Ogroff (festivalový název)

Marc Georges

Jean Richard

Scénografie:

N.G. Mount

První část snímku bych hodnotil za 5 hvězd a klidně bych to tak i ukončil.Ale druhá půlka kdy nám na scénu nastoupí nemrtví je už slabší.Sice je to překvapení a málokdo by to čekal,ale mě se to sem moc nehodí.A co ten zubatej na konci?A ještě musím vytknout,že některé scény jsou delší než by měly být a jen jim to škodí.Takže ve výsledku dávám 4 hvězdy.A to protože je to opravdu amatérskej,hegešáckej,zvrácenej,šokující snímek.Totální amatérismus v čisté podobě?Nebo to byl záměr?Navíc jsem to sledoval se sluchátkama ,takže to byl totální psychonátlak jak pro moje uši tak pro můj mozek.Fakt hukot. Ogroff je lesa pán a svůj revír si hlídá velice dobře.Sílu mu dodává popíjení krve a honění(masturbace) sekery.Horší je to když mu do revíru přijde škodná v podobě hnijících zombí.Inu kdo chce vědět jak si snima náš sympaťák Ogroff poradí tak se na tenhle úlet musí podívat sám.Ale POZOR.Tohle je opravdu snímek pro pár vyvolených,protože normálnímu divákovi nemá absolutně co nabídnout.Pro mě je to takovej homelesáckej horor hraničící až z groteskou.V dobrém slova smyslu.Přistoupil jsem na rejžovu hru a královsky se bavil.Tolik useklejch gumových ruk jsem dlouho neviděl. No nic jdu pohledat sekeru :-D(25.5.2015)

Chybí mi tu jedno žánrové zařazení a tím je..........chvilka napětí..........KOMEDIE!!! Maniakální dřevorubec Ogroff je zcela amatérsky dělaný projekt, který vás místo děsivosti obšťastní bujarým smíchem. Když si vzpomenu na ty prkenné a srandovní herecké výkony, naprosto nepochopitelné střihy, opatrnost při rozbíjení věcí a zabíjení lidí, vypnutou motorovou pilu při řezání do těla, neuvěřitelně poslepovaný příběh, tak mě nic jiného než to vhodné žánrové doplnění nenapadá. Něco pro milovníky totálních undergroundových braků, protože tohle působí, jako by jste nějakému magorovi do hororů půjčili videokameru a on na místě začal vymýšlet scénu po scéně. Do toho ten krásně nesynchronní zvuk a nedávající vůbec smysl, protože byl nahrávaný dodatečně. Nesmím zapomenout i na tu bránici trhající hudbu, jež je směsicí syntezátoru, industriálu a různých pazvuků. Ogroff je fakt legrace jen to má jednu nevýhodu. Těch 90 min se strašně táhne jak smrad a může se lehce stát, že vás to začne nudit. Ale jinak fajn film na doplnění undergroundového vzdělání.(7.3.2015)

Tento nadmieru obskúrny a vo fanúšikovských kruhoch raritný nezaplatiteľný výplod, ktorý strieda polohy slasheru, splatteru, hixploitation, bikersploitation, zombie a vampire movie ako na počkanie, prináša krajne znepokojivú úvahu o filme ako umeleckom druhu. Mad Mutilator je psychedelickým oparom napáchnutá vízia kinematografie absolútneho rámu. Ako by asi vyzerali naratívne filmy založené na kauzalite, ak by v nich neboli dodržiavané predsnímacie jednoty a zo slnečného denného záberu by sme sa náhle ocitli v pochmúrnom večernom prítmí? A tiež ak by komunikovali svoj význam výrazivom prislúchajúcim nemému kinematografickému obdobiu a konštantne by ich na soundtracku doprevádzalo atmosféricky tiahle space electro kombinované s dark ambientnou masou? Ogroff na to argumentuje celou svojou vzrušujúco zanedbanou plochou. Trashová poetika stretajúca logiku sna, esencia poučeného fan filmu, v ktorom divácke blaho nie je podmienené precíznym produkčným zázemím, ale čisto a len bezbrehou maniakálnosťou a vyšinutosťou chlapíka menom N.G. Mount.(16.1.2015)

• Fr

,,MOJE MILÁ, V NOCI JE STVOŘENÍ CELÁ ŘADA...“ /// Jsou věci mezi nebem a zemí… Třeba tenhle výtvor… HOROR SLEDOVAT! Psychadelická hudba Vincenta Venery, vidláckej magor se sekerou po dědkovi dědka + konání postav… ten kdož točil tenhle kus, je celkem dobrej matroš pro studium nejen dr.Chocholouška, ale možná by se na něm vyřádilo i lékařský koncilium, jenž rozhoduje na základě systému doktora psychiatrie Kallersona, doktora Heverocha i Angličana Weikinga. Tenhle kus se nedá pozřít za střízlivýho stavu, tedy za plnýho vědomí. Dějová smotanice (záměrně nepíšu scénař) autorovejch oblíbenejch filmů + delirium tremens se podepsali na konečným (ne)výsledku. Zlatá černá (kulatá) pnojmatika. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Užívám si (i v hororu) hudbu 80tkovejch pornofilmů. 2.) Hledám inspiraci, jak si splnit fimařskej sen. 3.) Thx za titule ,,R.RICKIE“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(18.5.2014)

Ďalší francúzsky lesný masakrík, tentokrát o kanibalskom psychopatovi v maske, ktorý rád rozsekáva pocestných sekerou. Je to lacné, príšerne amatérske, bez deja (v celom filme sa povie asi 5 viet), film nikdy nevyšiel na DVD, takže kvalita dostupného releasu je strašná, ale aj ak je to zaujímavá raritka do mojej zbierky. Proste som sa dobre bavil, ako ináč. Poletujúce končatiny a vnútornosti, odtrhnuté hlavy, sekerka do ksichtu, dokonca príde na rad aj motorová píla. A pár scén nemalo chybu - ešte som totiž v osemdesiatkovom horore nevidel, ako psychopat rozseká malé dievčatko na kusy (bomba), masturbáciu so sekerou už radšej nekomentujem. Potom príde na rad partička teenagerov, a ako to už v takýchto šialených hororoch býva zvykom, z ničoho nič sa objavia zombíci, takže o zábavu je postarané až do konca. Milovníci filmového umenia ruky preč! :-)(1.8.2012)

• - Názov filmu vznikol spojením francúzského slova "un ogre" (ľudožravý obor) a koncovky "off", ktorá odkazuje na herca Borisa Karloffa. (Jello Biafra)

• - Film se natáčel v lesích blízko města Orléans a štáb i účinkující tvořila směs přátel, kteří zrovna měli čas. Titulní postavu ztvárnil sám režisér N. G. Mount, protože jako jediný byl vždy přítomný na natáčení.

• - Jméno Ogroff odkazuje k francouzskému slovu „un ogre" (lidožravý obr) a koncovka –off má evokovat hororového klasika Borise Karloffa.