poster

Vraždy v Yorkshiru: 1980

 • Velká Británie

  Red Riding: In the Year of Our Lord 1980

 • Slovensko

  Vraždy v Yorkshire 2

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Antek
  ****

  Rok páně 1980. Na scénu nastupuje Yorkshirský rozparovač (reálný případ), který ovšem tvoří pouze pozadí pro dokreslení bezútěšné atmosféry bezpráví a světa s vlastními pravidly. Tak trochu něco jako Millerovo Sin City s tím rozdílem, že se jedná o realitu bez stylizovaných postav. Hlavní hrdina běží hlavou proti zdi a pomalu zapomíná na to, že kdo si hraje s ohněm, tak se spálí. Špína za nehty, hry na obě strany a zoufalá bezmoc něco změnit. Britská krimi nabírá na obrátkách a předkládá před diváka úžasný mix americké drsné školy a anglické preciznosti ...(13.4.2009)

 • okkac
  *****

  West Yorkshire o šest let později. Tentokrát je zde sériový vrah prostitutek a zde na Sever přijíždí policista Peter Hunter vyšetřovat tento případ od začátku, jelikož dosavadní vyšetřování nebylo moc úspěšné. Jak se ukáže, jedna z obětí do série zavražděných nepasuje a za toto zjištění Peter krutě zaplatí, jelikož i on je bezmocný proti zkorumpovaným policistům na nejvyšších místech. Opět temná atmosférá, daná tím, že je stále černě zamračeno, nebo prší (trochu Fincherovo Se7en hadr). Těším se na rozuzlení.(2.10.2010)

 • Radek99
  ****

  Skvělé, jak ony nejtemnější a ze své podstaty trochu bulvárně laděné kriminální případy v sobě skrývají o poznání hlubší a zásadnější zprávu o rakovině systému, prorůstání organizovaného zločinu, zkorumpované policii, zprávu o Británii 70. a 80. let, která nemohla sloužit právě za příklad dobré demokratické praxe. Oceněníhodná historická sebereflexe...(3.4.2015)

 • EastWicka
  *****

  Noční můra o třech dějstvích pokračuje po 6 letech. Špičkový policista Hunter přijíždí do Yorkshiru na pomoc s hrůzným případem "rozparovače" - a stejně jako novinář Eddie v předchozím filmu zabrousí, kam neměl. Peter je ovšem jiné kafe, osoba "shora", v jeho případě policejní komandos s psychoušem Cravenem v čele nemohou použít obvyklé zmučení k nepříčetnosti. Najdou tedy jiné řešení... Napětí graduje až k nevolnosti a smutná tvář Paddyho Considina odráží jak vztek na moloch, se kterým se střetl, tak únavu z neutěšeného osobního života. V rámci trilogje film působí trochu "navíc" - odbočuje z linie vyprávění, i dějové je "nejuzavřenější". Doplňuje však nezbytné prvky mozaiky: bližší charakteristiky Jezevce, Cravena a Sovy, zákulisí masakru v klubu Karáčí a ještě hlubší vhled do temnoty srdce Yorkshiru...(8.3.2011)

 • emma53
  *****

  Právě jsem se dodívala na druhou část trilogie a konstatuji, že je určitě o třídu lepší než první část. Možná je to i jiným režisérem, nevím. Jak po vizuální stránce, tak i lepší propracovaností a v neposlední řadě pro mě osobně daleko líp stravitelnější. Svatý hajzl Peter Hunter v podání Paddyho Considineho je nejen sympaťák, ale i výborný herec. A opět hlavní námět totožný s minulým, takže už jsem byla svým způsobem v obraze a jsem moc zvědavá na 1983.(8.11.2012)

 • - Název trilogie vystihuje jak její rovinu vražedného thrilleru o místní korupci, tak tu (temně až hororově) pohádkovou. Severní, východní a západní „Riding“ jsou územní části Yorkshiru - v západním se děj odehrává. „Red“ jako barva krve. Red Riding odkazuje na Červenou Karkulku a prvky této pohádky, včetně zlého vlka, se v trilogii skutečně objevují. Ztracená holčička z Red Riding 1974 má červenou bundu s kapucí, po Yorkshiru pobíhá zlý vlk a my nevíme, v čí podobě se skrývá. (EastWicka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace