Ogroff

(festivalový název)
  • Česko Ogroff - Šílený zmrzačovatel (neoficiální název) (více)

Vyšinutý dřevorubec Ogroff (Norbert Moutier) žije někde v odlehlé chatě uprostřed francouzských lesů. Je to maniak, jenž brutálně zavraždí a rozčtvrtí každého vetřelce, který naruší jeho teritorium. Prožívá také svou první erotickou rozkoš (fantasii), se svou sekerou a nakonec vede bitvu s místními zombíky. (Karlos80)

Fr odpad!

,,MOJE MILÁ, V NOCI JE STVOŘENÍ CELÁ ŘADA...“ /// Jsou věci mezi nebem a zemí… Třeba tenhle výtvor… HOROR SLEDOVAT! Psychadelická hudba Vincenta Venery, vidláckej magor se sekerou po dědkovi dědka + konání postav… ten kdož točil tenhle kus, je celkem dobrej matroš pro studium nejen dr.Chocholouška, ale možná by se na něm vyřádilo i lékařský koncilium, jenž rozhoduje na základě systému doktora psychiatrie Kallersona, doktora Heverocha i Angličana Weikinga. Tenhle kus se nedá pozřít za střízlivýho stavu, tedy za plnýho vědomí. Dějová smotanice (záměrně nepíšu scénař) autorovejch oblíbenejch filmů + delirium tremens se podepsali na konečným (ne)výsledku. Zlatá černá (kulatá) pnojmatika. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užívám si (i v hororu) hudbu 80tkovejch pornofilmů. 2.) Hledám inspiraci, jak si splnit fimařskej sen. 3.) Thx za titule ,,R.RICKIE“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

ricci.s

Ďalší francúzsky lesný masakrík, tentokrát o kanibalskom psychopatovi v maske, ktorý rád rozsekáva pocestných sekerou. Je to lacné, príšerne amatérske, bez deja (v celom filme sa povie asi 5 viet), film nikdy nevyšiel na DVD, takže kvalita dostupného releasu je strašná, ale aj ak je to zaujímavá raritka do mojej zbierky. Proste som sa dobre bavil, ako ináč. Poletujúce končatiny a vnútornosti, odtrhnuté hlavy, sekerka do ksichtu, dokonca príde na rad aj motorová píla. A pár scén nemalo chybu - ešte som totiž v osemdesiatkovom horore nevidel, ako psychopat rozseká malé dievčatko na kusy (bomba), masturbáciu so sekerou už radšej nekomentujem. Potom príde na rad partička teenagerov, a ako to už v takýchto šialených hororoch býva zvykom, z ničoho nič sa objavia zombíci, takže o zábavu je postarané až do konca. Milovníci filmového umenia ruky preč! :-) ()

Karlos80

Tak tohle-to bylo něco opravdu naprosto šíleného, ale na druhou stranu i úžasně podivného a svým způsobem neodolatelného! Moje morbidní fascinace pro všechno špatné a ošklivé, se znovu ukázala a potvrdila v plné kráse. Mad Mutilator" je totální béčková (v tom nejhorším smyslu slova) šílenost, na druhou stranu je to ale kousek, který skalním fanouškům stojí za zhlédnutí. Za jeho vznikem stál totiž obyčejný hororový fanoušek (vydavatel populárního hororového fanzinu v Paříži a majitel videopůjčovny), který prostě popadl svou ruční kameru (Super8) a natočil svůj vlastní kus (který časem získal v undergroundu jistý kultovní status), a tento film pak věnoval všem stejně naladěným hororovým fanouškům a nadšencům. Ogroff je francouzskou odpovědí na filmy jako "Texaský masakr motorovou pilou", "Pátek 13" nebo "The Burning", ten vliv a ta inspirace je tady lehce rozeznatelná. Všechno co tu vidíme a čeho jsme svědky je extrémně levné, amatérské (primitivní), absurdní a nešikovné, až se člověk musí smát (jo, zábavné to občas také bylo, viz scéna se dřevorubcem s motorovkou!). Film má prakticky nulový rozpočet, roztřesený obraz je úžasně obskurní (asi to nejlepší tady), tam není žádná velká technika jak po audio tak video stránce, nejšílenější na celém filmu je snad sama zvuková stopa ze které jsem byl úplně mimo, zvuk tu často vypadává, a nebo není vůbec slyšet či neexistuje a to dokonce i při takových banalitách jako zavírání dveří u auta, nebo střelba z pistole, některé hlasy tady byly přidány dodatečně až později, triky a speciální efekty jsou čistě amatérské (třeba auto tlačené Ogroffem z útesu, kde je jasně vidět, že jde jen o nějaký malý autíčko či co, hozeného do dřezu!), film je téměř němý (v celém filmu se pronese snad jen 5-8 vět, víc to nebude!), převzaté non-stop znějící levné elektronické skóre, ale místy vytváří docela dobrou morbidní atmosféru, která je jinak parádně syrová a smrtící. Gore (kterého je tady opravdu velké množství) je docela efektivní, jo, je to mimochodem typický splatter. Film začíná jako slasher, a ve druhé části se stává regulérním zombie-filmem (pro někoho možná trochu překvapivě, mě to spíš nasralo), k vidění je tu jedno z nejvíce bláznivých finále v historii tohoto žánru, kde se na samém konci, možná trochu překvapivě objeví i známý profi-herec z Jesus Francových filmů, Howard Vernon, který na sebe v roli kněze/upíra pěkně upozornil. Je to film který budete buď milovat a nebo nenávidět, nic mezitím, já jako fanoušek podivných filmů musím dát jednoznačně za 5*, pro mě to totiž bylo něco naprosto nepopsatelného a neodolatelného, protože něco podobného se opravdu jen tak nevidí a dnes už ani netočí. Film není určen náhodném divákovi, ani jako píše ricci, milovníkům filmového umění, ale především takovým který mají rádi levné, bláznivé a hloupé filmy, tam je ve své kategorii tento film tím jednoznačným vítězem, kdy jeho sledováním nemůžete nic pokazit. Mezi temnými, amatérskými a do určité míry i kontroverzním horory, jde o absolutní klenot! Dost možná je to jeden z dalších horkých kandidátů na další rozporuplný, možná i na nejhorší film všech dob a taky dobrej tip na "Festival otrlého diváka"! () (méně) (více)

Flipnic

Nejdříve uvedu, že naprosto souhlasím s komentářem KARLOSE80, vše co popsal je tak, jak jsem to viděl já ... Abych ale mluvil za sebe, tak můžu říct ... že jsem v životě viděl už ledacos a hned mě něco nepřekvapí a ty nejšílenější podivnosti, které se ke mě občas dostanou, nic prostě nemůže konkurovat tomuhle !!!!! TOHLE JE NĚCO TOTÁLNĚ ŠÍLENÝHO !!!!! Jako ze začátkusem absolutně chvíli nechápal, co se to na té obrazovce děje ... Když sem se pak jaksi "přeladil" na totálně šílenou formu, která vypadala jak první videozáběry malého dítěte, přechody obrazů a záběrů, které absolutně na sebe nenavazovaly, šílená kamera a hlavně šílená "hudba" nebo spíš kakokonie pazvuků, které mě unášely po celý film ... Šílená atmosféra, absolutně a nehorázně moc ujetý bizardní záběry a scény ..!! No to sem nežral, fakt šííílenost. BRUTÁLNÍ !!! Ohavně brutální a nechutný vraždy jsou snímány úplně z blízka, všechno je odporný, použitý skutečný maso ke gore ... jako drsný... A děj??!! Ten je ...to je něco nehoráznýho!!! Celý, jak se to vyvíjí a jak to "skončí" a dopadne je taky maximálně mimo ... Ten film budete nenávidět nebo milovat jak psal KARLLOS80 ... a já naprosto souhlasím!! :-)) Osobně mě ta šílenost maximálně dostala, že si myslím, že byla natočená takhle naschvál ...že to byl záměr... nikoliv "neumětelství" .. A NEBO: je to nejšílenější a nejlepší "GRIDHOUSE underground" jakej jsem viděl. A můžu napsat, že je to jedna z absolutně nejextrémnějších šíleností, jakou jsem kdy v životě viděl !!!!!! - rare gem- ()

Bloody13

Brak, co přeskočil hranice diváckého vkusu a proměnil se... v nevkusnou zábavu! Těžko už asi budete hledat nízkorozpočtovější a bizarnější amatérismus, vedle kterého vypadá takový "Don't Go in the Woods!" jako undergroundovější Hollywood. Ogroff je slasher, zombie horror i gore flick, a všechny nedostatky těchto subžánrů taví ve svůj "prospěch". První polovina tohodle koktejlu by se klidně dala pojmenovat jako Turisti vs. Ogroff, ta druhá zase Ogroff vs. Zombie. A kdo že ten Ogroff vlastně je? V podstatě takovej hodnej strejda, jenom trošku zapšklej. Někdo chodí na houby, on chodí na lidi. Někdo honí ocas, on honí sekeru. No a pokud si někdo ochočí pejska, on si ochočí mladou holku. Tu nakonec překvapivě brání proti hordě oživlých mrtvol, co začnou vylézat zpod sena, takže jejich idylka v lesní chatce netrvá moc dlouho. Ogroff bere zákon/sekeru do svých rukou, nandavá si helmu, nasedá na motorku a začíná nejen čtvrtit, ale i požírat "livingdead" nepřátele... Pomyslný vrchol filmu ale přijde už v jeho polovině, kde se v nervydrásající scéně postaví Ogroff proti dřevorubci s motorovkou. Tahle scéna se již brzy stane právem kultovní, a to hned poté, co ho organizátoři festivalu Otrlého diváka zapojí do svého programu. Navíc ten obraz a zvuk - hmm, těšim se! ()

pan Hnědý

Hixploitation zasluhující každoroční představení v kině Otrlého diváka. Plakát filmu bych vystavil na chodbu v zlatém rámu. ()

darkrobyk

V žánrovém zařazení chybí KOMEDIE. Je to děsná ptákovina, ale od jisté chvíle jsem se smál až do konce. Vizuálně se to tváří jako ze 60.let, čemuž také napomáhá časté znovu opakování řady scén (typické pro experimentální snímky 60. a 70.let). Triky jsou naprosto otřesné - gumové ruce, nohy hlavy a celé figuríny...vrcholem je pád auta do vody, které se ve finální scéně promění v malý hračkářský model... Postavy se chovají tak zmateně, že jejich výkon ani nemá cenu komentovat. 99% se obejde beze slov, takže máte pocit, jako byste sledovali němý film doprovázený prapodivnými zvuky, ruchy a psychedelickou hudbou. Řádění maskovaného řezníka (jestliže se o noži říká, že je prodlouženým penisem muže, pak zde je to sekera) přeroste v zombie apokalypsu (jen jsem čekal, kdy se objeví Michael Jackson), do které se vejde i upír... Jen pro fajnšmekry. ()

pornogrind

První část snímku bych hodnotil za 5 hvězd a klidně bych to tak i ukončil.Ale druhá půlka kdy nám na scénu nastoupí nemrtví je už slabší.Sice je to překvapení a málokdo by to čekal,ale mě se to sem moc nehodí.A co ten zubatej na konci?A ještě musím vytknout,že některé scény jsou delší než by měly být a jen jim to škodí.Takže ve výsledku dávám 4 hvězdy.A to protože je to opravdu amatérskej,hegešáckej,zvrácenej,šokující snímek.Totální amatérismus v čisté podobě?Nebo to byl záměr?Navíc jsem to sledoval se sluchátkama ,takže to byl totální psychonátlak jak pro moje uši tak pro můj mozek.Fakt hukot. Ogroff je lesa pán a svůj revír si hlídá velice dobře.Sílu mu dodává popíjení krve a honění(masturbace) sekery.Horší je to když mu do revíru přijde škodná v podobě hnijících zombí.Inu kdo chce vědět jak si snima náš sympaťák Ogroff poradí tak se na tenhle úlet musí podívat sám.Ale POZOR.Tohle je opravdu snímek pro pár vyvolených,protože normálnímu divákovi nemá absolutně co nabídnout.Pro mě je to takovej homelesáckej horor hraničící až z groteskou.V dobrém slova smyslu.Přistoupil jsem na rejžovu hru a královsky se bavil.Tolik useklejch gumových ruk jsem dlouho neviděl. No nic jdu pohledat sekeru :-D ()

Goldbeater

Ogroff je ultranízkorozpočtový hororový snímek téměř undergroundového ražení, ale tvůrčí vizi a bláznivé nápady mu upřít rozhodně nelze. Vlastně člověk s ubíhající stopáží docela zírá, co vše se ve filmu o maskovaném lesním šílenci se sekyrou začne dít. Na konci je to teda až moc překombinované, mohlo to zůstat jen u jednoho subžánrového zvratu a byl bych docela spokojen. Vzpomněl jsem si při tom na loňskou cestu autem na Noir Film Festival, když byly křivoklátské lesy plné aut kolem silnice a obsazené deseti houbaři na metr čtvereční - teď si říkám, že tam by měl Ogroff úplné žně. ()

dr.horrible

Verím, že autor bol zombie. Inak tá jedna hviezda asi za hudbu, možno za atmosféru, nejak sa snažím obhájiť ju aspoň sám pred sebou. Stačí si prečítať ktorýkoľvek komentár a hodnotenie upraviť, podľa toho čo pre vás znamená slovo "film" ()

Xeelee

[FOD 2015] Přidal bych se k nadšeným komentářům libujícím si ve skvělém atmosférickém dílku pochyný obrazový kvality, jehož vyznění umocňuje skvostnej zvukovej podkres složenej z noisovejch až ambientních ploch, ruchů, zvuků přírody a občas i nějakýho náznaku hudby. Ogroff se ale ke konci příšerně táhne a zombíci s upírem tam vůbec nedávaj smysl. Byl sem informován, že obdobně natočenejch filmů je spousta, tak si snad někdy rozšířím obzory nějakými skvosty. ()

ancientone

Prakticky neohodnotiteľný zlepenec hororovej ikonografie v tak nepozerateľnom (amatérskom) podaní, že si zaslúži pozornosť. ()

Seabeast

Chybí mi tu jedno žánrové zařazení a tím je..........chvilka napětí..........KOMEDIE!!! Maniakální dřevorubec Ogroff je zcela amatérsky dělaný projekt, který vás místo děsivosti obšťastní bujarým smíchem. Když si vzpomenu na ty prkenné a srandovní herecké výkony, naprosto nepochopitelné střihy, opatrnost při rozbíjení věcí a zabíjení lidí, vypnutou motorovou pilu při řezání do těla, neuvěřitelně poslepovaný příběh, tak mě nic jiného než to vhodné žánrové doplnění nenapadá. Něco pro milovníky totálních undergroundových braků, protože tohle působí, jako by jste nějakému magorovi do hororů půjčili videokameru a on na místě začal vymýšlet scénu po scéně. Do toho ten krásně nesynchronní zvuk a nedávající vůbec smysl, protože byl nahrávaný dodatečně. Nesmím zapomenout i na tu bránici trhající hudbu, jež je směsicí syntezátoru, industriálu a různých pazvuků. Ogroff je fakt legrace jen to má jednu nevýhodu. Těch 90 min se strašně táhne jak smrad a může se lehce stát, že vás to začne nudit. Ale jinak fajn film na doplnění undergroundového vzdělání. ()

corpsy

Napíšem to len v skratke, pretože užívateľ Karlos80 prakticky povedal všetko, celú podstatu. Snáď každá druhá scéna tejto bizarnosti je s kategórie WTF, či už po stránke technickej ( kamera, strih, zvuk ), obsahovej, hereckej alebo z pohľadu logiky. Aj napriek týmto ,,handicapom,, sa režisér zrejme aj tak snažil natočiť ten najstrašidelnejší a najkrvavejší horor svojej doby. V tom druhom sa mu to asi aj z časti podarilo. Isté je ale to, že natočil kurióznu obskúrnosť, ktorej by sa mali priaznivci takýchto filmov klaňať. P.S. Soundtrack by som chcel mať vo svojej zbierke. ()

TomX2 odpad!

Celkový dojem: Tak toto sa veľmi nevydarilo - otrasní herci, scénar, nekvalitné vraždy (myslím, že tu bábiku mohli využiť aj lepšie, takto je len divákovi do oči bijúce to, ako niekto zabil bábiku z ktorej ešte tečie krv) a nízky rozpočet z tohto amatérskeho filmu (!) z toho tiež nerobí zázrak. Jedna hviezda za snahu. Moje hodnotenie: 10% ()

HareS

Tento nadmieru obskúrny a vo fanúšikovských kruhoch raritný nezaplatiteľný výplod, ktorý strieda polohy slasheru, splatteru, hixploitation, bikersploitation, zombie a vampire movie ako na počkanie, prináša krajne znepokojivú úvahu o filme ako umeleckom druhu. Mad Mutilator je psychedelickým oparom napáchnutá vízia kinematografie absolútneho rámu. Ako by asi vyzerali naratívne filmy založené na kauzalite, ak by v nich neboli dodržiavané predsnímacie jednoty a zo slnečného denného záberu by sme sa náhle ocitli v pochmúrnom večernom prítmí? A tiež ak by komunikovali svoj význam výrazivom prislúchajúcim nemému kinematografickému obdobiu a konštantne by ich na soundtracku doprevádzalo atmosféricky tiahle space electro kombinované s dark ambientnou masou? Ogroff na to argumentuje celou svojou vzrušujúco zanedbanou plochou. Trashová poetika stretajúca logiku sna, esencia poučeného fan filmu, v ktorom divácke blaho nie je podmienené precíznym produkčným zázemím, ale čisto a len bezbrehou maniakálnosťou a vyšinutosťou chlapíka menom N.G. Mount. ()

JohnMiller

Tagy tu neklamú... Ono je tu všetko. Je to hixploitation, cabin horror, splatter, zombie, vampire. Ten kto to natočil musel mať napozeraných hororov toľko, až mu s toho ruplo v bedne. Toto je vyslovene určené pre tých najskalnejších fanatických fanúšikov undergroundu ktorý sa snažia sledovať tie najzabudnutejšie fláky sveta. Tento flick je ten najspodnejší underground aký vôbec môže byť. Natočené 8MM kamerou zároveň nevyčistenou páskou nahraté na VHS 100X prehnané a nakoniec s pásky ripnuté.. asi tak to vyzeralo. celé to malo atmosféru sna. Bola to jedna hnusná nechutná nočná mora ktorej nie a nie koniec. Určite to nebolo za cieľ ako si autori predstavovali ale takto to bolo ešte horšie. Dalo by sa tu filozofovať o momentoch silne amatérskych a mnohým by to prekážalo ako napríklad nie veľmi uveriteľné herecké výkony žien, súboje kde sa očividne zbraň nedotkne nepriateľa ale on aj tak spadne či súboj s motorovou pílou kde sa reťaz akosi nehýbala. ale mne to vykompenzoval neuveriteľný kakofonický evil hudobný doprovod. Sledoval som to v noci a bolo to peklo. Gore tu bolo toľko že keby sa to dostalo do určitých rúk hneď po vydaní bolo by to videonasty ako vyšité. Proste PEKLO!!! ()

Wade

Šílenost, která má úplně všechno. Úžasnou hudbu skvělou kameru a vizuál a výborný gore. To co jsem ale nečekal je, že se u tohohle filmu tak parádně zasměju. Jízda na motorce - souboj s motorovkou nebo sekaní ženský u kříže spolu s těma kreacemi postavy zabijáka PECKA! To ale nemění nic na tom, že Ogroff  je šílený brutální mix snad všeho co má horor mít. 95% ()

TERRORDROME odpad!

Jedinou Ogroffovou devízou ktorá by mu prípadne mohla slúžiť ku cti je skutočnosť, že je to proste ultra giga obskurná, undergroundová, hnusne vyzerajúca fanúšikovská záležitosť z roku 83. Inak je to celé v každom ohľade úplne na prd a to mu ešte fandím. Maskovaný dement s kulichom a sekerou chodí lesom a vraždí ľudí, pričom absolútne NIČ z toho čo sa tu deje nemá akýkoľvek zmysel. Konanie postáv je tu priam neskutočné, žena napríklad nájde v lese obesenca, odreže ho a keď zistí že ešte žije tak ho bodne, strelí, uviaže mu okolo krku šnúru ktorej druhý koniec upevní na auto, naštaruje a odtrhne mu hlavu. Pocit ťažkej halucinácie ešte umocnuje fakt, že film je až na pár francúzskych "žeblabla" viet nemý, bol totiž natočený bez zvuku. Bublajúci elektronický hnus imitujúci hudbu je doplnený niekoľkými dodatočne pridanými zvukmi, ktoré sú občas aspoň Tromácky srandovné, trebárs keď vrah začne žrať mäso so zamordovanej ženskej a k tomu znie výrazné mliaskanie. A večer si potom vyhoní sekeru! Svetlý okamih nastane vo chvíli keď zistíme že ten Ogroff chová v pivnici zombíkov ktorí naraz začnú vstávať aj z kopiek sena všade naokolo. V tomto momente to na chvíľu aj bavilo, lenže potom zas nasledovali dlhé minúty kde sa plesnivci len klátili lesom čo bola ohromná prča. Nie však taká ako keď v závere "hrdinka" na úteku stopne nejakého biskupa z ktorého sa vykľuje upír! Proste total nonsens ako volské oko v lietajúcom čajníku. Vzhľadom na nulový rozpočet a amatérsky charakter filmu by sa dalo všeličo odpustiť, lenže nech to prepočítavam ako chcem, výsledok je furt len rozmazaná huhňavá sračka ()