Halloween Returns

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Green dokáže i zbytečným vedlejším postavám dát jednu sympatickou scénu, po níž budete doufat, aby zrovna tohohle nebožáka nechal maskovaný golem na pokoji. Ale v souladu s pravidly subžánru, z nichž moc často nevybočíme, nemá naprostá většina z nich šanci. Samozřejmě až na nezlomnou Jamie Lee Curtis, která poněkolikáté a zase z trochu jiného úhlu čelí řádění svého soka. Zároveň stihne i v souladu s dobovými požadavky stát v čele girl power, jež musí zachránit bezmocné či neschopné chlapy. Inu, Green dokázal vystihnout dobu a prostřednictvím osvědčených metod v aktuálním hávu vlastně definovat leccos z dnešní doby i žánru. Dobře odvedená práce, ale za mě se žádné zpovykané nadšení nekoná.(25.10.2018)

• Baron Noktur

Troška nechápem existenciu filmu. Aj keď má celkom podarený začiatok, ktorým sľubne stupňuje atmosféru, akonáhle sa Mike Myers dostane "na slobodu", zrazu sa to mení na klasické epizodické vyvražďovanie pre dej zdanlivo dôležitých postáv na tých najrôznejších miestach, pri ktorom len netrpezlivo čakáte, kedy sa to povinné naťahovanie atmosféry skončí a Mike konečne vytiahne nôž, kladivo alebo kutáč, aby sa po chvíľke mohlo ísť na ďalšieho/ďalšiu v rade. Film sa snaží o psychologickejšie vykreslenie najhrôzostrašnejšieho sériového vraha v histórii filmu, no bohužiaľ len na začiatku, nakoľko potom to je len klasický, asi miliónkrát videný slasher s kopou typických nelogickostí (Jamie Lee Curtis sa vždy proste nejakou náhodou objaví, kde treba; šerif sa smeje, že kvôli tomu, že utiekol najhorší vrah ešte nezastaví Halloween - nie, zastaviť nemusel, stačilo dať príkaz nevychádzať von), hlúpych scén (vražda opatrovateľky je asi najzbytočnejšia pasáž filmu) a ešte hlúpejšej žijúcej náplne do truhiel (prakticky všetky obete). Záver filmu je navyše nevýrazný a pôsobí trestuhodne nedokončene. Na úchvatný, efektný a nervydrásajúci záver Halloween H20 nemá ani náhodou. Aby som len nehanil, pár scén tu je skutočne podarených a nemyslím tým to brutálne rozšliapnutie hlavy psychiatra, pri ktorom celé kino odvrátilo zrak (hoci to bolo samozrejme zaujímavé a nečakané). Myslím tým teraz hutnou atmosférou nasiaknuté scény, ako keď Mike vkročí počas Halloweenu do mestečka a začne si hľadať zbraň (a obete). Asi najlepšou časťou filmu je hudba, ktorá je svojim spôsobom famózna, a to aj napriek tomu, že častokrát išlo len o rôzne variácie na legendárny hlavný motív. 2/5(22.10.2018)

• fablefavorit

Zbytečné pokračování.(27.10.2018)

Velmi zdařilý sequel, který navazuje na původní Halloween, je o parník lepší než ostatní díly od trojky přes H20 a Ressurection a o dvě třídy jinde než Zombieho bezduché remaky. Opět se vrátila atmosféra svátku všech svatých, vraždami ani gore tvůrci nešetří a umírá se v hojném počtu. Laurie je správně weird a její bratr Michael možná zestárl, ale v killování ze cviku nevyšel. V kině jsme se s kamarády pozastavovali nad různými klišé, tolik typickými pro žánr slasherů, jako hloupé chování postav nebo rychlost přesunu vraha, ale to už je tak nějak klasika. Příjemné překvapení podzimu 2018. 4*(2.11.2018)

Tenhle film byl natočen pro fanoušky originálu. A toho si nejvíc cením. P.S. Hudba od Johna Carpentera je nejlepší z celé série, strašně se mi libí ty modernější prvky. SUPER!(3.11.2018)

• Dymatize

Jako parodie by to mohlo obstát, ale ne jako plnohodnotné pokračování. Už v traileru, když jsem viděl že Michaela hraje starý děda s asi 160cm jsem měl velké pochyby, které se naplnily. Jediný způsob, jak takový malý a seschlý dědula někoho přemůže je za 1. Postavy se budou chovat natolik hloupě, jak je v hororu možné, nebo 2. Udělají z dědka nadpřirozenou postavu. A přesně to se i stalo. Vtip, a ne horor.(29.11.2018)

Nejlepší slasher minimálně od Zombieho prvního Halloweenu. Vše funguje na výbornou a kdo má rád původní film, bude si chrochtat blahem. Úplně mě to vrátilo do dob, kdy mi bylo 8 a já viděl prvně jedničku. Je to temné, napínavé, má to spád a Jamie Lee Curtis je prostě pořád ultimate scream queen. 11/10(30.11.2018)

• RobLord

Stephen King by můj věk popsal tak, že jedu pátý gumy. Filmové horory tím pádem hltám od té doby, kdy pirátské kopie na VHS daboval v domácích podmínkách pokašlávající, popotahující a jiné hezitační zvuky vydávající amatér. Patřím tudíž k zapřísáhlým fanouškům staré klasiky, který si ze současných filmových hororů (nikoliv však seriálů) drží hlavu nešťastně v dlaních, protože brak střídá brak jak na běžícím pásu asijské montovny. Mezi obdivovatele původního Carpenterova Halloweenu se ovšem nepočítám. Co se slasherů s maskovaným zabijákem týče, vždycky na mě strašidelnějším dojmem působil Jason Voorhees a Pátky 13. Za Carpenterovy majstrštyky pak považuji spíš The Thing a In the Mouth of Madness. Počátkem 90. let mě na zaniklém tv kanálu OK3 pobavil 4. halloweenský díl The Return of Michael Myers, ovšem dostanu-li náladu na Myersovy vraždy, sáhnu rozhodně po remaku Roba Zombieho. Především je zábavnější a nápaditější než všechny Halloweeny dohromady, scénář obsahuje výrazné postavy a Michael pochází z dysfunkčního rodinného prostředí, které je pro sériové vrahy typické. Ale k věci, tedy k čerstvému halloweenskému zářezu do masa. Původní Carpenterův Halloween byl originální v tom, že divák sledoval krveprolití z pohledu vraha. Halloween 2018 není originální vůbec ničím, což mě vzhledem k letopočtu nijak nepřekvapuje. Scénář je tupý jak kuchyňský nůž z hollywoodské rekvizitárny, kterým se do zblbnutí bodalo a řezalo 40 let bez nabroušení. Postavy jsou mdlé; divák si k žádné z nich nenajde cestu, takže jen nostalgicky vzpomíná na hrdiny Zombieho celuloidu. SPOILER: Halloweenský vrah je převážen po x letech z jednoho zařízení do druhého ausgerechnet na konci října, po x-té uteče z havarovaného vozidla a po x-té vraždí na veřejných záchodcích a následně v haddonfieldských domech po způsobu nejprofláklejšího klišé, ze kterého se musí Alfred Hitchcock obracet v hrobě a Dario Argento zápasit s mrtvicí. Twist s psychiatrem, který je ve své vědecké posedlosti Michaelem Myersem vedle hellraiserovského doktora Channarda či re-animujícího Herberta Westa jen patetickým hříbátkem v závějích, rychle vyšumí do prázdna, ačkoliv z něj šlo vytěžit daleko víc. Dávám jednu hvězdičku za účast Jamie Lee Curtis. Rád jsem jí po čase znovu viděl (a slyšel křičet), nicméně vedle vyzrálosti věkem takové J. Lange v American Horror Story dcera slavné oběti z Psycha jaksi propadá. V titulkách si můžeme přečíst, že tuhle nudnou a zbytečnou vyvražďovačku bez nápadu dokonce produkovala. Druhou hvězdičku dávám za původní carpenterovský soundtrack, plus za to, že se to jmenuje Halloween, pár lidí v tom umře, je to barevné a hýbe se to.(16.12.2018)

Svižnejšie ako remake z roku 2007 je toto pokračovanie s masovým vrahom bez mäsa a kostí. Monštrum alebo ak ho nazveme pravým menom Mike Myerse si neberie servítky a vraždí kadekoho a kdekoľvek kde sa len dá. Cez biely deň na benzínovej pumpe, v nočných hodinách na trávniku u suseda či priamo za oknami domov. To sa musí nechať. Atmosféru si to buduje celkom dobrú až sa to začne zasekávať na nelogických blbostiach ktoré si mohli scenáristi odpustiť. Ale všeobecne je to dobre poskladaný triler z pár lakačkami a s finále, ktoré je síce napínavé, ale neobsahuje nič veľkolepé. Takže za 3.(21.12.2018)

Po té chvále kterou jsem na to četla všude okolo jsem chtěla vyrazit do kina, ale nevyšlo mi to a tak to doháním zpětně. No a možná, že v kině bych byla lehce zklamaná a dala o hvězdičku méně, když bych za to musela platit. Takhle jsem to viděla zadarmo a tak proč být zbytečně kritická, byť pořád platí, že Michael Myers, Jason a jim podobní tupci co ubijou, podříznou a zmasakrují každého kdo se jim postaví do cesty mě úplně neberou, ale ve srovnání s tím jak dopadly některé předělávky nebo zgruntu nové verze starých hororových klasik je to svým způsobem poklad. Potěší staromódní zpracování co si na nic nehraje a i když z hlediska originality nemá ten film co nabídnout a vrší jedno klišé na druhé, tak možná právě proto to celkem slušně funguje. Nejvíc mě pak určitě pobavila vtipná vyvražďovací scéna na záchodech, kdy zařvou oba dva ti akční reportéři, ale aspoň se slečna stihla vykakat, než byla zmasakrována :0) To se počítá!(30.12.2018)

• LordMysti

Začátek zajímavej, natočeno opravdu stylově, ale ta neskutečná imbecilnost tou to prostě autoři totálně zazdili. Ano pochopím že je potřeba budovat strašidelnou atmosféru, ale takhle hloupě to fakt ne. Vím že spousty nových horrorů to mají stejně, ale to tvůrce neomlouvá. Za mě hodně zbytečně pokaženo, hlavně ten stupidní trapný konec :(.(8.1.2019)

• mana90

Hloupější lidi jsem v životě neviděl. Hodinu po sobě křičí místo aby něco udělali (fakt jsem z těch lidi měl nerv :D). Navíc člověk pohybující se rychlosti šneka dělajíc robo pohyby a nikdo ho nedokáže zabít?! Navíc ten chlap má snad hroší kůži,2x postřelená revolverem, sražen autem, jednou ustřelenou ruku a on pořad jako by se nechumelilo ..(12.1.2019)

Pocta. Nijak jinak nový Halloween snad ani nejde popsat. Nejdřív jsem byl trochu zmatený, že tu běhá Curtis, ale že film prakticky ctí jen originál a ignoruje ty nesmysly potom, mi došlo relativně pozdě. U mě je problém, že i když chápu a uznávám kvality originálu, nepohltil mě, tudíž mě nestrhne ani tohle. Atmosféra je ale hodně dobrá, velmi podobná originu, Jamie Lee Curtis je přesná a přesvědčivá, kamera dobrá, hudba skvělá (nesmí samozřejmě chybět hlavní hudební motiv). Výborný úvod a ucházející prostředek, závěr je ale intenzivní dostatečně. Za mě vlastně dobrý, pro fanoušky série, nebo alespoň původního filmu, určitě +1*.(15.1.2019)

Takmer dokonalé pokračovanie pôvodného Halloweenu. Svojím pomalým budovaním atmosféry ctí originál a pôsobí oldschoolovo, pričom je natočený tak, aby oslovil aj súčasnú generáciu. Klasika sa navyše samoúčelne nevykráda, ale chytro parafrázuje a rozvíja. Film tak najviac dopláca na vlastné mantinely - stále je to len slasher, pri ktorom je potrebné prehliadať pochybné konanie postáv (hlavne štyridsaťročná posadnutosť Laurie je na zváženie) a Michaelovu priam nadprirodzenú silu a odolnosť. Finále mohlo ísť tiež viac pod kožu ale inak vlastne veľká spokojnosť. 7+/10(10.2.2019)

Těšil jsem se zase na povedený horor a více méně, jsem spokojen. Halloween a zabiják s maskou Myers upravený pro dnešní publikum, super atmosféra, jak z hororů 80/90.let. Povedené vyvražďování i finální zúčtování :) Bohužel už si nepamatuji původní Halloween 1 a 2, takže nemůžu říct, jestli je to pokračování se ctí, ale velice rád kouknu na ty původní filmy. 7/10(11.2.2019)

• barabura

No tak to ale byla nuda. Od začátku do konce. Prostě Míša Myers utek, šel a zabíjel. Do toho „šílená bába“, který se fakt nemůže nikdo divit, že je šílená, řeší svoje rodinný problémy s dcerou a vnučkou. Nuda, nuda, nuda… Naprosto vyhozený prachy za lístek do kina. Ani nechci vědět, jaká nuda to musí bejt doma v telce.(18.2.2019)

Pořád to samé ... tady mě už nic nepřekvapí ... ani kdyby Michael Myers přilétl vesmírnou lodí ... na zabití času kvalitka-oddych-brainwash(3.3.2019)

Film, který se strašně moc snaží být postavený na starých postupech a být naoko pomalý, jenže si sám podráží nohy svoji zkratkovitostí a vypravěčskou uspěchaností. Krásný příklad rozdělení dvou postupů, kdy jeden chce aby to vypadalo jako tenkrát a druhý zase potřebuje říct spustu věcí a vysoký bodycount (podle mě úplně zbytečně). Buď měli přidat stopáž při zachování stávajících událostí (teleportování Jamie Lee Curtis v průběhu filmu mě strašně vytáčelo a bylo v ostrém kontrastu s finální naháněčkou, která naopak po stránce pomalejšího tempa fungovala na výbornou). A nebo aspoň vyhodit linii s reportéry, kteří tam byli úplně zbyteční a film by se bez nich v klidu obešel. Stejně jako hlavní postava by potřebovala pobrat trochu víc inteligence. Jestli se 40 let pečlivě připravovala na konfrontaci s Myersem, včetně tréningu dcery a stavby pastí v domě, tak se v závěru chová jako naprosto hloupá blonďatá kráva. Raději už to ukončím, protože bych musel ještě snížit hodnocení.(24.3.2019)

• fisus

Michael Myerse se dočkal spousty pokračování a remaků,ale ty dobré se dají spočítat na prstech jedné ruky vysloužilého dřevorubce,jak říká Jaromír Bosák.Jestli jsem to správně pochopil,tak tohle mělo navázat na první díl a všechny ostatní popřít.Došlo mi to,když bylo ve filmu řečeno,že Michael zabil 5 lidí,což by na 10 filmů určitě bylo málo.Každopádně tu byly i horší díly.A ty dobré?Kromě jedničky bych zařadil určitě i dvojku,pak H20 a remake od Zombieho.(31.7.2019)

70%(17.10.2018)

Po projekci filmu, jsem si chvíli vůbec nedokázala odpovědět, zda se mi líbil či nikoli. Ve výsledku jsem došla k závěru, že mě nový Halloween tak trochu zklamal. Čekala jsem asi od všeho víc - příběh, souvislosti, krvavé scény, strach. Mnohem víc se mi líbil Halloween 2 z roku 1981, který mi přišel víc propracovanější a krvavější a z těchto třech je pro mě určitě top. V první třetině filmu jsem se totiž docela nudila. I tady si dovolím to srovnat s prvním a druhým dílem - i ty se dost táhnou, ale jednička aspoň začíná prvním Michaelovým mordem. Spousta scén mi ve filmu ani nedávala smysl. Například scéna, kdy psychiatrovi Michaela Myerse nečekaně přeskočí a zapíchne místního legendárního sheriffa propiskou. Co oceňuji, jsou vtipné dialogy a hudba, která je opět v režii Johna Carpentera naprosto geniální. Žánrově se přikláním spíš k tomu, že nový Halloween je thriller a tak trochu tajně doufám, že tento jedenáctý Halloween je i poslední.(18.10.2018)