Plivu na váš hrob

Pomsta znásilnenej

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2010, 107 min

• juta

Hned od začátku nám je Jenn představena jako hloupá fiflena, která si ráda koupe mobily v toaletních mísách. Pak když se příběh strne v její prospěch je těžké přejít na její stranu a fandit jí v jejích krutostech. Začátek se mě vůbec nelíbil a ani mě tohle nikdy nebavilo u podobných filmů. Po otočení se bylo na co dívat, sice by to bez toho začátku nešlo, ale začátek ten fajnový zážitek pokazil.(8.2.2013)

Pri tomto filme ma mrzí, že nie je tu možnosť udelenia pol hviezdičky. Pretože 3 sú málo a 4 veľa. Prvá polka filmu nič moc zistila som, že vidláci sú koňofili a ona grambľavá trúba. Myslím si, že za týždeň jej pobytu by tá chata už horela. No a potom prišla tá zaujímavejšia časť filmu. Bohužiaľ dosť neskoro. Neviem ako to tá ženská dokázala, či robila zhyby na strome alebo čo, že mala silu vláčiť tých volov. Ale zrejme ju hnala pomsta. Ale ktovie mala mesiac na to aby nabrala silu. Za to ako tie pomsty vykonala by som dala aj 5* rozleptaný jazyk, ufiknutý penis napchatý do huby, prestrelený anál atď... ale keď si pomyslím na prvú scénu na pumpe mala som pocit, že to točia cez mobil a pritom si kameraman honí. Prečo sa tá kamera tak triasla? Vysvetlí mi to niekto? Strašne veľa chýb mal ten film. Ale tá pomsta... No neviem naozaj čo dať. Asi zatiaľ 4* SLABŠIE a uvidím či dvojka bude ešte horšia.(10.10.2013)

• Renton

Scénář: Stuart Morse .. V první půlce strašně blbej a logicky prázdnej film. A o to větší potěšení nastává v půlce druhé. Musím na to pořád myslet, že by tu obhajitelnost revenge činů chtělo zpracovat jinak (nejen slepě a blbě, jako v sedmdesátých letech, prej). 50%.(8.2.2011)

Už na počiatku Vás Sarah Butler presvedčí o tom, že je síce pekná no pi*a... sama, podotýkam sama sa vyberie písať knihu niekde do sedláková s plným autom alkoholu a omamných látok, bóže no nie je to krava?! V duchu "samostatná", emancipovaná holčička z predmestia (gúľam očami). Cestou na seba nezabudne upozorniť, samozrejme ako inak... v tom najväčšom štýle, nahlodá ego zástupcovi vodcu smečky a bez povšimnutia zmizne, našťastie. V teritóriu týchto vidlákov sa necíti akosi dobre... má zly pocit, má mať prečo. "Osud" na seba nenechá dlho čakať a slečna spozná samotného vodcu smečky... slovo da slovo a Sarah sa nestíha diviť s kým má tu česť. Chlapci sú ukáznení, plní elanu a dobrej nálady, ako inak nechýba slušná výchova... Sarah okúzlia chlapci natoľko, že to nezvláda a musí v rýchlosti zmiznúť, nestihne si ani zbaliť veci, ba dopísať knihu, pričom pôvodný plán bol cca. 2 mesiace. Smečka dané rozhodnutie nechápe a preto sa snažia Sarah hľadať, boja sa či sa jej niečo nestalo... do tejto chvíľe som mal strach, že ide o nejaké "lovestory"... nechápal som kde, kde sa Sarah vyparila aaa bál som sa či ne-žije v lese a nekrmí sa veveričkami aby nabrala silu. Ďakujem bohu, že sa tak nestalo... aj keď neviem kde zmizla, domyšľam si menej znepokojujúce alternatívy jej úniku. Sarah našla čo hľadala, taktiež objavila svoj stratený šarm a rozhodla sa poznať dedinských chlapcov. Od tejto chvíle si ma získala, urobila na mňa patričný dojem a ani na chvíľu som neľutoval ani jedného z nich. Byť žena tak sa na to asi nedívam... 7/10(29.1.2011)

Opět se mi potvrzuje přesvědčení, že remakům má cenu fandit tehdy, když originální film za moc nestojí (bráno podle nežánrových hodnotících kritérií, žánrově původní ISoYG něco do sebe má). I Spit on Your Grave je atmosféricky poměrně věrnou předělávkou. Celkový feeling zůstal zachován, "rape" část je znepokojivá, "revenge" část pak až extrémně brutální po vzoru novodobých exploitation hororů. Při srovnání s nedávným remakem Posledního domu nalevo tedy nutno říct, že se tvůrci ISoYG vydali jinou cestou (bližší originálním snímkům). Což nemyslím ani pozitivně ani negativně, nýbrž to pouze konstatuji, oba filmy ode mne mají totožné čtyřhvězdičkové hodnocení. Steven R. Monroe zkrátka příjemně překvapil, při pohledu na jeho dosavadní filmografii natočil atmosférický film až nečekaně vysokých kvalit.(21.1.2011)

• - Ačkoli není nikde řečeno, v jakém státu se film odehrává, podle poznávacích značek jde o Louisianu. (Othello)

• - V původně zamýšlené verzi scénáře měla Jennifer (Sarah Butler) do chaty přijet se svým psem. Ten byl ale na poslední chvíli ze scénáře vyškrtnut, jelikož by najmutí takto vycvičeného psa přesáhlo původní rozpočet. (Conspi)

• - Spoiler: Během scény, ve které Jennifer rve pistoli do úst Johnnyho (Jeff Branson) mu její představitelka Sarah Butler odlomila jeden zub. Z hlediska rozpočtu bylo totiž levnější použít ve filmu skutečné zbraně než repliky. (Othello)