Ať žijí uprostřed Sahary, na náhorních plošinách Himálaje či obklopeni nejnovějšími technologickými vymoženostmi moderních velkoměst, mají děti z celého světa jedno společné – sní své sny. A v každém díle ho v rámci „domácího úkolu“ také namalují. Vznikne tak unikátní soubor kreseb, který nám nezaujatým a upřímným dětským pohledem leccos vypoví o životě na naší planetě. Cyklus Na cestě za dětmi je volně propojen s úspěšným cestopisným magazínem Na cestě, jehož tvůrci v rámci navštívených lokalit zmapují všední i sváteční dny dětí na celém světě. Zjistí, jaké hry rády hrají, jaké hudbě, oblečení či jídlu dávají přednost, co je baví ve škole a co rády podnikají se svými rodiči... (oficiální text distributora)

Marze

Poučné , zábavné, stručné sociologické a antropologické sondy do jiných kultur.Je to točeno ve srovnání s Českou republikou. ()

triatlet

Pětiminutovky jsou stejně barevné jako jejich malí průvodci, kteří zaznamenávají obyčejnou každodennost. Škoda dabingu, slyšet jazyk dané země by bylo ještě poučnější. ()