Plivu na váš hrob

Pomsta znásilnenej

I Spit on Your Grave

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2010, 107 min

Vše vypadá realisticky, velice dobrá filmařina. Banda křupanu napadne a následně znásilní krásnou drobnou Sarah Butler. Ta měří 160 centimetrů a snad váží 30 kilo i s postelí. Její výkon přesvědčivý a realistický, bylo mi jí i líto. Po 50 minutách šikany to vypadá, že Butlerová spáchala harakiri skokem z mostu. "Byla to sranda dokud to trvalo." Druhá půlka je o krvavé pomstě, Butlerová si podává křupany jednoho po druhém. Je to syrové, brutální a jen pro silné povahy. Jinak možná nejlepší horor, co jsem viděl, protože jsem se fakt bál. "Nech ji být, je to nevinný děvče." - "To já byla taky!" - 80%.(19.11.2017)

Wow! tleskam a musim rict ze tohle sem fakt necekal! celej zivot vyhlizim remake co sestreli puvodni film a kdyz uz sem myslel ze se takovej nenajde tak mne tahle predelavka lehce rozebrala pravda abych byl objektivni musim konstatovat ze to tvurci nemeli az tak tezky teda ne ze by original byla sracka to ne rozhodne ma neco do sebe a na svou dobu to je solidni provokace ale tohle mne jaksi zasahlo vic pravda je takova ze se jedna dejove o celkem vernej remake jenom ta pomsta zneuctene hlavni hrdinky je jaksi detailnejsi nechutnejsi a vymazlenejsi takze zatim co v puvodnim filmu se nemuzu zbavit dojmu ze nektery sceny tam jednoduse odflakli tak tady se v gore libustkach vyzivaji az az ani mi nevadila delsi stopaz spad je urcite vetsi nez u originalu a poslednich 20 minut graduje do jednoho z nejmnamkovitejsich masakru co jsem za posledni dobu videl a moje uchylne a nasilnicke srdicko radostne zaplesalo ne nemuzu si pomoct jdu na plnej pocet a i kdyz bych neveril ze nekdy neco podobnyho napisu tak hrde konstatuju ze tenhle remake zametl z dost prumernym originalem asi jako kyselina z lidskym ksichtem vrany z ocnima bulvama a brokarna z prdeli nejslizstejsiho a nej neuveritelnejsiho emerickyho sheriffa vsech dob! O YES! vykur mi devko(11.4.2013)

• Zeck

Prvoplánový účel, který je totálně směšný. Drobné spoilery. Chcete vidět pořádný film s touto tématikou? Pusťte si "Poslední dům nalevo", ten je sice totálně pochcávaný diváky, ale působí přirozeně a odplata je reálná, tohle je komedie, ač nechtěná. Absolutně zde nefunguje ten pocit zhnusenosti, když je Jennifer (ne)Kozatá znásilněná, vše je tak trapně natahované a nesmyslné (čerstvě napuštěná Jennifer vyrazí do lesa nahatá a místo aby utíkala, prostě se jen prochází, pak je znovu znásilněna když jí ->dojdou<- násilníci). Jennifer je panna, ještě k tomu spisovatelka a evidentně občas zavítá do kostela, zkrátka pionýrka první kategorie, přesto je její "návrat z řeky" ve stylu, že se během těch pár dní v lese naučila chemii, lovit, vázat nepřekonatelné uzle, unést 150kg chlápka, vykouzlit z větviček různé pomůcky + své spálené věci a ještě k tomu dokázala být neviditelná. Celkem solidní výkon na polomrtvou vyzáblinu, která si pořádně ani neuměla zavázat tkaničky. Sarah Butler se absolutně nehodí do této role. Jednak musí být herečka skutečně sexy (to aby divák uvěřil těm nadrženým kecům na způsob: "pojď ke mě krásko... jseš tak krásná kundička... při pohledu na tebe mi stojí péro... chci ti ho tam vrazit"), ale hlavně dokázala přesvědčivě zahrát pouze volnočasový běh na začátku filmu. Stačilo mi sledovat její výraz, když se "vrátila" a věděl jsem, že celý dojem z filmu je v hajzlu. Na filmu jsou dobré jen způsoby smrti, ale to je vše. Thriller je to slabý a zhovadilý, jako tento komentář. 40%(17.2.2011)

Klíčová otázka samozřejmě zní, v čem je vlastně největší rozdíl mezi předlouhou a tímhle remakem. Největší rozdíl je v tom, že záporáci tady mají videokameru, takže některé záběry jsou zřetelně amatérské a zbylé ryze profesionální, kdežto v 1978 to bylo amatérský celý sakumprdum. Oproti starším exploitationům ze 70tých let, který se pyšnily 16kovým dokumentárním lookem a spartánskými natáčecími podmínkami, jsou ty dnešní zcela profesionální. Ty důvody k tomu jsou dva. Jednak se na netu povaluje tuna všemožných grafických násilných obsahů zachycených amatéry, druhak dnes, kdy si může každý opatřit kameru a zvukové nahrávací studio, existuje kvanta nadšených filmařů, který točí podobně, jako se točilo v 70kách. Kdokoliv chce dneska dát dohromady exploitation, musí se logicky od obou těchto skupin odlišit řemeslnou precizitou. S tím dost úzce souvisí, (-spoiler-) že hrdinka se mstí stejným způsobem, jakým jí bylo ublíženo, takže ass-man dostane nabrokováno zezadu atp., nicméně co je zajímavé, pořízek s kamerou (de facto personifikovaný Meir Zarchi - v 70kách za kamerou, tady před ní) přijde o své oči. Kamera byla odjakživa chápána metaforicky coby oko. Hrdinka jinými slovy ničí 16mm oko a nechává jen to profesionální, skoro až digitální, v postprodukci vyžehlený.(5.3.2011)

Dobre, tu nie je moc o čom písať. Veď aký už len môže byť remake takého filmu akým je legendárny I Spit on Your Grave? Prerábky starých expliotation hororov sa viac menej daria, veď taký Ajov The Hills Have Eyes má väčšina hororových nadšencov vo svojej topke a výnimkou nie je ani ďalšia expliotation klasika, The Last House on the Left (oba Cravenove originály, náhoda?). Spomínané filmy majú, ale čosi viac než len brutálne scény. Remake Steven R. Monroea je počas celej svojej stopáži samoúčelný a nesmierne americky hlúpy a nechutne klišoidný. Ide o tzv. podradný subžáner, ale i tak všetko má svoje hranice. Originál, ktorý mal byť pôvodne úplne niečo iné než čo sa z neho nakoniec stalo, mal jednoduchý nápad (až sa to tak dá nazvať) a jeho brutalita nebola tak samoúčelná ako tu. A samozrejme bola oveľa lepšia, nápaditejšia a nie... Nie je to žiadne prekvapenie, mohlo to skončiť oveľa horšie. Tak sa z tohto stal moderný štandard. (a úplne zbytočný samozrejme :) zlatý nedocenený originál, pri ktorom som tú bolesť hl. hrdinky cítil aj ja. PS: pár ľudí to tu s chválami až moc preháňa, ale ja im to neberiem :)(24.1.2011)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 93. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Film s rozpočtem 2 miliony $, v přepočtu 35,3 milionů Kč, vydělal za první víkend pouhých 32,4 tisíc $ = 572,6 tisíc Kč. (boxofficemojo.com) (Karlos80)

• - Herci nebyli až na dva případy, které nekrylo pojištění, zastupovány kaskadéry. První je skok Jennifer z mostu do řeky a druhý je pád Matthewa ze schodů. (Othello)