poster

Pistolnice Jane

 • USA

  Jane Got a Gun

 • Velká Británie

  Jane Got a Gun

Akční / Drama / Western

USA, 2016, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  ***

  Žánr western asi úplně film "Jane Got a Gun" nevystihuje.. Sice tu má každý pořádný kolťák, děj se odehrává v nejslavnější éře Divokého západu a nějaké mrtvoly se tu taky najdou, ale především mělo jít pravděpodobně o okolnostmi nenaplněné lásce, takže spíš by sedělo drama s prvky love story.. Pro mužskou diváckou populaci je tenhle komorní filmeček moc měkký, pro ženy moc tvrdý.. Příběh oddané ženy a zároveň životem omleté matky, která se rozhodne zuby nehty bránit jejich dřevěnou chajdu v pustině zvanou domov a postřeleného manžela za pomoci svého bývalého milence.. Podstatnou část filmu se řeší vztahy a pomalu se v retrospektivě vydávají hlavní hrdinové do minulosti, aby si osvětlili svoje skutky.. na závěr je vcelku hezky odvedená akční scéna.. Nic víc, nic míň.. Nevýrazné - vidět a zapomenout.. Ještě bych zmínila příjemné herecké obsazení jako Natalie Portman, Joel Edgerton nebo štěk Ewana McGregora.. Vidět se dá, ale rozhodně nic převratného..(25.1.2017)

 • Acrobat
  ***

  Neuveriteľnou škodou celého inak dobrého snímku je nezaujatosť všetkých zúčastnených a absencia emočného zvratu. Korunu zmätočnosti predtým videného je záverečná jazda všetkých štyroch. No... ku koncu som sa smial tak tragicky, že kde potom vyšumel čin Noaha. Netuším o problémoch produkcii či natáčania, chcem konečný produkt. Ten síce vsadil na osvedčenú trojicu (štvoricu) žena-dobrý- zlý, prípadne rozvojový ; ale prvej chýba dominantna, druhý je skvelý, ale tretí je priam zbytočný, prehrávajúci a pôsobí ako zlý vtip z komixu. Práve neistota na pozícii zla nedáva dobrým razanciu, aby vynikli ich činy. Na druhej strane, nie som ten typ, čo by hovoril o nude, pretože ten western predsa len bol v období, kde toho veľa nebolo a dialógov už vôbec nie. Som dokonca presvedčený, že úplná fickia sa odohráva jedine v Quentinovej hlave, lebo on vsádza slová do úst ľudí, ktorí ich vtedy nemohli (?) vysloviť. Jazdenie s koňom množstvo míľ na samotu a do mesta so siedmimi domami bola vtedajšia rutina. No druhá strana mince hovorí o existencii naposledy true grit či vlaku do yumi. A tam sa to dalo. Ja ústrednej dvojici hercov nič nevyčítam, lebo majú moje sympatie. Prestrelka v noci ? Niekedy logický ťah pri prepadnutí... Za seba však hovorím, že k pocitu spokojnosti mi nepridal katastrofálny záver so štyroma na voze. (videné 09.06.2016, BDrip)(11.6.2016)

 • Mr.Cinephile
  ***

  Poctivě natočená žánrovka, která rozhodně neurazí, ale je na ní vidět, jak moc jí ublížily problémy při natáčení. A proto jsem docela překvapený tím, co se z tohoto filmu nakonec vyklubalo. Pokud bych chtěl být hodně kritický, tak bych zmínil, že je to film o ničem. Rozhodně se nejedná o koncert originálních nápadů, což je škoda, protože herecký ansábl je skvělý. Gavin O´Connor natočil fajn western s kvalitním obsazením, ale se scénářem, který byl snad psán na koleni Natalie Portman.(26.3.2016)

 • RAFT
  **

  Tak od tohoto filmu už kvůli Natálky sem čekal hodně a dostal sem zbytečně natahovaný až příšerně zrežírovaný filmový kousek.Sice s natočením filmu docházeli dosti mírné komplikace a je to poznat .Režisér má na víc a asi nejsem jedniný ,který si myslí že ,herci se tváří jako by hráli za darmo ne za peníze ,to je tak dejte hercům plnou palbu peněz natočíme kravinu . 50%(21.3.2016)

 • sedm.1
  ***

  Proč taková kritika? Za mě se jedná o dost dobrý western, kde není vzhledem k žánru příliš co kritizovat, neboť splňuje vše, co od něj lze čekat. Drsný kraj, drsná doba, drsné mravy, povedená, nemilosrdná atmosféra divokého západu, přestřelky, správně špinavý vizuál, a to vše podtrženo možná ne zrovna dvakrát originální, nicméně určitě nenudící zápletkou, s jedním, dvěma nečekanými zvraty a vážně slušným tempem. Postavy a jejich představitelé na mě zapůsobili též přesvědčivě, nechybělo ani pár poměrně syrových scén a chvílemi fungovali i silné emoce. Prostě veškerou tu zdrcující kritiku a vlastně i pořádný komerční krach vážně nechápu. Ano, najdou se zde i chyby, kdy bych chtěl zmínit především opravdu hodně uspěchaný konec, kde místo pořádného, vygradovaného, nervy drásajícího akčního finále nastalo takové rychlozúčtování s minulostí, a též závěru se týkající opravdu až moc přehappyendované vyústění, ale že by to mělo až tak vyloženě devastující účinky na výsledný dojem z celého filmu, tak to tedy rozhodně ne. Já jsem si tuto nefalšovanou, westernovou podívanou užil zkrátka více než příjemně a celá tato podívaná si zaslouží určitě větší diváckou pozornost a výrazně lepší přijetí, než tomu ve skutečnosti je.(19.12.2017)

 • - Michael Fassbender mal pôvodne hrať postavu Dana Frosta. Potom, čo sa však dostal do sporu s režisérkou Lynn Ramsay, od projektu odstúpil. O týždeň neskôr z projektu vycúvala aj samotná Lynne Ramsay a nedostavila sa na začiatok natáčania. O 25 hodín neskôr už mal film nového režiséra, stal sa ním Gavin O'Connor. (beso74)

 • - Po množstve prieťahov a odkladov bola premiéra filmu naplánovaná na 16.11.2015 v parížskom kine UGC Normandie a následne sa mal film dostať do širšej distribúcie vo Francúzsku. Avšak po teroristických útokoch z 13. novembra v Paríži sa slávnostná premiéra zrušila a presunula na začiatok roka 2016. (beso74)

 • - Herec Ewan McGregor změnil kvůli natáčení filmu barvu vlasů a nechal si narůst knírek. (Elmira)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace