Zkrat

Skrat

• Nizozemsko

Akční / Thriller

USA / Irsko, 2011, 93 min

Týjo, konečně jsem našla ženu, jako která jsem chtěla vždycky být, aniž bych věděla, že existuje ("I'd hit it, but it might hit me back."). Musím ten film chápat jako vtip, jinak mi vůbec nedává smysl. Škoda, že se toho nezmocnil nějaký artovější režisér se zvrácenějším smyslem pro humor, to by byla teprve mňamka.(3.7.2013)

Především a hlavně je třeba ocenit netřaslavou kameru v akčních a fightových scénách, to je taková nádhera, když za kamerou není retardovanej zkurvysyn, kterej si neplete kameru s jojem. Další ocenění mám pro hlavní představitelku, je vidět že Gina a bojový sporty jsou velký kamarádi, takže ty fighty byly fakt výtečný, navíc je to kus vydařený baby, takže kdyby mě přemohla třeba v posteli s nebesy, tak bych to věru napovažoval za zkaženej den. Trošku výhrady mám k samotnýmu ději, podle mě je to taková prázdná igelitová taška s nádherným disajnem. Líbí se mě jak textář oficiálního distributra, zjevně ten film minimálně neposlouchal, protože Mallory pracovala pro soukromou agenturu, kterou si najímala statní aparatura, kdyby to napsal nějakej zdejší chroust, budiž, ale ofiko ?? A teď přijde kontrolní otázečka, kolik by asi film dostal od zdejších vodborníčků hvězdiček, kdyby ho netočil Soderbergh? Cha ! Nicméně jako dobrá akční jednohubka z velmi sexovní amazonečkou film funguje kvalitně a to rozhodně není špatný vízo.(16.3.2012)

• sharky

48% Že soderbergh je rezijni nula a kvalitu jeho filmu zachranuje um jeho spolupracovniku si uz mylsim dlouho. tady byli jedini kvalitni spolupracovnici herci. poprve v historii hollywoodu hraje v akcnim filmu zenska, ktera vypada verohodne a clovek ji uveri, ze prepere chlapa. Gina cerano je skvela, stejne jako cele slavne osazenstvo, akorat je problem v tom, ze herci nemaj co hrat. scenar je tak spletitej, az pusobi jak parodie, ale mnohem horsi je, ze nektery bitky ve filmu vypadaj neskutecne amatersky, v souboji cerano s fassbenderem je videt, ze se ji fassbender ranami vubec nedotyka, nebo jeji hlava jen lehce tukne o sklo, ktere ma rozbit, takovy amaterismus jsem videl naposledy nekdy u filmu v sedesatych letech. velmi ostudne...(26.9.2012)

• IQ Tiqe

Jeden z filmů, kdy je záhad víc než dost, nic moc nechápete a až na závěr zjistíte, že z vás režisér dělal blbce a vysvětlí vám, jakej je génius, jak to všechno bylo. Škoda, vzheldem k obsazení a žánru jsem se těšil. Tohle šlo natočit daleko líp. Aspoň mi Soderbergh představil Ginu Carano, na tu se zas někdy rád podívám. # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(22.4.2012)

Nechápem,prečo Soderbergh dostáva v poslednej dobe také nízke hodnotenia."Good German" nebol taký zlý film ako všetci hovoria a "Informant!" bol dokonca výborný a aj tak sa na ČSFD pohybujú niekde tesne nad hranicou priemeru.A Haywire tiež.Ale prečo??Veď je tu prvotriedna akcia,vynikajúca choreografia,neodhadnuteľné charaktery a herci - už iba kvôli nim sa na to oplatí pozerať.Dokonca ani ten Tatum mi pre tentokrát nevadil.Jasné,má to aj zápory:scenár - sem tam nejaké klišé;vedľajšia dejová línia (s tým chlapcom,ktorého pribrala - to bolo úplne zbytočné) a ešte Banderas - ten mi prišiel trochu zle obsadený.A hlavne je to strašne chladné.Ale to mi nevadí - naopak,dodáva to tomu trochu reálnosti a to aj cez to všetko,čo sa deje na plátne.A hlavná hrdinka?No,neni zrovna sympatická a práve preto jej verím aj keď zbije chlapa a to omnoho viac,ako napríklad takej Angeline v Salte a vlastne všade,kde tými nežnými ručičkami láme kosti gorilám...A Holmesová hudba:Možno práve kvôli nej,býva Haywire označovaný za béčko.Celý čas mi to pripadalo,ako keby som sledoval nejaký blaxploitation film.Ale do filmu to sedelo,aj keď nechápem jak...Keď to tak zhrniem,v Haywire som sa dočkal veľmi príjemného prekvapenia.Síce neoriginálneho,ale skvele natočeného.A takéto filmy ja proste občas potrebujem(27.7.2012)

• - Českou stopou ve filmu je přítomnost Škody Octavie druhé generace, která se objevuje ve scéně v Dublinu jako irské taxi. Vidět je ve filmu možné také českou dvousetkorunu. (Adrai)

• - Natáčalo sa od 2. februára do 25. marca 2010 v Írsku a Novom Mexiku, USA. (m.a.t.o.)

• - Bill Paxton nahradil původně zamýšleného Dennise Quaida, jenž účast odřekl díky paralelnímu natáčení snímku Soul Surfer (2011). (Conspi)