Pomáhat a chránit

(festivalový název)
  • Nizozemsko

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

Špičková krimi komedie. Někomu sice nemusí sedět ten klasický ostrovní styl, ale pro mě pecka. Navíc se potvrzuje, že Michael McDonagh má stejné geny jako jeho bratr Martin (špičkový režisér a hlavně dramatik) a že má stejný smysl pro humor. Vynikající výkon Gleesona i Cheadlea. Minimalistické herectví se smyslem pro detail, propracovaná režie a úžasné irské "kulisy". Jedna z nejlepších letošních komedií.(1.12.2011)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $5,356,468Tržby Celosvetovo $17,650,055Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Brendan Gleeson vládne svojou postavou vo filme ako vždy, hádže jeden frk za druhým ale je to zrežírované až príliš anglicky chladné na to aby to skutočne nasýtilo. /55%/(28.1.2012)

Nevim, jestli je to přímo na pět hvězd, ale já mám prostě tyhle sucharský věci rád. Irové mají ještě o stupínek vytříbenější humor, než jejich utlačovatelští sousedi a Gleeson skvěle ztotožňoval všechno, co podle jeho postavy Irové jsou, totiž alkoholičtí, bezprostřední a jaksi nepřítomně rasističtí parchanti.(5.1.2015)

Škoda že to mělo tolik hluchých míst, protože The Guard má pár hlášek, u kterých bych nepochyboval, že by mohly zkultovnět. Jasně, že celej film táhne Brendan Gleeson a jeho suchý rasistický poznámky. Samotná story je mírně chaotická, občas jsem se ztrácel ve jménech záporáků. To ale vynahradil závěr, který působil lehce westernovým nádechem. Na geniální In Bruges to ale nemá.(23.11.2013)

Trocha z Jednotky příliš rychlého nasazení, náznak Brugg. K tomu hodně chlastu a pár Irů a je tu komedie, která je chvílema tak absurdní, až z toho jen kroutíte hlavou. A stejně jako při tom chlastu, tak i tady po chvílích plných smíchu a super zábavy začnete po čase střízlivět a nastupuje kocovina a pocit, že už to probůh nechcete zažít znovu.(11.12.2012)

• - Pro Brendana Gleesona a Liama Cunninghama je to už čtvrté společné natáčení. Předcházely mu filmy Perrierova odplata, Snídaně na Plutu a Cesta na západ. (toy79)

• - Film se kompletně natáčel v Irsku, rodišti Brendana Gleesona. (toy79)

• - Když v úvodu filmu Gerry Boyle (Brendan Gleeson) přijíždí autem na místo činu, po vypnutí motoru zůstanou stěrače uprostřed čelního skla, při dalším (bočním) záběru jsou však dole. (phoorecek)