Pistolnice Jane

Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

Akční / Drama / Western

USA, 2016, 98 min

Žánr western asi úplně film "Jane Got a Gun" nevystihuje.. Sice tu má každý pořádný kolťák, děj se odehrává v nejslavnější éře Divokého západu a nějaké mrtvoly se tu taky najdou, ale především mělo jít pravděpodobně o okolnostmi nenaplněné lásce, takže spíš by sedělo drama s prvky love story.. Pro mužskou diváckou populaci je tenhle komorní filmeček moc měkký, pro ženy moc tvrdý.. Příběh oddané ženy a zároveň životem omleté matky, která se rozhodne zuby nehty bránit jejich dřevěnou chajdu v pustině zvanou domov a postřeleného manžela za pomoci svého bývalého milence.. Podstatnou část filmu se řeší vztahy a pomalu se v retrospektivě vydávají hlavní hrdinové do minulosti, aby si osvětlili svoje skutky.. na závěr je vcelku hezky odvedená akční scéna.. Nic víc, nic míň.. Nevýrazné - vidět a zapomenout.. Ještě bych zmínila příjemné herecké obsazení jako Natalie Portman, Joel Edgerton nebo štěk Ewana McGregora.. Vidět se dá, ale rozhodně nic převratného..(25.1.2017)

Se zajímavě rozestaveným a postupně flashbacky odhalovaným milostným trojúhelníkem komorního westernu cca 55 minut uteklo, ale jak se schylovalo k zúčtování, od začátku pomalé tempo téměř zastavilo, protože si toho postavy musely mnoho zdlouhavě promyslet a vyřešit, při čemž se mi hodně klížily oči. No a závěrečná přestřelka = obrana usedlosti mne bohužel neprobudila, protože byla natočena tak nějak nezáživně či nepřehledně, ani nevím. Za Natálku přihodím aspoň na průměr.(18.5.2016)

"Jestli po vás jdou Bishopovci, tak nepotřebuješ střelce, ale celej regiment." Nebo ex-přítele hrdinu Dana, to by mělo stačit. Než se však začne pořádně střílet, tak se vyřkne spousta dosud nevyřčeného, takže se má divák šanci dozvědět to, co už stejně dávno tušil. Jistým překvapením pro mne však bylo to, že pistolnice Jane sice umí skvěle desinfikovat rány, ale neumí střílet z koltu. To bylo vážně k popukání. Jinak jí to ovšem slušelo a jsem si takřka jistý tím, že v 19. století by byla ozdobou nejednou divokozápadního bordelu, ale tak nějak tuším, že oba její mužové a všechny děti by s tím nesouhlasili.(23.6.2018)

• Cervenak

Uf. Má to čistého času asi 85 minút a aj tak je to zbytočne dlhé. A vo všetkých ohľadoch priemerné, ba občas ani to nie. Scenár nie je celkom márny, ale natočené je to fakt nezáživne a herci sa celý čas tvária, že sa tohto projektu zúčastňujú za trest. Ktovie, ako by to vyzeralo s pôvodne plánovaným Fassbenderom v hlavnej úlohe.(20.3.2016)

• dragoliz

Prekvapivo špatný film. Jane Got a Gun je ten typ snímku, ktorý sa zadŕha niekde na rozmedzí nízkorozpočtového (alebo až indie) filmu a klasického blockbusteru. Na tom by nebolo nič zlého, keby priniesol niečo málo aspoň z jednej strany tohto spektra. On ale totiž nemá ani nápad a na druhú stranu jednoducho NEMÁ ani na to, aby to poťahal svojou veľkoleposťou. Tá tam proste chýba, aj keď režisérovu snahu o opak nejde uprieť. V konečnem dôsledku to ale vyznieva miestami až trápne. Film sa dosť rúca na ujebaných dialógoch a človeku je občas aj ľúto Natalie Portman, čo za úbohosti to musela prednášať. Scenáristicky až k neuvereniu zle spracované - ešte by som prežil keby som dostal taký ten štandard, ktorý postráda nápad, ale zas ničím neurazí. Ale toto bol vyslovene zlý sen. Syžet filmu totižto akýmsi nepodareným spôsobom opisuje tú najmenej zaujímavú časť príbehu Jane a skutočné dianie, ktoré by si zaslúžilo sfilmovať je divákovi nie ponúkané, ALE PREDHADZOVANÉ ako psovi prostredníctvom nenápaditých flashbackov. A to je zas kapitola sama o sebe, ktorá len podtrhuje nemohúcnosť scenáristov tohto spaprskovaného diela. Tieto pohľady do minulosti sú absolútne samoúčelné a neslúžia na doplnenie diania, ktoré má divák možnosť sledovať. Ony slúžia a sú pre divácky prehľad v dianí filmu nepostrádateľné. Je ťažké sa na tento film pozerať po tom, čo mal človek možnosť vidieť Tarantinovych Osem hrozných. Ale skutočne objektívne - toto je proste špatný film, ktorý svojimi viac ako len chybičkami na kráse úplne zabíja vlastné o niečo svetlejšie prvky a momenty.(7.5.2016)