poster

Dennis (festivalový název)

 • Dánsko

  Dennis

Krátkometrážní / Drama

Dánsko, 2007, 18 min

Režie:

Mads Matthiesen

Scénář:

Martin Zandvliet

Hudba:

Sune Martin
(další profese)
 • Cappuccino
  ****

  Najsmutnejších a najfrustrujúcejších 18 minút aké som kedy videl. No vážne, len sa nad tým zamyslite. Vyobrazenie tak úzkostlivé, cítil som neuveriteľný pocit stereotypu a začarovaného kruhu života hlavnej postavy. Chlap ako hora, ale čo z toho, keď je skrčený vo svojej tichej a takmer nepriepustnej ulitke? Je mi ho naozaj ľúto.(22.5.2012)

 • MickeyStuma
  *****

  Jedná se o krátkou povídku se sociálním tématem, který nenechá na pochybách a který chytne za srdce. Dennis, který je ve středním věku a věnující se kulturistice, po smrti otce stále žije s matkou, která na něj nedá dopustit a která ho má jako náhradu za svého manžela a nerada by přišla i o něj. A tak i velmi nerada slyší, když si chce ven jenom projít. Dennis si domluví večeři s dívkou. Musí však matce zalhat, ale i tak se to neobejde bez výčitek. Je potom možné, aby takový člověk nebyl zakřiknutý? Je potom možné, aby i takový hromotluk jako Dennis měl problém se v životě hlavně u žen nějak uplatnit? Necelých dvacet minut stačí na to, aby byl takovým příkladem prezentován všeobecný problém k zamyšlení. Námět byl později zpracován do celovečerního filmu pod českým názvem ´Mazel´.(21.2.2016)

 • heyda
  ****

  Podobně jako Pomo bych ten nápad rozvedl do celovečerního snímku. Na vykreslení postav sice těch 18 minut stačí, ale přece jenom mně to příliš nepřesvědčilo. Borec s hromadou svalů, který spí s maminkou??? Pochopil bych, že je citlivý, náladový a melancholický, ale tohle už bylo docela na hraně. Nicméně režisérův záměr vyšel, chtěl poukázat na to, že mezi lidským vnějškem a vnitřkem může být diametrální rozdíl. Já si však stojím za názorem, že čím lepší fyzická stránka, tím roste i duševní sebevědomí. Avšak pravdou zůstává, že na duševní rozpoložení člověka působí mnoho a mnoho faktorů. 75%(16.5.2011)

 • Milky.
  ****

  Asi jako i několik dalších zde komentujících jsem viděl nejdříve Mazla a až poté jsem na jeho profilu našel tohohle krátkometrážního předchůdce. Naštěstí jsou v něm obě hlavní role obsazeny stejně, takže Matka i Dennis působí i zde stejně přesvědčivě. Dokonce bych se nebál říct, že tady jdou ve vykreslení charakteré ještě hlouběji a agresivněji. Nutno ale přiznat, že k tomu tvůrce nutí i skromná stopáž na které se snaží reálie vysvětlit a jestli jste tady došli od Mazla tak nečekejte nic tak zcestovalého a roztaženého. Dennis se odehrává jen v krátké epizodě hrdinova života a to kolem večeře s jednou kočkou z posilovny. A myslím, že na konci večera má přesně ten pocit na který si stěžuje spousta holek, žen, paní,... které se zoufale snaží vypadat do nejlépe a pak si stěžují, že s nimi chlapi zacházejí jako s "kusem hadru" jenom proto že vypadají nadprůměrně dobře. Mno...to jsem trochu odbočil k osobním pocitům, vraťme se k snímku. V porovnání s Mazlem je velmi komorní ale na mě působil o dost silněji a závěrečná scéna kdy šel spát s matkou už měla snad až perverzní atmosféru. Škoda těch pouhých 18ti minut. Zrovna jsem se do toho tak vžil a najednou titulky...(22.2.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mít bezúdržbové tělo kulturisty, tak se nechám uspokojit najednou od všech těch čtyř blbek, které pod hromadou svalstva nezahlédly Dennisovu citlivou duši. Já totiž nejsem stydlivý, ale mamánek Dennis s tím má celkem problém. Mne to tedy moc nebavilo, ale sledovat plachého kulturistu, který jen občas skromně zatne biceps, bylo celkem zajímavé.(6.1.2016)

 • - Pre Kima Kolda bola snímka Dennis jeho filmovou premiérou. K účasti vo filme ho presvedčil jeho priateľ a režisér v jednej osobe – Mads Matthiesen. (MikaelSVK)