Višňový sad (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 132 min

Nahromaděná úzkost, která ale postupem ztrácí a ve třetím a čtvrtém dějství už působí uřvaně a trapně. Z Dagmar Havlové jsem ale téměř nedýchal a Stropnický hraje k nepoznání!(26.3.2013)

Fíííha! Herecká "cukr - kává - limonáda", perfektní intonace, hlááás, kterej neuspává a úcta k divadlu. Zajímavé, že si nepřipadám jako mamlas, když TO píšu, což je vyjímečná událost, ale po dlouhé době jsem se odprostil od všednosti, stoupl si před zrcadlo a jak bych měl držet jazyk za zuby a nenapsat to, tak najednou jsem cítil sílu z těch všech mistrovských hereckých es, jal jsem si vyzkoušet své nejapné herecké umění, neumětelství navzdory. Tohle jsem měl naposledy z Hrušinského Kopfrkingla. Nebudu za poseru, mě se to prostě líbilo. Především pak Havlová (nom. na Alfréda Radoka), která za sebou zanechala masku "té, co se přihnala na Hrad" a místo toho vložila všechnu bolest do Raněvské. Pokud vím, višně jsou červené. Proto přihazuju, řkouc: víc takovejch....(12.5.2010)

• pm

Zhruba rok od chvíle, co jsem si "Višnový sad" nahrála, jsem ho dodívala, na pokračování, po čvrthodinách, s velikým sebezapřením a s úlevou, že dílo smáznu z hd. Nevhodně pojatá a obsazená hra, kterou Jiřina Jirásková s těžkým, nemístným afektem utopila. Z kina jsem odešla jen jednou, z divadla, baletu nebo opery nikdy. Prostě nikdy. Ale tuto inscenaci bych nevydržela dodívat, přestože je to neslušné.(30.12.2010)

Zlomení majitelé rodinné tradice, nenažraný obchodník, ničení staletých hodnot, touha po zisku, odhalení tajemného majitele, tragické finále...........Připomíná vám to něco? SK Slavia Praha!!!(10.5.2011)

Mám rád paní Jiráskovou, ale tady mi vadí. A s tou němčinou v Čechovovi dvojnásob. Ani výteční Preiss Havlová a zvláště pak Stropnický mne nedokázali vtáhnout do děje, představení jako by stále znovu a znovu ztrácelo koncentraci a ucelenost.(26.6.2010)