Dennis (festivalový název)

Dánsko, 2007, 18 min

Mads Matthiesen

Martin Zandvliet

Sune Martin

Mít bezúdržbové tělo kulturisty, tak se nechám uspokojit najednou od všech těch čtyř blbek, které pod hromadou svalstva nezahlédly Dennisovu citlivou duši. Já totiž nejsem stydlivý, ale mamánek Dennis s tím má celkem problém. Mne to tedy moc nebavilo, ale sledovat plachého kulturistu, který jen občas skromně zatne biceps, bylo celkem zajímavé.(6.1.2016)

Jedná se o krátkou povídku se sociálním tématem, který nenechá na pochybách a který chytne za srdce. Dennis, který je ve středním věku a věnující se kulturistice, po smrti otce stále žije s matkou, která na něj nedá dopustit a která ho má jako náhradu za svého manžela a nerada by přišla i o něj. A tak i velmi nerada slyší, když si chce ven jenom projít. Dennis si domluví večeři s dívkou. Musí však matce zalhat, ale i tak se to neobejde bez výčitek. Je potom možné, aby takový člověk nebyl zakřiknutý? Je potom možné, aby i takový hromotluk jako Dennis měl problém se v životě hlavně u žen nějak uplatnit? Necelých dvacet minut stačí na to, aby byl takovým příkladem prezentován všeobecný problém k zamyšlení. Námět byl později zpracován do celovečerního filmu pod českým názvem ´Mazel´.(21.2.2016)

Dennis, co má malý penis. A žádné koule. Kim Kold si sám ze sebe udělal parádní prdel. Tento snímeček vrhl krásné světlo na pozadí bodybuildingu - teď všichni víme, jak je to doopravdy. Kim Kold vypadá sympaticky, vůbec ne vypatlaně (jako většina jemu podobných), muskulaturu nemá předimenzovanou, takže případný doping nechť je mu odpuštěn, ... Nejlepší video s bodybuilderem v hlavní roli. Kim Kold opravdu hrál. V drtivé většině videa s jemu podobnými stojí za h...., jsou o ničem a plné demence, kde jde jen o to ukázat "korbu", což ve výsledku stejně působí více trapně než impozantně. Kimovi bych přál celovečerák, třeba nějakou akční hlavní roli. - např. Král Škorpion 4, Rychle a šíleně 6, Stojící skála 3, Rocky X, Rambo vs. vetřelci, Prdátor 3, Vetřelec - z mrtvých vstání, Rezidual Evil - průnik, Terminátor - Fajný den, ...(23.5.2012)

Smutný a šťastný zároveň. Tak na mě právě Dennis působil. Mít přes 50cm v obvodu paže neznamená nutně nezměrný nadhled nad životem a krásně prožité chvíle. Tenhle příběh má něco do sebe a pro člověka, který se třeba trošku ztotožní s hlavním hrdinou se bude jednat o více než srdeční záležitost. Čert vem "levnou" kameru a to, že to trvá jen čtvrt hodinu, naše představivost za nás udělá vše potřebné a to je úctyhodné.(23.5.2011)

Najsmutnejších a najfrustrujúcejších 18 minút aké som kedy videl. No vážne, len sa nad tým zamyslite. Vyobrazenie tak úzkostlivé, cítil som neuveriteľný pocit stereotypu a začarovaného kruhu života hlavnej postavy. Chlap ako hora, ale čo z toho, keď je skrčený vo svojej tichej a takmer nepriepustnej ulitke? Je mi ho naozaj ľúto.(22.5.2012)

• - Pre Kima Kolda bola snímka Dennis jeho filmovou premiérou. K účasti vo filme ho presvedčil jeho priateľ a režisér v jednej osobe – Mads Matthiesen. (MikaelSVK)