu dáva silu sa s touto ťažkou skúškou vyrovnať pokiaľ možno čo najlepšie. Nachádza v ňom útechu, milosť, ale aj svojho "spoločníka" či kamaráta, ktorému posiela modlitby vo forme listov. Tie si časom nachádzajú cestu k miestnemu poštárovi Bradymu McDanielsovi (Jeffrey Johnson), ktorému sa touto chvíľou začne meniť celý život.
Silný príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou v každom z nás zanechá pocit súcitu a pokory. (issoumaila)

Duky69

Matka vychovávajúca sama svoje deti a osme ročný chlapec s rakovinou môžu signalizovať len jedno – ťažký útok na city. V polke filmu, to bubnovanie na city mierne utíchlo, alebo som si na neho už zvykol. Nepáčila sa mi snaha vyvolať emócie a vytlačiť slzu z oka za každú cenu. Tri hviezdičky sú málo a štyri až príliš veľa. Čo rozhodlo? Možno to, že snímka rieši reálne životné situácie a malá Bailee Madison, ktorá dokázala vyčariť úsmev svojimi šibalskými očami. ()

Marina111

Ďalší z kategórie filmov, ktoré "razia" kresťanstvom, čo síce može povzbudiť vyznávačom tohto (dnes žiaľ veľmi neobľúbeného) náboženstva, no na druhej strane treba rátať s tým, že ateisti či príslušníci iných vier zrejme nad postojmi a prežívaním hrdinov budú len nechápavo krútiť hlavou. Aj tak je to však "silný príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou a v každom z nás zanechá pocit súcitu a pokory", ako trefne vraví obsah. ()

Mrs.Blue

Celé to byla jedna přefouknutá, náboženská bublina, co ne a ne prasknout. Věděla jsem do čeho jdu, ale že uslyším téměř v každé větě, jak je God skvělý, jsem fakt netušila. Sure, God incredibly loves you that's why he gave you a cancer! Nebýt toho nekonečného pánbíčkování, mohla jsem mít solidní filmový zážitek... ()

AGAMENON

Neskutečně vyděračský počin, který se nám snaží zavrtat až do morku kosti a dolovat z nás emoce, na můj vkus až příliš. Přesto bych film uplně neodsoudil, je jasné, že když na scénáři a režii spolupracuje otec kluka, který posloužil jako předloha, tak se jistá glorifikace hlavního hrdiny dá čekat. S tou náboženskou agitkou bych tak silně neoperoval, jako někteří jiní, přesto je otázka, zda desetiletý kluk má tak silnou víru, byť na druhou stranu mu nic jiného nezbývalo. Nejsem ani nadšený, ani zhnusený, prostě klasický cajdák na nedělní odpoledne. ()

kersten

Bohužiaľ, film nesplnil účel. Náboženské fimy mi až tak neprekážajú, ale toto bolo na môj vkus naozaj veľmi veľmi prehnané. Nudila som sa a tie kecy o Bohovi mi vyslovene prekážali, až liezli na nervy. Celý film pôsobil strašne silene, ako keby chcel za každú cenu dojať a každého diváka rozlútostiť tak, aby sa s tal lepším človekom a dal sa na vieru, lebo to je to naj. Ale dosiahol presný opak. Brrrrrr, už nikdy viac. Ešte raz podobný film a končím s vierou. Herecké výkony amatérske, akurát Tyler pôsobil sympaticky, inak nič viac ()