Pistolnice Jane

Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

Akční / Drama / Western

USA, 2016, 98 min

Žánr western asi úplně film "Jane Got a Gun" nevystihuje.. Sice tu má každý pořádný kolťák, děj se odehrává v nejslavnější éře Divokého západu a nějaké mrtvoly se tu taky najdou, ale především mělo jít pravděpodobně o okolnostmi nenaplněné lásce, takže spíš by sedělo drama s prvky love story.. Pro mužskou diváckou populaci je tenhle komorní filmeček moc měkký, pro ženy moc tvrdý.. Příběh oddané ženy a zároveň životem omleté matky, která se rozhodne zuby nehty bránit jejich dřevěnou chajdu v pustině zvanou domov a postřeleného manžela za pomoci svého bývalého milence.. Podstatnou část filmu se řeší vztahy a pomalu se v retrospektivě vydávají hlavní hrdinové do minulosti, aby si osvětlili svoje skutky.. na závěr je vcelku hezky odvedená akční scéna.. Nic víc, nic míň.. Nevýrazné - vidět a zapomenout.. Ještě bych zmínila příjemné herecké obsazení jako Natalie Portman, Joel Edgerton nebo štěk Ewana McGregora.. Vidět se dá, ale rozhodně nic převratného..(25.1.2017)

Neuveriteľnou škodou celého inak dobrého snímku je nezaujatosť všetkých zúčastnených a absencia emočného zvratu. Korunu zmätočnosti predtým videného je záverečná jazda všetkých štyroch. No... ku koncu som sa smial tak tragicky, že kde potom vyšumel čin Noaha. Netuším o problémoch produkcii či natáčania, chcem konečný produkt. Ten síce vsadil na osvedčenú trojicu (štvoricu) žena-dobrý- zlý, prípadne rozvojový ; ale prvej chýba dominantna, druhý je skvelý, ale tretí je priam zbytočný, prehrávajúci a pôsobí ako zlý vtip z komixu. Práve neistota na pozícii zla nedáva dobrým razanciu, aby vynikli ich činy. Na druhej strane, nie som ten typ, čo by hovoril o nude, pretože ten western predsa len bol v období, kde toho veľa nebolo a dialógov už vôbec nie. Som dokonca presvedčený, že úplná fickia sa odohráva jedine v Quentinovej hlave, lebo on vsádza slová do úst ľudí, ktorí ich vtedy nemohli (?) vysloviť. Jazdenie s koňom množstvo míľ na samotu a do mesta so siedmimi domami bola vtedajšia rutina. No druhá strana mince hovorí o existencii naposledy true grit či vlaku do yumi. A tam sa to dalo. Ja ústrednej dvojici hercov nič nevyčítam, lebo majú moje sympatie. Prestrelka v noci ? Niekedy logický ťah pri prepadnutí... Za seba však hovorím, že k pocitu spokojnosti mi nepridal katastrofálny záver so štyroma na voze. (videné 09.06.2016, BDrip)(11.6.2016)

Poctivě natočená žánrovka, která rozhodně neurazí, ale je na ní vidět, jak moc jí ublížily problémy při natáčení. A proto jsem docela překvapený tím, co se z tohoto filmu nakonec vyklubalo. Pokud bych chtěl být hodně kritický, tak bych zmínil, že je to film o ničem. Rozhodně se nejedná o koncert originálních nápadů, což je škoda, protože herecký ansábl je skvělý. Gavin O´Connor natočil fajn western s kvalitním obsazením, ale se scénářem, který byl snad psán na koleni Natalie Portman.(26.3.2016)

• RAFT

Tak od tohoto filmu už kvůli Natálky sem čekal hodně a dostal sem zbytečně natahovaný až příšerně zrežírovaný filmový kousek.Sice s natočením filmu docházeli dosti mírné komplikace a je to poznat .Režisér má na víc a asi nejsem jedniný ,který si myslí že ,herci se tváří jako by hráli za darmo ne za peníze ,to je tak dejte hercům plnou palbu peněz natočíme kravinu . 50%(21.3.2016)

Proč taková kritika? Za mě se jedná o dost dobrý western, kde není vzhledem k žánru příliš co kritizovat, neboť splňuje vše, co od něj lze čekat. Drsný kraj, drsná doba, drsné mravy, povedená, nemilosrdná atmosféra divokého západu, přestřelky, správně špinavý vizuál, a to vše podtrženo možná ne zrovna dvakrát originální, nicméně určitě nenudící zápletkou, s jedním, dvěma nečekanými zvraty a vážně slušným tempem. Postavy a jejich představitelé na mě zapůsobili též přesvědčivě, nechybělo ani pár poměrně syrových scén a chvílemi fungovali i silné emoce. Prostě veškerou tu zdrcující kritiku a vlastně i pořádný komerční krach vážně nechápu. Ano, najdou se zde i chyby, kdy bych chtěl zmínit především opravdu hodně uspěchaný konec, kde místo pořádného, vygradovaného, nervy drásajícího akčního finále nastalo takové rychlozúčtování s minulostí, a též závěru se týkající opravdu až moc přehappyendované vyústění, ale že by to mělo až tak vyloženě devastující účinky na výsledný dojem z celého filmu, tak to tedy rozhodně ne. Já jsem si tuto nefalšovanou, westernovou podívanou užil zkrátka více než příjemně a celá tato podívaná si zaslouží určitě větší diváckou pozornost a výrazně lepší přijetí, než tomu ve skutečnosti je.(19.12.2017)

• - Michael Fassbender mal pôvodne hrať postavu Dana Frosta. Potom, čo sa však dostal do sporu s režisérkou Lynn Ramsay, od projektu odstúpil. O týždeň neskôr z projektu vycúvala aj samotná Lynne Ramsay a nedostavila sa na začiatok natáčania. O 25 hodín neskôr už mal film nového režiséra, stal sa ním Gavin O'Connor. (beso74)

• - Po množstve prieťahov a odkladov bola premiéra filmu naplánovaná na 16.11.2015 v parížskom kine UGC Normandie a následne sa mal film dostať do širšej distribúcie vo Francúzsku. Avšak po teroristických útokoch z 13. novembra v Paríži sa slávnostná premiéra zrušila a presunula na začiatok roka 2016. (beso74)

• - Herec Ewan McGregor změnil kvůli natáčení filmu barvu vlasů a nechal si narůst knírek. (Elmira)