Zánik civilizace (TV film)

Aftermath: Population Zero

Koniec sveta

Dokumentární / Sci-Fi

USA / Kanada, 2008, 90 min

Reg E. Cathey

Zajímavý dokument o tom co by bylo, kdyby lidé najednou zmizeli ze Země. Je tu zobrazeno všechno možné včetně ovzduší, teploty, dopadu neúdržby stále stojících elektráren a dalších, přežití domácích zvířat a podobné. Část je taky věnovaná vybraným monumentům lidstva a jejich výdrži vůči živlům. V devadesáti minutách se to bere všechno trošku hopem a podrobněji na to jdou asi až v seriálu Life after people, každopádně jako krátký pohled na to jak by to vypadalo je to udělané docela slušně poutavě. :)(30.6.2010)

Bez sebemenšího zaváhání - jeden z nejlepších dokumentů svého oboru. Originalita - veliká a zpracování není sic graficky tak brilantní, jak by být mohlo, nýbrž neubírá na celkovém požitku. Při sledování každému z nás dojde, jak člověk planetu proti její vůli ničí, využívá, a že je jedno jestli tu žije, nebo jestli hned zmizí, podstatné je, že jí bude ničit i když zde nebude... - 8/10 -(10.10.2015)

Já byl velice spokojený. Spousta informací, zajímavé pojetí. Dost podobné Planetě zemi po vymření lidstva. Ovšem tam, kde je zmíněný podobný dokument lepší, tam je tento horší a naopak. Ve výsledku tedy je Zánik civilizace o něco málo horší. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrný dokumentární počin, který by vám neměl ujít. Zvláště, pokud tento typ dokumentů máte rádi nebo jste zhlédli výše zmíněného kolegu. 80%(20.7.2014)

Odhliadnuc od stupídneho slovenského distribučného názvu, toto (a následný seriálový spinoff Aftermath) je príkladom skutočne kvalitného špekulatívneho dokumentu. Naozaj do detailov premyslené následky prostého nápadu o záhadnom zmiznutí ľudstva zo sekundy na sekundu. Závery o postupnom rozpade ľudských artefaktov a pozostatkov priemyselného znečistenia a opätovnom zdivení Zeme ma síce neprekvapili, ale všetky boli pekne názorne zdôvodnené. Oceňujem aj to, že na rozdiel od Life After People nebola polovica dokumentu zabratá znudenými interview s odborníkmi.(7.9.2012)

Vůbec to nebylo špatné, hlavně ze začátku hodně poutavé a zajímavé. Sám jsem zjistil hromadu věcí, které by mě v souvislosti se zmizením lidstva nenapadlo. Bohužel, od poloviny se to spíš táhlo, v některých případech zbytečně opakovalo a časové skoky byly zbytečně malé. Ale jinak hodně dobrá podívaná, která v člověku zanechá mnohé myšlenky. Nelze nepodotknout ani občas výborně vyvedené až realistické efekty.(10.10.2015)