Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pod heslem parodie najdete v encyklopedii tuto definici: "Parodie je přetvoření původního obsahu do směšného charakteru. Imituje originální dílo, na něco naráží, zdůrazňuje chyby nebo naopak záměrně dělá vše dokonale." Zparodovat se dá prakticky všechno, některé situace nebo postavy se přímo nabízejí. Oblíbené bývají parodie hudební, známe velmi zdařilé parodie filmové a občas si autoři vezmou na mušku i některý z televizních pořadů. Pokud se toho ujmou opravdoví mistři v tomto oboru, slibuje to vždy skvělou zábavu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Vyrida 

všechny recenze uživatele

Na těchto pořadech jde krásně vidět, jak se postupně mění doba a vnímání humoru. Ani jedna znabízených scének mě nepobavila takovým způsobem, abych brečel smíchy, jako nám ukazují kamerové pohledy do tehdejšího divackého obesazenstva. Vašek Postránecký jako moderátor, taky nijak nenadchl a tak si tu jednu hvězdičku vydupal navždy mladý Kája i děkovací scénka Luďka Soboty, která byla asi vážně nejlepší ze všech. Nic to však nemění na faktu, že jde zase o jeden z těch zcela zbytečný pořadů České televize, který když prošvihnete, tak se vlastně vůbec nic nestane. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Tajemná ruka zašmátrala v archívu ČT a vylovila z něj několik nesourodých scének. Ty nejvtipnější byly již výrazně mediálně obehrané a ty neprofláknuté zase zlehka postrádaly vtipnost. V hlavním vysílacím čase bych si, za zaplacené výpalné v podobě koncesionářských poplatků, určitě zasloužil něco lepšího. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Obsahuje děkovnou řeč Luďka Soboty za udělení ceny, za další cenu poděkuje Jaruš v Kouzelníkovi a navíc si se Srstkou střihne duet, Izer s Dobrodinským parodují Přemka Sobotu a jeho Receptář, Marek Eben si zparoduje svůj vlastní pořad Na plovárně, v Šanci bude soutěž o půl milionu korun, Nálepková s Havelkou si zazpívají dechovku, Hlaváčová s Gottem hrají Lucernu s pípou, Bohdalka skládá zkoušku na hlasatelku, parodie na operetu Korna a Gotta. Jeden ze střihových pořadů uváděných Václavem Postráneckým přichystaný Alešem Ulmem a Františkem Polákem, který spadá do čistého průměru střihových pořadů a přináší víceméně známé scénky ze zábavných pořadů. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Ať už scénky do tohoto sestřihu vybíral kdokoliv, asi bral to, co mu padlo do ruky jako první. Většina totiž za moc nestála. ČT má ve svém archivu určitě mnohem lepší kousky. Mimochodem, výbornou Izerovu parodii na Receptář tu lehce zcenzurovali. Pokud si scénku pustíte na youtube, tak úsek 4:31 - 4:42 byl v tomto pořadu vystřihnut. http://www.youtube.com/watch?v=WCPxFr_oT70 ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Šílené, zas jeden zcela zbytečný pořad, ale chápu, dnešní televizní zábava je v krajně zoufalém stavu, že se stále musejí sestavovat, snad na podnět samotných diváků, podobné archivní střihové pořady, složené ze starých scének a hudebních výstupů (ve kterých byl tím hlavním aktérem opět Karel Gott, my snad nikoho jiného nemáme). Pokud bych měl z těch x parodiií přeci jen nějakou vyzdvihnout, tak by to byla parodie na Receptář - Recepis se Zdeňkem Izerem a Markem Dobrodinským ale i ta je všeobecně známá. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama