Pomáhat a chránit

(festivalový název)

The Guard

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

"Babies all look the same. The only time a baby doesn't look like every other baby is when it's a really ugly baby. So unless you're about to show me a photo of a really ugly baby, I don't want to see it." (Spot on!) --- Exkluzivní lekce gaelštiny a černočernýho humoru; k tomu gratis úvod do rasismu, xenofobie a společenských stereotypů. Jinými slovy: Ireland at its best. Johnu Michaelovi schází do bráchy snad akorát mistrnější pointa.(24.5.2013)

Tak ohromně jiný, než všechny ty západní komedie, až se u toho "bežnej" divák možná jen tak 3x pousměje. Já se taky smíchy neřezal, ale celou dobu se velmi dobře bavil. Završila to přestřelka natočená úplně jinak, než v jakémkoli jiném snímku. Nedá se to moc popsat, to byste museli vidět. Jo, a po celou tu cca hodinu a půl se táhne, jako jakási červená nit, poctivej irskej rasismus, podanej ovšem navýsost humorně...(17.1.2012)

• Frajer42

Naprostá hovadina. Jediné, co si zaslouží zmínku byl irský přízvuk zúčastněných. Vtipný není film ani malinko. A pokud komedie není vtipná, tak postrádá význam, aby byla viděna. Režisér i všichni zúčastnění by měli za trest žrát hovna. Totálně zbytečný film ubohé kvality. Absolutně nejhorší byl na filmu scénář, který nemá totálně co nabídnout. ODPAD!!!!!!!(23.2.2013)

Zaplať pánbůh, že nebylo vtipné úplně všechno. Proti takové kadenci by totiž při stoprocentní úspěšnosti nebylo ani pomoci, ani ochrany. Na emigraci do Irska to nevidím, ale na návštěvu si tam čas od času zajedu moc rád. Jen, jestli mužů poprosit Gleesona - kdybys mi někdy chtěl s něčím pomoct, zeptej se mě nejdřív, jestli chci já, jo? (Challenge Tour 2015, film č.5)(7.4.2015)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $5,356,468Tržby Celosvetovo $17,650,055Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Brendan Gleeson vládne svojou postavou vo filme ako vždy, hádže jeden frk za druhým ale je to zrežírované až príliš anglicky chladné na to aby to skutočne nasýtilo. /55%/(28.1.2012)

• - Pro Brendana Gleesona a Liama Cunninghama je to už čtvrté společné natáčení. Předcházely mu filmy Perrierova odplata, Snídaně na Plutu a Cesta na západ. (toy79)

• - Na olympijských hrách roku 1988 v Soulu skončil na čtvrtém místě v disciplíně 1500 m plavání volným stylem Američan Matt Cetlinski. Když tedy Gerry (Brendan Gleeson) tvrdí, že toto místo obsadil on, jde o jeho výmysl, ačkoliv jím zmiňovaný soupeř Salnikov skutečně v tomto závodě získal zlatou medaili. (koci)

• - Film se kompletně natáčel v Irsku, rodišti Brendana Gleesona. (toy79)