Eurovision Song Contest 2010

(pořad)
Hudební / Soutěžní
Slovensko, 2010, 100 min

Eurovision Song Contest je každoročná súťaž piesní organizovaná od roku 1956. Naposledy Slovensko poslalo do Moskvy Nelu Pociskovú a Kamila Mikulčíka. Tento rok sa koná v najväčšom a zároveň hlavnom meste Nórska, v Osle. (Cappuccino)

tron

Martin "Pyco" Rausch je jeden z najlepších moderátorov, akých na Slovensku máme: vie to robiť, vyzná sa v tom, je uvoľnený, sympatický, vie sa zhodiť (bez toho, aby zhodil program), je tajomný (on a bulvár sa nekamarátia) a keď s ním Adela Banášová prestala moderovať, ukázalo sa, že v skutočnosti je len troška lepšie sčítaná blondína, ktorá sa dávno vystrieľala robením si srandy z vlastného „nedokonalého tela“. Pyco na rozdiel od nej zostáva zaujímavou osobnosťou, ktorá nemusí za len kvôli peniazom skočiť po najbližšej ponuke. Mám ho rád za to, že má v sebe niečo moderné a pritom - v dobrom - staromódne. Bohužiaľ, „Eurovízia 2010“ je podobne o ničom, ako tá z roku 2009 (kedy vyhralo duo Pocisková/Mikulčík). Ročník 2010 priniesol Kristínin hit „Horehronie“, bohužiaľ jednotlivé kolá ma strašne nudili; kebyže sa celá súťaž zredukuje na finálne kolo, bolo by to lepšie. Nestalo sa a prekážalo mi všetko. Od drobností (viac ľudí v publikum nebolo preto, že STV z MOJICH koncesionárskych poplatkov ZASA nezvládlo urobiť poriadne kulisy, alebo proste len nikto nemal záujem o lístky?) cez nesympatického Kontúra (ďalšia pseudo hviezdička slovenského vygrcaného bulvárneho podhubia). A to, o čo ide v prvom rade, teda pesničky, ma v lepšom prípade nebavili. ()

WANDRWALL

Kdo zpívá, ten nezlobí. Čeští interpreti nemají na této souteži štěstí. Kabáti tvrdili, že tam byli mnohem horší než oni, ale vybrali ty horší, ne je. A tak se to zkusilo s Rómskou kapelou. Ani ta neuspěla. Inu Evropě se nelíbí místní kapely a zvěváci. Musí se víc snažit!!!***(5.10.2010) ()

Marek1991

Eurovízie vedia pokaziť akékoľvek nádeje, ktoré vkladáme do našich interpretov, pretože v tom silne lobingom "potretom" komerčnom európskom, vlastne ani nie celkom európskom projekte, ide často o iné veci a nie celkom spev. Táto šou priniesla vzostup jednej celkom dobrej speváčky, ktorej niektoré piesne sa mi páčia a celkom sa mi páči aj ona a tou je Kristína Peláková, vystupujúca len ako Kristína. Jej Horehronie bolo svojho času hitom, nech sa vám zdá akokoľvek dnes trápne, vtedy to bol taký zábavný folk, ktorým právom prerazila z tej hromady interpretov, ktorých mnohé mená si dnes už ani nepamätám, viem, že sa mi vtedy páčila aj skupina s pestrou piesňou, kde sa menili hudobné nástroje a štýly spevu, bola tam taká chudá čiernovlasá speváčka a hnedovlasý spevák, inak mi ešte utkvieva v pamäti speváčka Mista, ktorá sa mi však už veľmi nepáčila, no dnes sa pohybuje medzi tými slovenskými "celebritami". Napriek tomu, že finálový galavečer má mnoho mínusov, ktoré som opísal ku komentáru k Eurovízii z roku 2012, tak má aj nejaké pozitíva a je pestrou zábavou, čo sa o slovenských minikolách s menším finále povedať nedá. Dosť som sa čudoval nielen nad výberom, ale aj nad samotným priebehom, ktorý bol z časti trápny, z časti akoby improvizovali, z časti nudný a z časti akoby už mnohé vedeli, či niečo chceli pretlačiť, proste ešte horší program. Našťastie podľa mňa vybrali tú najlepšiu pieseň, inak by som asi s odpadom neváhal. Martin Rausch podľa mňa nie je nejak dobrý a vtipný moderátor, podľa mňa ho jeho bývalá kolegyňa zo Superstar Adela Banášová predčila, osobne ju môžem viac než jeho, no a Kontúr akoby bol jeho chlapčenským doplnkom. Bol to teda dosť výrazný prepadák. ()

Martin741 odpad!

Ziadna slava sa opat nekonala a dalsi prekrasny dokaz toho, ze Slovaci nie su schopni nic kultove natocit, esteze sa hlasim k cechoslovakizmu a som cechoslovak . 0 % ()

tommy187

Pomerne vydarený program odovzdávania cien Eurovízie ... Takéto veci neboli nikdy na vysokej úrovni a netreba od nich čakať veľa. Tento rok som nečakal a dostal som príjemnú odozvu. 35%. ()

Gadamf

STV sa rozhodlo výberové kolá predĺžiť. Samozrejme, použili pri tom svoj vlastný špecifický nudný štýl - nič originálne, všetky diely boli presne to isté, teda zbytočne sa naťahoval čas. Okrem toho si myslím, že vyhrať mala Mista. Situáciu zachraňoval Pyco, jeho kolega Kontúr ju na oplátku kazil. ()