Halloween Returns

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Jít do kina na nový Halloween bezprostředně poté, co člověk viděl jedničku a dvojku, je fakt něco. Patřím k lidem, kterým se víc líbila dvojka, protože mi přišla výrazně zábavnější než jednička, ale to, s čím přichází verze z r. 2018, mě naprosto rozsekalo. Ta nekončící brutalita, které není skoro nikdo ušetřen, ty šílený jatka, to démonické vzezření Michaela Myerse, z kterého se zde stal dokonalý stroj na zabíjení (pokud jím samozřejmě nebyl už předtím), to všechno má v sobě razanci, která mě naprosto uzemnila - dlouho jsem nebyl z nějakého hororu tak ohromený (byť je otázka, jestli to není spíš thriller). Už proto nemohu nedat plné hodnocení, byť mi tam pár věcí vadilo. Ještě v pohodě mi přišlo, že film dějově ignoruje dvojku, v níž Michael Myers na konci zemřel; s jistou nelibostí už jsem ale nesl to, že na mě film působil jakýmsi nepříjemně feministickým dojmem (s vrahem - mužem zde aktivně bojují hlavně ženské postavy, které jsou navíc v přesile, a hodně zvláštní je i to, že postava Allyson si vyrazí na halloweenský večírek se svým přítelem v kostýmu Bonnie a Clyda, a ona je převlečená za Clyda a její přítel za Bonnie! Přijde mi to hodně symptomatické pro dnešní dobu), všichni policajti jsou zde nepochopitelně neschopní, a na pováženou je také to, že Michael Myers disponuje v 61 lech nebývalou fyzickou silou, u které není jasné, kde k ní přišel, když celý život strávil zavřený v ústavu, kde měl asi jen těžko přístup k posilovně. I přes tyto výtky (kombinované s mým odvěkým odporem k sequelům) vyjadřuji z mé strany obrovské nadšení - už pro ty narážky na jedničku, které jsou zde různě rozesety, nebo pro těch několik momentů, kdy jsem absolutně netušil další vývoj děje, a byl jím příjemně překvapený (k tomu je samozřejmě nutné si zde o filmu nic předem nečíst ani nekoukat na trailer).(16.10.2018)

• wallax

Celkom slabota až katastrofa. Asi som starý alebo len po mne nešiel vrah no konanie postáv mi prišlo miestami hrozne primitívne. Natočiť logický a zároveň dobrý horor je asi ozaj ťažké...ak vôbec možné.(19.1.2019)

Na klasiku z minulého tisíciletí si už vážně nepamatuji, tak srovnávání se konat nebude. Každopádně se jednalo o zajímavý kus. Hrůzu ve mě dýňový večer sice nevzbudil, ale jeho jednoduchost a přímočarost, kterou v moderních filmech už jen tak nevidíme velmi oceňuji a předpokládám, že je to odkaz původního kousku. Vše ještě hrůzo-krásně dokreslovala výborná hudba. Zklamání pro mě bylo nesmyslné chování některých postav a scénáristické nesmysly. Tak například JLC, paranoidní a vyzbrojená jako do války se v kontaktu se staříkem Michalem chová doma jako totální pitomec. Taky stařík v masce by musel být na speedu a skákat jako Hulk, když se zrovna na něj kamera nedívá. Zabití dvou připravených poldů s kvéry kuchyňským nožem od seniora v masce, raději kamera ani neukázala, protože by to musela být parodie. Prostě a jednoduše, okolnosti, náhody a nepřítomnost kamery nahrávaly do karet tichému týpkovi s kudlou. Nebýt toho šel bych výš.(3.3.2019)

• Pitryx

Občas se na to dalo i dívat. Snad už si tedy vyřešili všichni své rodinné anamnézy a už také každý ví, kdo je kdo. Takže veškerá pokračování jsou naprosto zbytečná. Tohle byl dost podprůměr.(8.3.2019)

Kvůli fajn atmo a gore scénám bych dal 4 hvězdy, ALE za ty nelogický stupidity na konci je to o hvězdu míň. SPOILER! Tvl. když jsem v bunkru s celou zbrojnicí a nejsem schopnej po jedný z bouchaček ani sáhnout a vystřelit z ní, maj hlavní pipiny zařvat. A když mám Michaela před sebou a místo, abych mu prostě vystřelil mozek, vyhodím do povětří svůj vlastní barák, maj hlavní pipiny zařvat. Nic jinýho si v tomhle "zprasování" ani nezasloužej.(10.4.2019)

Musím přiznat, že jsem se bavil. Krásně staromilský horor, který je okořeněn prvky moderní dynamiky. Pěkně se na to kouká a je to trochu dementní. I tak jsem překvapen, že návrat Michaela Myerse neskončil kolosálním průserem. Jen tedy k té Jamie nebyl čas příliš laskavý...(20.4.2019)

Penzista Michael Myers s odhodlaním zabiť svoju mladšiu sestru Laurie. Stačí raz vidieť.(7.5.2019)

60%(1.7.2019)

Po dlouhých 40 letech, se šílený vrah, známý jako Myke Myers, utek z domova narušených debilů a jde si pro sladkou pomstu. Příběh pokračuje tam, kde skončila jednička z roku 1978. Neboli po hezky česky “Předvečer svátku všech svatých“. Mezitím jsme tu měli asi tucet pokračování, a ještě abych nezapomněl remake od Roberta Zombíka. Tohle nebylo zase taková taškařice. Krve bylo požehnaně. A zase jste pořád a pořád byly napjatí, kdy už toho zkurvysyna “Majka“ podpálí jako žida v plynové komoře. Jenže, dozvěděl jsem se, že BlumHouse chystá ještě dvě pokračování. Náš Franta si teda ještě jednou poseká. Určitě to vaše ratolesti, usrkujíc Bubbletea, pořádně vystraší, až si userou do kalhot. 𝐕𝐞𝐫𝐝𝐢𝐤𝐭: 70%(20.8.2019)

• Cooller

hrůzný a obávaný Michael Myers ... přes 2m vysoký bolest necítící nemluva s potřebou propichnout vše co se hejbe tim největším kuchyňskym nožem co mu přijde pod ruku... poslední verze od Roba Zombieho byť je to anti-talent na teměř všechno co sahne byla alespoň v "halloweenskem duchu" a byla vcelku povedená naproti tomu tohle je naprostá pičovina postradající jakykolvi smysl a děj a tohohle děsiveho hromotluka nakonec odrovná 70 leta stařena jednou ranou pánvičkou... David Zelný očividně tuhle ságu nesleduje a proto to dopadlo jak to dopadlo... že v horrorech a obzvláště těhle kultovních nemá logika místo je předpoklad ještě než to člověk zapne ale aby v roce 2018 byli lidi tak neskutečně retardovaný a bez mozku by mě fakt nenapadlo. Možná to pan Zelený pojal jako seberealizaci a film tak reflektuje jeho vlastní hovna(25.10.2019)

Halloween po 40-ke predovšetkým vnímam ako poctu pred jeho otcom J. Carpenterom. Je to vidieť, pretože režisér D. G. Green takmer na každom kroku odkazuje na slávne dielo. (Tá hudba mi ešte stále pôsobí zimomriavky.) J. L. Curtis aj po šiestom X pôsobí svižne a energeticky. Bez nej by to nebolo ono. Z hľadiska príbehu som čakal trošku viac nečakaných „prekvapení“. Každopádne, „remake“ dopadol lepšie ako som čakal. Záver opäť otvorený (ja osobne po 40-ke by som to už ukončil, ale vypadá to tak, že v roku 2021 to už nastane). Osobné hodnotenie: 76% (***) (3.11.2019)

Ano, tenhle film není na 5 hvězd, ale ono někdy stačí když se po dlouhé době objeví nějaký dobrý film umírajícího žánru (slasher) a člověka to potěší.(22.12.2019)

Výsledek, jaký jsem si přál! Skvěle se daří skládat poctu originálu, což hodně stojí na budování napětí, retro feelingu a pomalému tempu. To si užije hlavně nefalšovaný fanoušek, avšak klasický konzumní divák bude znuděn. Co si ovšem užije každý, je práce s postavami, která se vymyká největším hororovým klišé. Postavy nepředstavují pouhou kořist, ale osobu s vlastním charakterem. Bojíte se o každého, i když tušíte, že skončí na jatkách. Nejvíce však vyčnívá postava Laurie, které se "nečekaně" dostává největší péče. Oproti originálu se jedná o třikrát působivější postavu, skvěle se s ní pracuje v příběhu a jako zasloužený bonus jsme se dočkali také výborného hereckého talentu Jamie Lee Curtis. Ta by navíc v klidu utáhla i nějakou tu oscarovku. Ale co hlavní bubák? Už první moment vás přesvědčí, že ani u této nejhlavnější položky filmu tvůrci znovu nezklamali. Vlastně ani nevím, co bych na tomto měl vůbec kritizovat, protože jsem dostal přesně to, v co jsem doufal. Důstojné pokračování, které dokáže pořádně zapůsobit. Avšak stále platí následující...čím větší fanoušek, tím větší nadšení.(17.10.2018)

Skvělý úvod, příběh není nijak originální, ale i tak se drží vysoko, žádné extrémní tupé vybočení. Pokud má herec charisma v masce, už víš že je to nemůže bejt na hovno Curtis výborná, další postavy nijak nezklamaly. Nikomu nepřejete smrt, žádná extra velká horor klišé. Famózní, úžasný a božský soundtrack. Výborná atmosféra. Určitě zajdu znovu.(17.10.2018)

Tak další skvělá 2018ka, které můžu dát s klidnou duší 5 hvězdiček. Dlouhé čekání se nakonec vyplatilo a splnilo to přesně to, co jsem od traileru očekával. Jsem obrovským příznivcem Michaela Myerse a považuji ho za nejtajemnější hororovou postavu vůbec. Ještě mrazivější a napínavější atmosféra než v prvním Halloweenu. Jsem rád, že produkce dokázala udržet takový ten originální koncept a po všech těch nepodařených duchařinách je tu pořádný slasher, který tady sakra dlouho chyběl. Všechno je tak jak má být. Super hudba (kterou opět přispěl John Carpenter), sympatičtí herci, bezcitný masakr bez jakýchkoliv emotivních hovadin, které můžeme vidět v 90% různých akčních filmech. Jediné co mě trošičku naštvalo byla opět, ale opět logika některých postav, ale nic hrozného, za co bych byl nucen dát hvězdičku dolů. Narážek na první díl je tu spoustu, což mě dost mile potěšilo (bezprostředně si toho všimne pouze pravý fanoušek). Michael si zachoval přesně to, co ho proslavilo. Nekompromisnost, brutalita, nekonečné touha bez opodstatnění jeho činů. Shrneme si to jednoduše. Všechny věci, které se zde zachovaly z jedničky excelovaly natolik, že se pokračování nezvrtlo v průměr či podprůměr. Rozhodně bych na to nechodil se svojí drahou polovičkou, která chce přítelíčka držet za ručičku při pomyšlení na slovo Horor a představení všech těch jumpscarů, na které je zvyklá ze svého milovaného V zajetí démonů. Tohoto se v Halloweenu nedočkáte. Tu čeká čisté zlo. Michael Myers. „Because I realized what was living behind that boy's eyes was purely and simply... evil.“(18.10.2018)

Pre mňa velmi milé prekvapenie. Vtiahlo ma to späť do tých čias, keď som to sledoval so "zatajeným" dychom a užíval si každú sekundu Carpenterovho diela na plno.. Soundtrack tiež dobrý.(19.10.2018)

To byl nářez! Halloween se vrátil ve velkém, klasickém a originál ctícím kabátě, který se bude líbit jak mainstreamovému publiku, tak filmovým fanjšmekrům. J. L. Curtisová hraje jako o život, první důstojná role za mnoho let. Ale i ostatní herci a jejich postavy byli dobří. Tak uvidíme, jak to s tímto kultem bude dál.(19.10.2018)

Michael Myers je můj oblíbenec. Nepamatuji se, že bych viděl Mika bez masky. Samozřejmě dospělýho. Ale tady je pár záběrů, kdy je vidět, že jde o pána důchodového věku, a který ubírají Myersovi tu absolutní auru nekompromisního vraždícího zla. Ale pořád je to lepší, než většina hororový produkce, co se točí pro puberťáky. Zase na druhou stranu, těhle pubertálních výrostků bylo plný kino, a náramně se bavili. Doslova. Samej smích, brambůrky, plechovky, courání. A o originálu nevědí ani hovno.(20.10.2018)

Když pominu,tupost zdejších postav, která je ovšem pro žánr vyvražďovaček docela typická, tak to dopadlo docela dobře. Nejlepší na filmu je hudba, která je zdařilou variací té původní. Bohužel mi však nepřišel, moc děsivý, což je u hororu docela zásadní. Možná je to už otupělostí.(20.10.2018)

Celý týden jsem pravidelně kontroloval recenze na CSFD a IMDb, první dojmy mi přišly super, 8 z 10? Tak to musí být pecička, ale pak přišli komentáře ve kterých mi přišlo, že obrovská skupina lidí hodnotí ten film spíš negativně, že je nudný, žádná akce, lekačky, takřka žádnej bloodtwist apod. A musím s nima ve většina ohledech souhlasit. Skutečně nic moc se nedělo, nuda určitě, dá se říct, lekačky, sem tam no, nic extra, ale přišlo mi to na slasher akurát, zabíjení taky nic záživnýho.. A víte co? Díky bohu za to. Díky bohu za to, že ten Halloween neudělali jako nějakou akční-sci-fi slátaninu. Od toho máte Marvel ne? Nevím co si od toho fanoušci slibovali, že se budou bát? :D Ne. Michaela udělali přesně takovýho jaký je, neměnili ho na nějakou immortal-ultra-digi-píčovinu 2.0. Prostě Majký si akurát chodil po světě svojí obvyklou rychlostí, sem tam zabil pár lidí, většinou to byli rychlovky, a tak to mělo být. Konec mi připomněl Halloween dvojku, jak hezky Majkýho zapálili, super. Dále Carpentnova hudba, pecička. Atmosféra filmu, z toho se dalo možná vytěžit trochu víc, přeci jenom, lidi chtějí mít ten nahajpovaný pocit a celkově se z toho dalo víc vymáčknout, aby to ta menší skupina lidí neodsuzovala. Celkově mi Halloween připomněl staré dobré časy, kdy vycházely v 80. letech slashery. Dneska se už tak maximálně můžete podívat na duchařiny a sem tam něco z gore, slashery nevycházejí a jsem rád za tenhle kousek, který mi připomněl nejlepší doby hororových filmů.(21.10.2018)

3.5*(21.10.2018)