Reklama

Reklama

Dennis

(festivalový název)
  • Dánsko Dennis
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama
Dánsko, 2007, 18 min

Obsahy(1)

Ani Dennisovy svaly nedokážou zakrýt jeho bázlivost a především závislost na matce, se kterou stále žije. Navzdory své ostýchavosti se Dennis rozhodne pozvat na rande dívku, která se mu líbí. Krátkometrážní dánský snímek velmi citlivě ukazuje, jaký rozdíl může být mezi tělesnou schránkou a lidskou duší. (ČSFD)

Recenze (52)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mít bezúdržbové tělo kulturisty, tak se nechám uspokojit najednou od všech těch čtyř blbek, které pod hromadou svalstva nezahlédly Dennisovu citlivou duši. Já totiž nejsem stydlivý, ale mamánek Dennis s tím má celkem problém. Mne to tedy moc nebavilo, ale sledovat plachého kulturistu, který jen občas skromně zatne biceps, bylo celkem zajímavé. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Najsmutnejších a najfrustrujúcejších 18 minút aké som kedy videl. No vážne, len sa nad tým zamyslite. Vyobrazenie tak úzkostlivé, cítil som neuveriteľný pocit stereotypu a začarovaného kruhu života hlavnej postavy. Chlap ako hora, ale čo z toho, keď je skrčený vo svojej tichej a takmer nepriepustnej ulitke? Je mi ho naozaj ľúto. ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Podobně jako Pomo bych ten nápad rozvedl do celovečerního snímku. Na vykreslení postav sice těch 18 minut stačí, ale přece jenom mně to příliš nepřesvědčilo. Borec s hromadou svalů, který spí s maminkou??? Pochopil bych, že je citlivý, náladový a melancholický, ale tohle už bylo docela na hraně. Nicméně režisérův záměr vyšel, chtěl poukázat na to, že mezi lidským vnějškem a vnitřkem může být diametrální rozdíl. Já si však stojím za názorem, že čím lepší fyzická stránka, tím roste i duševní sebevědomí. Avšak pravdou zůstává, že na duševní rozpoložení člověka působí mnoho a mnoho faktorů. 75% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Autoritativní matka, přerostlý kulturista a osmnáct minut, které mají na to, aby nám společně představili funkční drama, které (přiznejme si zbytečně) tvůrci roztáhli na celovečerní film (Mazel). Patřím totiž mezi diváky, kteří nejprve viděli celovečerák a pak se podívali na Dennise, který odvyprávěl snad i víc a drsněji/uvěřitelněji a ani k tomu nepotřeboval letenku do Thajska. Právě na celovečerním snímku se projevuje až moc slušný scénář, který je nastavený tak, aby se hodný brumlavý outsider nijak neznepřátelil divákům. Kim Kold i tady oba palce nahoru!! ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Ozrutný svalovec vo vleku svojej spolubývajúcej....mamičky, ktorá navarí i zabaví. Až tak, že každý pokus kulturistického zriadenca vymaniť sa z "láskyplného" matkinho zvoretia končí jej vyčítavým komentárom a pohľadom. Poučenie? Po dovŕšení 18.-19. rokov by sa mal pokúsiť každý osamostatniť sa, čo sa týka bývania. Dlhodobé prežívanie v jednom priestore s rodičmi po učnovsko-stredoškolských iniciačných rituáloch sa totiž príliš často premení na patologickú štúdiu žiarlivosti, vzájomných drobných podrazov, pri súčasnom upevňovaní nezdravej závislosti. Poučné. No trochu vadilo prílišné hranie na efekt. Zdôraznenie rozporov brutálnej hory mäsa a jej neschopnosti vymaniť sa z kruhu mamkinej starostlivosti či plachosti versus nadnesenej herkulovskej dokonalosti svalových útvarov vyznelo až neprirodzene absurdne. No a kdežeby bol takýto poslušný mumák schopný takej vzbury, žeby si dal potetovať hornú časť tela? ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Pre Kima Kolda bola snímka Dennis jeho filmovou premiérou. K účasti vo filme ho presvedčil jeho priateľ a režisér v jednej osobe – Mads Matthiesen. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama