Dennis (festivalový název)

Dánsko, 2007, 18 min

Mads Matthiesen

Martin Zandvliet

Sune Martin

Dennis, co má malý penis. A žádné koule. Kim Kold si sám ze sebe udělal parádní prdel. Tento snímeček vrhl krásné světlo na pozadí bodybuildingu - teď všichni víme, jak je to doopravdy. Kim Kold vypadá sympaticky, vůbec ne vypatlaně (jako většina jemu podobných), muskulaturu nemá předimenzovanou, takže případný doping nechť je mu odpuštěn, ... Nejlepší video s bodybuilderem v hlavní roli. Kim Kold opravdu hrál. V drtivé většině videa s jemu podobnými stojí za h...., jsou o ničem a plné demence, kde jde jen o to ukázat "korbu", což ve výsledku stejně působí více trapně než impozantně. Kimovi bych přál celovečerák, třeba nějakou akční hlavní roli. - např. Král Škorpion 4, Rychle a šíleně 6, Stojící skála 3, Rocky X, Rambo vs. vetřelci, Prdátor 3, Vetřelec - z mrtvých vstání, Rezidual Evil - průnik, Terminátor - Fajný den, ...(23.5.2012)

Osamotený a ( fyzicky ) veľký človek ? Hm... kto vie čo by na to povedali režiséri klasického filmu . Kinematografia pozná príbehy samotárov, ale tie majú oveľa hlbšie motívy. Na jedno pozretie to neurazí, ale žeby som toto považoval za nejak majstrovský kúsok to sa povedať nedá v krátkosti naprataný mastodont , ktorý sa nevie odtrhnúť od maminky.(26.4.2013)

Podobně jako Pomo bych ten nápad rozvedl do celovečerního snímku. Na vykreslení postav sice těch 18 minut stačí, ale přece jenom mně to příliš nepřesvědčilo. Borec s hromadou svalů, který spí s maminkou??? Pochopil bych, že je citlivý, náladový a melancholický, ale tohle už bylo docela na hraně. Nicméně režisérův záměr vyšel, chtěl poukázat na to, že mezi lidským vnějškem a vnitřkem může být diametrální rozdíl. Já si však stojím za názorem, že čím lepší fyzická stránka, tím roste i duševní sebevědomí. Avšak pravdou zůstává, že na duševní rozpoložení člověka působí mnoho a mnoho faktorů. 75%(16.5.2011)

Ozrutný svalovec vo vleku svojej spolubývajúcej....mamičky, ktorá navarí i zabaví. Až tak, že každý pokus kulturistického zriadenca vymaniť sa z "láskyplného" matkinho zvoretia končí jej vyčítavým komentárom a pohľadom. Poučenie? Po dovŕšení 18.-19. rokov by sa mal pokúsiť každý osamostatniť sa, čo sa týka bývania. Dlhodobé prežívanie v jednom priestore s rodičmi po učnovsko-stredoškolských iniciačných rituáloch sa totiž príliš často premení na patologickú štúdiu žiarlivosti, vzájomných drobných podrazov, pri súčasnom upevňovaní nezdravej závislosti. Poučné. No trochu vadilo prílišné hranie na efekt. Zdôraznenie rozporov brutálnej hory mäsa a jej neschopnosti vymaniť sa z kruhu mamkinej starostlivosti či plachosti versus nadnesenej herkulovskej dokonalosti svalových útvarov vyznelo až neprirodzene absurdne. No a kdežeby bol takýto poslušný mumák schopný takej vzbury, žeby si dal potetovať hornú časť tela?(8.10.2012)

Smutný a šťastný zároveň. Tak na mě právě Dennis působil. Mít přes 50cm v obvodu paže neznamená nutně nezměrný nadhled nad životem a krásně prožité chvíle. Tenhle příběh má něco do sebe a pro člověka, který se třeba trošku ztotožní s hlavním hrdinou se bude jednat o více než srdeční záležitost. Čert vem "levnou" kameru a to, že to trvá jen čtvrt hodinu, naše představivost za nás udělá vše potřebné a to je úctyhodné.(23.5.2011)

• - Pre Kima Kolda bola snímka Dennis jeho filmovou premiérou. K účasti vo filme ho presvedčil jeho priateľ a režisér v jednej osobe – Mads Matthiesen. (MikaelSVK)