Halloween Returns

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

No plus mínus je to takový jaký jsem to čekal ať už co se pozitiv i negativ týče. K tomu pozitivnímu : Věděl jsem, že v rukou tvůrců původní série to nemůže skončit tak hrozně jako ten vejškrab z opičí kundy v podání Zombieho, kterým se před časem můj nejoblíbenější zabiják v masce smutně loučil s filmovým světem. Teď už je sice dědeček, ale pořád v nezničitelný formě. Všechno je přizpůsobeno pro fanoušky originálu. Pomalé tempo, budování atmosféry, hudební podmaz co přímo od Carpentera zní stejně nejlíp a nekompromisní surové mordy v typicky Myersovském stylu s tím však jde ruku v ruce i to negativní. Tvůrci se prostě rozhodli, že fanoušky umlátí odkazy. I když tenhle film se ofiko hlásí jenom k jedničce našel jsem tu odkazy i na Dvojku, čtyřku, nebo H20. Problém je v tom, že film nemá čím překvapit. Tohle všechno už znalý fanda Halloweenu viděl, byť v oldschool provedení je to fajn, ale originalita na rozdíl třeba od H20 který přišel s pár novými prvky, je zde na bodu nula. Vývoj každé scény je odhadnutelný a předvídatelný dopředu, ale je to fajn vzpomínka na staré časy.65%(17.10.2018)

• Dymatize

Jako parodie by to mohlo obstát, ale ne jako plnohodnotné pokračování. Už v traileru, když jsem viděl že Michaela hraje starý děda s asi 160cm jsem měl velké pochyby, které se naplnily. Jediný způsob, jak takový malý a seschlý dědula někoho přemůže je za 1. Postavy se budou chovat natolik hloupě, jak je v hororu možné, nebo 2. Udělají z dědka nadpřirozenou postavu. A přesně to se i stalo. Vtip, a ne horor.(29.11.2018)

Nejlepší slasher minimálně od Zombieho prvního Halloweenu. Vše funguje na výbornou a kdo má rád původní film, bude si chrochtat blahem. Úplně mě to vrátilo do dob, kdy mi bylo 8 a já viděl prvně jedničku. Je to temné, napínavé, má to spád a Jamie Lee Curtis je prostě pořád ultimate scream queen. 11/10(30.11.2018)

• RobLord

Stephen King by můj věk popsal tak, že jedu pátý gumy. Filmové horory tím pádem hltám od té doby, kdy pirátské kopie na VHS daboval v domácích podmínkách pokašlávající, popotahující a jiné hezitační zvuky vydávající amatér. Patřím tudíž k zapřísáhlým fanouškům staré klasiky, který si ze současných filmových hororů (nikoliv však seriálů) drží hlavu nešťastně v dlaních, protože brak střídá brak jak na běžícím pásu asijské montovny. Mezi obdivovatele původního Carpenterova Halloweenu se ovšem nepočítám. Co se slasherů s maskovaným zabijákem týče, vždycky na mě strašidelnějším dojmem působil Jason Voorhees a Pátky 13. Za Carpenterovy majstrštyky pak považuji spíš The Thing a In the Mouth of Madness. Počátkem 90. let mě na zaniklém tv kanálu OK3 pobavil 4. halloweenský díl The Return of Michael Myers, ovšem dostanu-li náladu na Myersovy vraždy, sáhnu rozhodně po remaku Roba Zombieho. Především je zábavnější a nápaditější než všechny Halloweeny dohromady, scénář obsahuje výrazné postavy a Michael pochází z dysfunkčního rodinného prostředí, které je pro sériové vrahy typické. Ale k věci, tedy k čerstvému halloweenskému zářezu do masa. Původní Carpenterův Halloween byl originální v tom, že divák sledoval krveprolití z pohledu vraha. Halloween 2018 není originální vůbec ničím, což mě vzhledem k letopočtu nijak nepřekvapuje. Scénář je tupý jak kuchyňský nůž z hollywoodské rekvizitárny, kterým se do zblbnutí bodalo a řezalo 40 let bez nabroušení. Postavy jsou mdlé; divák si k žádné z nich nenajde cestu, takže jen nostalgicky vzpomíná na hrdiny Zombieho celuloidu. SPOILER: Halloweenský vrah je převážen po x letech z jednoho zařízení do druhého ausgerechnet na konci října, po x-té uteče z havarovaného vozidla a po x-té vraždí na veřejných záchodcích a následně v haddonfieldských domech po způsobu nejprofláklejšího klišé, ze kterého se musí Alfred Hitchcock obracet v hrobě a Dario Argento zápasit s mrtvicí. Twist s psychiatrem, který je ve své vědecké posedlosti Michaelem Myersem vedle hellraiserovského doktora Channarda či re-animujícího Herberta Westa jen patetickým hříbátkem v závějích, rychle vyšumí do prázdna, ačkoliv z něj šlo vytěžit daleko víc. Dávám jednu hvězdičku za účast Jamie Lee Curtis. Rád jsem jí po čase znovu viděl (a slyšel křičet), nicméně vedle vyzrálosti věkem takové J. Lange v American Horror Story dcera slavné oběti z Psycha jaksi propadá. V titulkách si můžeme přečíst, že tuhle nudnou a zbytečnou vyvražďovačku bez nápadu dokonce produkovala. Druhou hvězdičku dávám za původní carpenterovský soundtrack, plus za to, že se to jmenuje Halloween, pár lidí v tom umře, je to barevné a hýbe se to.(16.12.2018)

Po té chvále kterou jsem na to četla všude okolo jsem chtěla vyrazit do kina, ale nevyšlo mi to a tak to doháním zpětně. No a možná, že v kině bych byla lehce zklamaná a dala o hvězdičku méně, když bych za to musela platit. Takhle jsem to viděla zadarmo a tak proč být zbytečně kritická, byť pořád platí, že Michael Myers, Jason a jim podobní tupci co ubijou, podříznou a zmasakrují každého kdo se jim postaví do cesty mě úplně neberou, ale ve srovnání s tím jak dopadly některé předělávky nebo zgruntu nové verze starých hororových klasik je to svým způsobem poklad. Potěší staromódní zpracování co si na nic nehraje a i když z hlediska originality nemá ten film co nabídnout a vrší jedno klišé na druhé, tak možná právě proto to celkem slušně funguje. Nejvíc mě pak určitě pobavila vtipná vyvražďovací scéna na záchodech, kdy zařvou oba dva ti akční reportéři, ale aspoň se slečna stihla vykakat, než byla zmasakrována :0) To se počítá!(30.12.2018)

• LordMysti

Začátek zajímavej, natočeno opravdu stylově, ale ta neskutečná imbecilnost tou to prostě autoři totálně zazdili. Ano pochopím že je potřeba budovat strašidelnou atmosféru, ale takhle hloupě to fakt ne. Vím že spousty nových horrorů to mají stejně, ale to tvůrce neomlouvá. Za mě hodně zbytečně pokaženo, hlavně ten stupidní trapný konec :(.(8.1.2019)

• mana90

Hloupější lidi jsem v životě neviděl. Hodinu po sobě křičí místo aby něco udělali (fakt jsem z těch lidi měl nerv :D). Navíc člověk pohybující se rychlosti šneka dělajíc robo pohyby a nikdo ho nedokáže zabít?! Navíc ten chlap má snad hroší kůži,2x postřelená revolverem, sražen autem, jednou ustřelenou ruku a on pořad jako by se nechumelilo ..(12.1.2019)

Pocta. Nijak jinak nový Halloween snad ani nejde popsat. Nejdřív jsem byl trochu zmatený, že tu běhá Curtis, ale že film prakticky ctí jen originál a ignoruje ty nesmysly potom, mi došlo relativně pozdě. U mě je problém, že i když chápu a uznávám kvality originálu, nepohltil mě, tudíž mě nestrhne ani tohle. Atmosféra je ale hodně dobrá, velmi podobná originu, Jamie Lee Curtis je přesná a přesvědčivá, kamera dobrá, hudba skvělá (nesmí samozřejmě chybět hlavní hudební motiv). Výborný úvod a ucházející prostředek, závěr je ale intenzivní dostatečně. Za mě vlastně dobrý, pro fanoušky série, nebo alespoň původního filmu, určitě +1*.(15.1.2019)

Takmer dokonalé pokračovanie pôvodného Halloweenu. Svojím pomalým budovaním atmosféry ctí originál a pôsobí oldschoolovo, pričom je natočený tak, aby oslovil aj súčasnú generáciu. Klasika sa navyše samoúčelne nevykráda, ale chytro parafrázuje a rozvíja. Film tak najviac dopláca na vlastné mantinely - stále je to len slasher, pri ktorom je potrebné prehliadať pochybné konanie postáv (hlavne štyridsaťročná posadnutosť Laurie je na zváženie) a Michaelovu priam nadprirodzenú silu a odolnosť. Finále mohlo ísť tiež viac pod kožu ale inak vlastne veľká spokojnosť. 7+/10(10.2.2019)

Těšil jsem se zase na povedený horor a více méně, jsem spokojen. Halloween a zabiják s maskou Myers upravený pro dnešní publikum, super atmosféra, jak z hororů 80/90.let. Povedené vyvražďování i finální zúčtování :) Bohužel už si nepamatuji původní Halloween 1 a 2, takže nemůžu říct, jestli je to pokračování se ctí, ale velice rád kouknu na ty původní filmy. 7/10(11.2.2019)

• barabura

No tak to ale byla nuda. Od začátku do konce. Prostě Míša Myers utek, šel a zabíjel. Do toho „šílená bába“, který se fakt nemůže nikdo divit, že je šílená, řeší svoje rodinný problémy s dcerou a vnučkou. Nuda, nuda, nuda… Naprosto vyhozený prachy za lístek do kina. Ani nechci vědět, jaká nuda to musí bejt doma v telce.(18.2.2019)

Pořád to samé ... tady mě už nic nepřekvapí ... ani kdyby Michael Myers přilétl vesmírnou lodí ... na zabití času kvalitka-oddych-brainwash(3.3.2019)

Film, který se strašně moc snaží být postavený na starých postupech a být naoko pomalý, jenže si sám podráží nohy svoji zkratkovitostí a vypravěčskou uspěchaností. Krásný příklad rozdělení dvou postupů, kdy jeden chce aby to vypadalo jako tenkrát a druhý zase potřebuje říct spustu věcí a vysoký bodycount (podle mě úplně zbytečně). Buď měli přidat stopáž při zachování stávajících událostí (teleportování Jamie Lee Curtis v průběhu filmu mě strašně vytáčelo a bylo v ostrém kontrastu s finální naháněčkou, která naopak po stránce pomalejšího tempa fungovala na výbornou). A nebo aspoň vyhodit linii s reportéry, kteří tam byli úplně zbyteční a film by se bez nich v klidu obešel. Stejně jako hlavní postava by potřebovala pobrat trochu víc inteligence. Jestli se 40 let pečlivě připravovala na konfrontaci s Myersem, včetně tréningu dcery a stavby pastí v domě, tak se v závěru chová jako naprosto hloupá blonďatá kráva. Raději už to ukončím, protože bych musel ještě snížit hodnocení.(24.3.2019)

• fisus

Michael Myerse se dočkal spousty pokračování a remaků,ale ty dobré se dají spočítat na prstech jedné ruky vysloužilého dřevorubce,jak říká Jaromír Bosák.Jestli jsem to správně pochopil,tak tohle mělo navázat na první díl a všechny ostatní popřít.Došlo mi to,když bylo ve filmu řečeno,že Michael zabil 5 lidí,což by na 10 filmů určitě bylo málo.Každopádně tu byly i horší díly.A ty dobré?Kromě jedničky bych zařadil určitě i dvojku,pak H20 a remake od Zombieho.(31.7.2019)

70%(17.10.2018)

Po projekci filmu, jsem si chvíli vůbec nedokázala odpovědět, zda se mi líbil či nikoli. Ve výsledku jsem došla k závěru, že mě nový Halloween tak trochu zklamal. Čekala jsem asi od všeho víc - příběh, souvislosti, krvavé scény, strach. Mnohem víc se mi líbil Halloween 2 z roku 1981, který mi přišel víc propracovanější a krvavější a z těchto třech je pro mě určitě top. V první třetině filmu jsem se totiž docela nudila. I tady si dovolím to srovnat s prvním a druhým dílem - i ty se dost táhnou, ale jednička aspoň začíná prvním Michaelovým mordem. Spousta scén mi ve filmu ani nedávala smysl. Například scéna, kdy psychiatrovi Michaela Myerse nečekaně přeskočí a zapíchne místního legendárního sheriffa propiskou. Co oceňuji, jsou vtipné dialogy a hudba, která je opět v režii Johna Carpentera naprosto geniální. Žánrově se přikláním spíš k tomu, že nový Halloween je thriller a tak trochu tajně doufám, že tento jedenáctý Halloween je i poslední.(18.10.2018)

Po tom počátečním hypu tady na čsfd (jednu chvíli jsem zahlédl i 94%) jsem čekal ještě trochu víc, ale stejně musím říct, že co se remaků, rebootů a všech těchhle kravin týče, jedná se o jednu z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl. Líbí se mi hlavně, jak moc respektuje nový Halloween svého dědečka a kolika scénami mu složil poklonu. V mém případě se navíc nedá mluvit o žádné nostalgii, nějaký starší divák se asi nadšením posere. Začínám být na sebe dost naštvaný, že jsem dřív tuhle kultovní sérii odkládal. Celá ta idea o neuchopitelném zlu je nesmírně fascinující, ostatní filmy se vše snaží vysvětlit, Carpenter si vystačil "jen" se skvělou filmařinou. Green jí ve svém novém filmu dostatečně zručně napodobil a já byl chvílema napjatější než tanga na plus size modelce. Na režiséra Prince a Pruďase docela slušný výkon. 80%(18.10.2018)

Veľká pocta originálu...(80%)(20.10.2018)

Podle mého úsudku je Halloween nadhodnocený film, ale patrně má ještě jiné kouzlo. Původní film jsem neviděl a tak jsem se zcela bez sentimentu chvílemi v kině nudil a vzhledem k značné únavě přemýšlel o usínání. A to považuji u filmu s označením horor/thriller za problém stejně jako občasné nelogické chování postav a zkratkovitost některých dějových linií. To se týká především vnučky Allyson, kdy se lehce teenagerovský odér rozplyne mnohem dříve, než může cokoliv solidního a zapamatovatelného nabídnout. Začátek přitom ještě křičí oslavou šílenství, ale pak postupně umlká, až zbude jen slušné nijak nevyčnívající finále. Není to ani ryba ani rak, je to vzpomínání na to, co bylo před 40 lety, kterým rodiče a prarodiče častují své děti a vnoučata, pro které je však často tento pamětnický výlev nezajímavý nebo rovnou na obtíž. Halloween z řady nevyčnívá a nic netušícího vyloženě nezklame.(22.10.2018)

Zvažoval som, či 3 alebo 4*. To čo sa deje v poslednej tretine filmu je príšerne nelogické, postavy si doslova pýtajú, aby zomreli, vadí mi nesmrteľnosť hlavného záporáka aj preexponované scény (úvod v sanatóriu). Trochu striedmosti by bodlo a bolo by to pokojne aj ta 5*. A ešte mi vadí, že v sérií existuje niekoľko slepých dejových línií (napríklad, že hlavná postava zomrela v H8, Myers zase zomrel v H20, v H3-H6 vôbec JLC nehrala akoby neexistovala, .....) a teraz sa máme tváriť, že sa to nestalo? To čo je za blbosť? Oceňujem, že niekto aj premýšlal pri vytváraní príbehu a postavy majú hĺbku. Nie som fanúšik série aj keď viaceré diely mám pozreté. Za mňa nasledujúce poradie : H1, H(2018), H20, H(2007), H2, ... dlho dlho nič ... H4, H8. Nevidel som H3, H5, H6, H2 (2009).(22.10.2018)

• Pavel82

Varováním mi měl být už rating 15+. Ale místní hodnocení 74% prostě vybízelo ke zhlédnutí v kině. Protože poslední díly od Roba Zombieho jsou prostě dokonalý, že? Ehm... Zapomeňte na tyto dva díly. I když jsme v roce 2018, vše tu působí nostalgicky a retro. Chápu, že je to záměr, ale halóó, principy, které fungovaly před 40 lety dnes už nefungují. Tenhle film si s tím ale hlavu neláme. Vtahuje nás zpět do 80. let a s rychlostí slimáka se nás snaží zabít (samozřejmě s přihlédnutím k ratingu).Většina vražd je už hotová a vidíme tedy jen mrtvá těla od kečupu, nebo kamera odjíždí mimo, abychom tu hrůzu náhodou neviděli. Ale já se přišel podívat právě na to, co není vidět. A to nasere. Atmosféra tedy na bodu mrazu, také s přihlédnutím na počet zbraní na metr čtvereční. S vypětím všech sil čekám na konec, kde film graduje, ale bez jakéhokoliv napětí, dementním chováním a samozřejmě neuspokojivým zakončením. Před 40. lety bychom možná měli solidní pokračování legendární jedničky. Dnes určitě ne.(28.10.2018)