Simpsons 20th Anniversary Special: In 3-D! On Ice!, The (TV pořad)

Dokumentární

USA, 2010, 42 min

Nutnost pro fandy! Spurlock nás překvapivě příjemně provází rozhovory s tvůrci, fandy ve kterých se dozvíme něco (pro mne hodně) ze zákulisí tvorby téhle ikony televizní tvorby, kterou The Simpsons jsou. Nejsem zdaleka velkým fandou, ale nikdy mne Simpsni neurazili a vidět herce jak přechází před kamerou do rolí, nebo z čeho tvůrci čerpali inspiraci je pro mne hodně zajímavá a zábavná podívaná. Výborná hláška výkoného producenta seriálu : "Why everybody loves the Simpsons? Because their eyes looks like a boobs" :-)(17.1.2010)

Jsem zastáncem kvality nad kvantitou, ale v tomhle případě mě vážně mrzí, proč dokument neměl minimalně o 20 minut dýl. Svět Simpsonů je tak velkej a ve všech směrech rozmanitej, že by to vydalo rozhodně na víc dokumentů. Jinak Spurlock už mě dostal v Super Size me, takže bylo vážně potěšení vidět, že má co dočinění i s tímhle dílkem. Jen jak říkám... proč to sakra není delší?(25.1.2010)

20 let. 21 sérií. Jeden film. Simpsonovi jsou kult, to je nepopiratelný fakt. I když se posledních několik sezón nemůže ani náhodou rovnat s těmi klasickými, stále jsem žluté rodince věrný. Ačkoliv si to možná už dávno nezaslouží... Na tento speciál jsem byl dlouho zvědavý. A jak to dopadlo? Speciál je to zajímavý, zabývá se seriálem jako kulturním fenoménem a jeho dopadem na společnost a fanoušky, avšak k 20. výročí bych já osobně přeci jen čekal něco víc. Nic jsem si z tohoto dokumentu neodnesl. Celkový koncept mohl být povedenější. Třeba bude The Simpsons 30th Anniversary Special lepší :)(13.1.2010)

Výborný dokument o Simpsonových nabitý celou řadou zajímavostí a věcí, které jste možná ani netušili. Vychvaluje Simpsonovi do nebes, ale je pravda, že je to jeden z nejúspěšnějších seriálů, co víc možná nejlepší při těch oceněních. No, popravdě by mě nenapadlo, že se někdo nechá podle Simpsových tetovat a rovněž ti zapřísáhlí fanoušci, kteří měli barák plnej rekvizit byli taky stojí za to vidět! No nikdo Simpsonům neodepře, že je to kult a postava Homera Simpsona je opravdu jedinečná!(13.1.2010)

Nic moc nového se tu člověk nedozví. Morgan Spurlock měl zřejmě divákům představit 20 letou historii Simpsonů, ale dopadlo to spíš tak, že se ptá zaměstnanců jaderné elektrárny, jestli v okolí viděli trojoké ryby, fanoušků s tetováním Simpsonů, proč mají seriál tak rádi, potom ukáže sbírky nadšenců, kteří sbírají vše, co má na sobě nápis Simpsons atd. Je to poměrně zajímavé, ale o samotných Simpsonech se toho člověk moc nedozví.(4.7.2010)