poster

Další patro (festivalový název)

 • Kanada

  Next Floor

Krátkometrážní / Komedie

Kanada, 2008, 12 min

Scénář:

Jacques Davidts

Kamera:

Nicolas Bolduc
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Podobenstiev na tému sebapožierajúcej a seba konzumom sa prežierajúcej civilizácie bolo vo filme neúrekom. Ďalšie poschodie je jednoduchým nadviazaním na tieto podobenstvá. Nie je nejako závratne originálne, no detaily šťavnatých pečienok na olivách, či čerešničkách a mľaskajúce kusy mäska pri ich prerezávaní delikátne nabrúsenými príbormi stoja minimálne za jedno pozretie. Pretože pozretie druhé, na rozdiel od skvostných kusov Jana Švankmajera či Marca Ferreriho, mierne nudí.(29.8.2016)

 • C0r0ner
  ***

  Ano, kritika dnešní nenažrané společnosti to byla velmi trefná a zároveň špičkově udělaná, ale pouhá myšlenka a kvalitní zpracování mi bohužel nestačí. Krátkometrážní filmy prostě musí mít něco víc, než obsahovalo Další patro. Tak jako tak ale Villeneuve dokázal, že režisér je jeden z nejlepších na světě. 70%(30.5.2017)

 • Everyone
  ****

  Prožrat se až do pekla ve jménu šestého smrtelného hříchu nestřídmosti/obžerství (personálně) alias konzumu (sociálně), byť na původní tématický filmový bizár (co do míry bizarnosti, ale i prosté nechutnosti, která mi v tomto směru připomíná snímek Taxidermia z roku 2006) Velká žranice /La Grande bouffe/ z roku 1973 to nemá. ___ Podobenství o vrchnosti (management se svým ekonomickým náboženstvím či obecněji - mimopodnikově - tzv. horní 1%) obskakované mnohočetným plebsem - sociální pyramida či vzdálenosti hrotů sociálních nůžek vypovídají o tomtéž. Armatura budovy (resp. lignin dřeva), která představuje spletitý planetární systém (eko-, ekono-, socio-,...), je dennodenně oslabována narůstající tíhou civilizace, stolu, u kterého sedí elity, až nakonec koroze rozleptá vazby natolik, že to některé slabé místo v komplikovaném systému neudrží a vše se zhroutí mžikem oka. Výstup je pozvolný, ale pády jsou vždy rychlé a bolestivé. ___ Na film se dá dívat i jinak, např. přes perspektivu závislostí a neschopnosti si odříct stereotypně konzumující požitek, překonat vlastní slabost apod. - kalvinisté, resp. presbyteriáni alespoň mají někoho, koho mohou "napíchnout na vidle".(7.1.2017)

 • igi B.
  *****

  Jízlivě opulentní podobenství o pádu do hlubin žrouťákovy duše! Skvostně vymyšleno, skvostně nasnímáno, skvostně odehráno. Ejhle jak dvanáct minut minut stačí, podstatná je pointa a zúčastnění žráči! Úplně jsem při sledování dostal chuť na >něco menšího< a vůbec mi v tomto případě nevadí, že filmek popírá zákon o zachování žvance... %-] . . . Bravo pane šéfkuchaři Denisi! - - - P.S. Pro filmové labužníky k ochutnání zde: http://vimeo.com/75251217 - - - P.P.S. Skutečným filmovým žroutům a znalcům pikantních duševních krmí pak lze jen doporučit lahůdku mistra M.F. "Velká žranice" - viz http://www.csfd.cz/film/25586-velka-zranice/ . . . Ham... - - - - - (Poprvé hned s nášupem viděno 21.10.2013 na Vimeu, hodnocení 176., komentář zde s mlasknutím jako dvacátý - 21.10.2013)(21.10.2013)

 • Adam Bernau
  *****

  Jedí s nápadným chvatem. Personál (který se na konci zdá být silně rozrušen) mluví (pokud mluví) něčím, co připomíná ruštinu. Pokyn "next floor" je ale v jakémsi jiném jazyce. A toho chlapa jsem už musel někde vidět. Ostatní komentáře nečtěte ani před filmem, ani po filmu, jsou to sračky, i když mají povětšinou asi pravdu. Nemohou jimi nebýt. Vyjma Micione, Derny, walmezak a PollyJean, ty se viděného něčím dotýkají, aspoň pokud říkají jen to, co vidí. Ty si přečtěte, ale až po nějaké chvíli. Název filmu a opakující se hlášení mě nepřestává zarážet, slova "next floor" přece musejí poukazovat k vyššímu patru. Srozumitelnost řeči i jsoucna závisí na takových věcech, jako že "další patro" znamená vzestup. Jak říkám, toho chlapa jsem už musel někde vidět.(5.1.2016)