Pistolnice Jane

Jane Got a Gun

Akční / Drama / Western

USA, 2016, 98 min

• Kingjiri

Zatimco název s trailerem lákaj na westernovou podivanou s ženskou hrdinkou ohánějící se s bouchačkou v ruce, ve skutečnosti jde spíš o romantický drama. Jane prostě měla nasraně kosit jednoho záporáka za druhym, místo toho se veškerá akce smrskla do krátký noční přestřelky v samotnym závěru. Utopit hvězdný našlapaný herecký obsazení v takhle utahaný a nudný podivaný plný zbytečnejch flashbacků nebo klišoidních dialogů je fakt škoda.(29.9.2017)

Fuj! Ne filmu, ale když si čtu komentáře ze zpropadené první strany! Proč by musel mít western úžasnou psychologii postav? A co měla Natálka předvádět za zvláštní herecké výkony? Úmorné, otravné, zdlouhavé pasáže na mě nepůsobily nijak špatně ani nudně. Prostě příběh byl takto dán, místo klasického westernu (jak vlastně vypadá?) je to spíše drama několika málo lidí v nemilosrdné divočině. Na to, že se jedná „pouze“ o nadprůměrný film, je dost špičkově obsazený. Měl jsem strach, že budu rád, když mé pocity budou za tři hvězdy, ale naprosto v pohodě dávám zážitku čtyři. A vůbec – díky, že v dnešní době ještě někdo natočí western!(5.4.2018)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $1,513,793Tržby Celosvetovo $3,050,000▐ Počiatočný nápad nie je zlý ale chýba tomu lepšia celistvosť. Keď berieme niektoré samostatné úseky sú dosť dobré. Herecky ale to ale nie je najhoršie. /55%/(8.10.2017)

Príbeh dosť jednoznačný, dá sa vopred vytušiť, kam to asi bude všetko smerovať. Krásna Natalie, charizmatický Joel ... takže je sa na čo pozerať a ešte aj slušne vedia hrať. Kostýmy, hudba, výprava, atmosféra ... neviem prečo, by som nemohla ísť až na štyri hviezdy, ja som sa nenudila. FILMOVÁ RULETA 2017(24.4.2017)

Těžko říci, jak by film vypadal, kdyby neměl tolik produkčních problému a půlka obsazení se nevyměnila. Největší problém filmu je, že nenabídne nic co bychom neviděli někde jinde. Mrzí to o to více, protože westernový žánr má za sebou v posledních pár letech dost zajímavé kousky, které na to jdou trochu jinak. Mrzí mě to i za Gavina O'Connor, který by s lepším scénářem rozehrál zajímavější rodeo, protože si moc dobře pamatuji co udělal s tuctovým příběhem Warriora. Natalie Portman je v pohodě, věřil jsem jí to, ale lhal bych kdybych neřekl, že jsem čekal lepší výkon. Joel Edgerton je frajer a krade si film pro sebe a není se čemu divit, protože jeho postava velmi dobře napsaná a zahraná. Noah Emmerich toho k hraní moc nemá, ale díky flashbackům si získá naše sympatie. Ewan McGregor příjemně přehrává a na jeho místě by mohlo být klidně deset jiných herců a výsledek by byl pravděpodobně stejný. Akce je příjemně realistická, tempo pomalejší, flashbacky velmi povedené. Přesto z toho mám pocit, že to mohlo být lepší. Jane Got a Gun je slušný western, který neurazí, ale nějak extra z něj na větvi nebudete. Radši se koukněte na Slow West, Bone Tomahawk nebo Osm hrozných.(29.3.2016)