Pistolnice Jane

Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

Akční / Drama / Western

USA, 2016, 98 min

"Jestli po vás jdou Bishopovci, tak nepotřebuješ střelce, ale celej regiment." Nebo ex-přítele hrdinu Dana, to by mělo stačit. Než se však začne pořádně střílet, tak se vyřkne spousta dosud nevyřčeného, takže se má divák šanci dozvědět to, co už stejně dávno tušil. Jistým překvapením pro mne však bylo to, že pistolnice Jane sice umí skvěle desinfikovat rány, ale neumí střílet z koltu. To bylo vážně k popukání. Jinak jí to ovšem slušelo a jsem si takřka jistý tím, že v 19. století by byla ozdobou nejednou divokozápadního bordelu, ale tak nějak tuším, že oba její mužové a všechny děti by s tím nesouhlasili.(23.6.2018)

Proč taková kritika? Za mě se jedná o dost dobrý western, kde není vzhledem k žánru příliš co kritizovat, neboť splňuje vše, co od něj lze čekat. Drsný kraj, drsná doba, drsné mravy, povedená, nemilosrdná atmosféra divokého západu, přestřelky, správně špinavý vizuál, a to vše podtrženo možná ne zrovna dvakrát originální, nicméně určitě nenudící zápletkou, s jedním, dvěma nečekanými zvraty a vážně slušným tempem. Postavy a jejich představitelé na mě zapůsobili též přesvědčivě, nechybělo ani pár poměrně syrových scén a chvílemi fungovali i silné emoce. Prostě veškerou tu zdrcující kritiku a vlastně i pořádný komerční krach vážně nechápu. Ano, najdou se zde i chyby, kdy bych chtěl zmínit především opravdu hodně uspěchaný konec, kde místo pořádného, vygradovaného, nervy drásajícího akčního finále nastalo takové rychlozúčtování s minulostí, a též závěru se týkající opravdu až moc přehappyendované vyústění, ale že by to mělo až tak vyloženě devastující účinky na výsledný dojem z celého filmu, tak to tedy rozhodně ne. Já jsem si tuto nefalšovanou, westernovou podívanou užil zkrátka více než příjemně a celá tato podívaná si zaslouží určitě větší diváckou pozornost a výrazně lepší přijetí, než tomu ve skutečnosti je.(19.12.2017)

Průměrný western s absencí silnějšího momentu, který by nastartoval celý děj. Po dobu přípravy na příjezd obávaných pistolníků se dozvídáme vše podstatné z minulosti hlavní hrdinky, avšak dějové linie nejsou zrovna v nejlepší symbióze, a co hůře, vytrácí se tím jakékoliv napětí, pokud vůbec nějaké bylo. Škoda, námět nepatří do řady k nejhorším a při pohledu na obsazení není pochyb, že se výroba tohoto filmu sešla ve velmi nepravý čas. Promrhané finále, jest toho důkazem.(10.4.2016)

Těžko říci, jak by film vypadal, kdyby neměl tolik produkčních problému a půlka obsazení se nevyměnila. Největší problém filmu je, že nenabídne nic co bychom neviděli někde jinde. Mrzí to o to více, protože westernový žánr má za sebou v posledních pár letech dost zajímavé kousky, které na to jdou trochu jinak. Mrzí mě to i za Gavina O'Connor, který by s lepším scénářem rozehrál zajímavější rodeo, protože si moc dobře pamatuji co udělal s tuctovým příběhem Warriora. Natalie Portman je v pohodě, věřil jsem jí to, ale lhal bych kdybych neřekl, že jsem čekal lepší výkon. Joel Edgerton je frajer a krade si film pro sebe a není se čemu divit, protože jeho postava velmi dobře napsaná a zahraná. Noah Emmerich toho k hraní moc nemá, ale díky flashbackům si získá naše sympatie. Ewan McGregor příjemně přehrává a na jeho místě by mohlo být klidně deset jiných herců a výsledek by byl pravděpodobně stejný. Akce je příjemně realistická, tempo pomalejší, flashbacky velmi povedené. Přesto z toho mám pocit, že to mohlo být lepší. Jane Got a Gun je slušný western, který neurazí, ale nějak extra z něj na větvi nebudete. Radši se koukněte na Slow West, Bone Tomahawk nebo Osm hrozných.(29.3.2016)

Príbeh dosť jednoznačný, dá sa vopred vytušiť, kam to asi bude všetko smerovať. Krásna Natalie, charizmatický Joel ... takže je sa na čo pozerať a ešte aj slušne vedia hrať. Kostýmy, hudba, výprava, atmosféra ... neviem prečo, by som nemohla ísť až na štyri hviezdy, ja som sa nenudila. FILMOVÁ RULETA 2017(24.4.2017)

• - Po filme Warrior (2011) je to už druhá spolupráca režiséra Gavina O'Connora s hercom Joelom Edgertonom. (Johnny.ARN)

• - Herec Ewan McGregor změnil kvůli natáčení filmu barvu vlasů a nechal si narůst knírek. (Elmira)

• - Rozpočet filmu činil 25 000 000 amerických dolarů, v kinech se mu však vůbec nedařilo a utržil pouhých 1 513 793 amerických dolarů. (BMW12)