poster

Višňový sad (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 132 min

 • Mr. Lobo
  ***

  Nahromaděná úzkost, která ale postupem ztrácí a ve třetím a čtvrtém dějství už působí uřvaně a trapně. Z Dagmar Havlové jsem ale téměř nedýchal a Stropnický hraje k nepoznání!(26.3.2013)

 • Mahalik
  ****

  Fíííha! Herecká "cukr - kává - limonáda", perfektní intonace, hlááás, kterej neuspává a úcta k divadlu. Zajímavé, že si nepřipadám jako mamlas, když TO píšu, což je vyjímečná událost, ale po dlouhé době jsem se odprostil od všednosti, stoupl si před zrcadlo a jak bych měl držet jazyk za zuby a nenapsat to, tak najednou jsem cítil sílu z těch všech mistrovských hereckých es, jal jsem si vyzkoušet své nejapné herecké umění, neumětelství navzdory. Tohle jsem měl naposledy z Hrušinského Kopfrkingla. Nebudu za poseru, mě se to prostě líbilo. Především pak Havlová (nom. na Alfréda Radoka), která za sebou zanechala masku "té, co se přihnala na Hrad" a místo toho vložila všechnu bolest do Raněvské. Pokud vím, višně jsou červené. Proto přihazuju, řkouc: víc takovejch....(12.5.2010)

 • pm
  *

  Zhruba rok od chvíle, co jsem si "Višnový sad" nahrála, jsem ho dodívala, na pokračování, po čvrthodinách, s velikým sebezapřením a s úlevou, že dílo smáznu z hd. Nevhodně pojatá a obsazená hra, kterou Jiřina Jirásková s těžkým, nemístným afektem utopila. Z kina jsem odešla jen jednou, z divadla, baletu nebo opery nikdy. Prostě nikdy. Ale tuto inscenaci bych nevydržela dodívat, přestože je to neslušné.(30.12.2010)

 • Spinosaurus
  ***

  Zlomení majitelé rodinné tradice, nenažraný obchodník, ničení staletých hodnot, touha po zisku, odhalení tajemného majitele, tragické finále...........Připomíná vám to něco? SK Slavia Praha!!!(10.5.2011)

 • Aky
  ***

  Mám rád paní Jiráskovou, ale tady mi vadí. A s tou němčinou v Čechovovi dvojnásob. Ani výteční Preiss Havlová a zvláště pak Stropnický mne nedokázali vtáhnout do děje, představení jako by stále znovu a znovu ztrácelo koncentraci a ucelenost.(26.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace