Reklama

Reklama

Vraždy v Yorkshiru: 1980

(TV film)
  • Velká Británie Red Riding: In the Year of Our Lord 1980 (více)
všechny plakáty
Trailer

Obávaný Rozparovač není na severu jediný predátor v revíru... Píše se rok 1980 a v Yorkshiru řádí sériový vrah přezdívaný Yorkshirský Rozparovač. Za poslední čtyři roky zemřelo dvanáct žen a právě byla objevena patrně třináctá oběť šíleného zabijáka. Vedení policie dochází s neschopností Západoyorkshirské policie dopadnout pachatele trpělivost a rozhodne se vyslat na místo někoho zvenčí. Nevděčným úkolem je pověřen Peter Hunter, zástupce náčelníka policejního sboru v Manchesteru, který v Yorkshiru povede tajné vyšetřování Ministerstva vnitra, zaměřené na Rozparovače a také na korupci uvnitř tamní policie. Hunterovi je od začátku jasné, že se bude pohybovat ve velmi kalných vodách a bude se muset spolehnout především sám na sebe... Snímek Vraždy v Yorkshiru: 1980 představuje druhou část volné trilogie, kterou pro britský Channel 4 natočila produkční společnost Revolution Films. Trojice kriminálních thrillerů vznikla podle románů Davida Peace, adaptovaných renomovaným scenáristou Tonym Grisonim (Strach a hnus v Las Vegas, Krajina přílivu, Město a město). Filmy i knihy se ve svých fiktivních příbězích nechaly inspirovat atmosférou, doprovázející skutečný případ zpackaného vyšetřování zločinů sériového vraha Petera Sutcliffa, který v Západním Yorkshiru řádil na přelomu 70. a 80. let minulého století. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Skvělé, jak ony nejtemnější a ze své podstaty trochu bulvárně laděné kriminální případy v sobě skrývají o poznání hlubší a zásadnější zprávu o rakovině systému, prorůstání organizovaného zločinu, zkorumpované policii, zprávu o Británii 70. a 80. let, která nemohla sloužit právě za příklad dobré demokratické praxe. Oceněníhodná historická sebereflexe... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JAK HLUBOKO TO SVINSTVO SAHÁ? A KDO HO ZASTAVÍ?“..... /// Yorkshir podruhé. Místní rozparovač zvyšuje skóre na 13 a policie je bezradná. Nový pohled do případu má vnést detektiv Peter Hunter, muž, přes kterýho se propojí rok 1974 se současností. Líbí se mi to víc než první část. Vyšetřování je sice stejně pomalý, ale dialogy a atmosféra mají svý kouzlo. Bohužel (pro Petera), stíny minulosti nakonec doženou každýho! DRUHÝ DÍL TRILOGIE (1974 + 1983), NA KTEROU JE TŘEBA HLEDĚT JAKO NA CELEK. ANI TADY TOTIŽ NEJDE TOLIK O MRTVOLY PROSTITUTEK, JAKO O PROHNILOST POLICEJNÍHO SOUBORU V YORKSHIRE. ZATÍM CO CELOU TRILOGII HODNOTÍM ***,TOMUHLE FILMU DÁVÁM ****. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Red Riding Quartet od Davida Peace číst nebudu. 2. Jsem rád, když prohnilej policajt ,,vládne všem“. 3.) Thx za titule ,,tayna“; ,,Sisoj_Psojic“ a ,,entitka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

O máličko horšie, ako prvý diel. Ale rovnako zaujímavé, možno temnejšie, s oveľa rýchlejším tempom a konečne sa oveľa viac rieši hlavný prípad. A rieši sa fakt zaujímavo, s novými hercami a postavami (po tejto stránke je tento diel lepší) a zmena režiséra je na tom dosť poznať a rozhodne bola k lepšiemu. Atmosféra absolútne strhujúca, finále parádne a kurevsky šokujúce, konečne poriadny a poctivý britský krimi nárez. Iste, vo výsledku je to stále pomerne komorné, ale zároveň je to aj oveľa živšie, než rok 1974 a deje sa tam toho fakt dosť. Paddy Considine je vynikajúci, Warrena Clarka bolo veľmi málo. Na záver trilógie som sa nesmierne tešil. Výpoveď doby, systému a pokračujúce vražedné série v mojich očiach za jasných 80%, ale je potrebné hľadieť na trilógiu ako na celok. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Právě jsem se dodívala na druhou část trilogie a konstatuji, že je určitě o třídu lepší než první část. Možná je to i jiným režisérem, nevím. Jak po vizuální stránce, tak i lepší propracovaností a v neposlední řadě pro mě osobně daleko líp stravitelnější. Svatý hajzl Peter Hunter v podání Paddyho Considineho je nejen sympaťák, ale i výborný herec. A opět hlavní námět totožný s minulým, takže už jsem byla svým způsobem v obraze a jsem moc zvědavá na 1983. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Velice fajn, ačkoli očekávání z konce první části se mu nedaří naplnit (například samotné vysvětlení toho, proč je právě závěrečná část jedničky brána jinak příde nechutně pozdě, přičemž hlavní hrdina měl některé informace mnohem dýl). Tím sme se dostali k hlavnímu hrdinovi... Trošku zamrzí, je rovnější, než pravítko v katolické škole, vzhledem k samotnému tématu to vypadá až moc jako pěst naoko. U prvního dílu u mě držel kvalitu nad propastí průměru A. Garfield, zady zase fakt, že tentokrát sme se mohli lépe podívat na funkci čisté policie zevnitř. Konec je fajn, ale možná až moc podobný tomu z jedničky. PS: bráno z pohledu celé trilogie. Tu bych celkově označil za *** ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)

Reklama

Reklama