Halloween Returns

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

No plus mínus je to takový jaký jsem to čekal ať už co se pozitiv i negativ týče. K tomu pozitivnímu : Věděl jsem, že v rukou tvůrců původní série to nemůže skončit tak hrozně jako ten vejškrab z opičí kundy v podání Zombieho, kterým se před časem můj nejoblíbenější zabiják v masce smutně loučil s filmovým světem. Teď už je sice dědeček, ale pořád v nezničitelný formě. Všechno je přizpůsobeno pro fanoušky originálu. Pomalé tempo, budování atmosféry, hudební podmaz co přímo od Carpentera zní stejně nejlíp a nekompromisní surové mordy v typicky Myersovském stylu s tím však jde ruku v ruce i to negativní. Tvůrci se prostě rozhodli, že fanoušky umlátí odkazy. I když tenhle film se ofiko hlásí jenom k jedničce našel jsem tu odkazy i na Dvojku, čtyřku, nebo H20. Problém je v tom, že film nemá čím překvapit. Tohle všechno už znalý fanda Halloweenu viděl, byť v oldschool provedení je to fajn, ale originalita na rozdíl třeba od H20 který přišel s pár novými prvky, je zde na bodu nula. Vývoj každé scény je odhadnutelný a předvídatelný dopředu, ale je to fajn vzpomínka na staré časy.65%(17.10.2018)

Tak tento diel sa podaril.perfektne efekty,hudba,napätie.nic tomu nechýbalo.za mna skvele.85% plných 5 hviezdičiek. určite lepší pokrok jak predošlé dlhovlasé Zombieho Halloweeny. Bavil som sa,žiadna nuda .odporúčam(14.1.2019)

Jedno velké hororové klišé, ale napětí se našlo.(27.1.2019)

Je to úplne rovnaká debilina ako celá séria ,no toto pokračovanie je zo série pokračovaní najlepšie. Lorrie sa nám tu furt pripravuje na príchod Micheala a keď konečne príde tak skoro príde o život kvôli nedbalosti. Tomu sa hovorí klišé ( a že ich tu je dosť). No narozdiel od obyčajných hororov sa klišé nedrží moc často (černoši vo filmu nezomrú , nie všetky panny prežijú atď) ,ale sám si nové vytvára. Film je po všetkých stránkach podareným slasher hororom a nájdete tu tonu odkazov na minulé diely (či už podarené alebo nepodarené). Michealove zabitia sú tu precízne a hlavne veľmi brutálne. No a oproti minulým dielom tu aj fungujú jumpscary. Takto má vyzerať správny slasher! PIATOK TRINÁSTÉHO! VYLÍŽ SI PRDEL!!! Nakoniec na ňom nemám čo vytknúť....aha vlastne mám. Na konci chýba pieseň Mr. Sandman 😂 (ale to je iba taký detail). Za hodinu a pol krvavej režby ,ktorá sa konečne môže pýšiť titulom 'Kvalitné Pokračovanie' dávam 4* (i keď je to odomňa neférové od človeka ,čo horory nenávidí a neberie ich ,ako kvalitný žáner) ... No všetko je raz poprvýkrát 😁(27.2.2019)

Ukázkový příklad typického hororu. Předvídatelné lekačky a mnoho temné atmosféry na úkor potenciálnímu příběhu. Všechno svým způsobem šlape... i ta atmosféra je dobrá, ale je to plné klišé nesmyslů. Jakto, že má ten chlapík takovou sílu, když byl 40 let v psychiatrické léčebně, kde se téměř nehýbal? Vážně by babička měla až tak precizně zařízený dům? Auto, které na konci přijelo, když rodina vychází z hořícího domu nějak překonalo bránu, u které se na začátku zastavovali novináři a tázali se babičky, zda mohou dovnitř (ale to mě jen tak teď napadlo, třeba to byl jiný dům, to nevím). Dále se nedosvětlila zápletka s dcerou a tím jejím přítelem- bylo to nedokončené. No, abych nebyl tak skeptický k tomuto filmu, najde se i pár kladů. Herci jsou sympatičtí a hrají dobře, je zde skvělý podklad hudby hrou na klavír a atmosféra šlape. Nenudíte se a pokud vám nevadí tipický horor s předvídatelným příběhem, ale zároveň hezkými efekty (to jsem taky nepochválil :D) a moc u toho nechcete přemýšlet, je to pro vás. Hezký film.(15.3.2019)

Přestože sem neviděla předchozí díly (ah, stydím se), tohle byl totální námrd. S prominutím. Byla sem maximálně spokojená, a kdyby tohle byla hra, byla bych ještě spokojenější.(19.4.2019)

• rublik05

Od začátku jedna velká dlouhotrvající nuda bez špetky nápadu nebo solidního napětí. Nechápu smysl natočení tohoto pokračování. Z milosti 1* jinak zde není absolutně co hodnotit.(4.8.2019)

Poté co se tu objevilo Halloween Roba Zombieho, tak jsem přestal definitivně věřit v nové horory, ale teď se tu objevilo něco na co jsem už čekal dlouho. I když první 3 minuty jsem přestal věřit v tento Halloween, ale objevilo se tu Intro a soundtrack a to mě uklidnilo. Nejlepší film roku! Jeden z nejlepších hororů! V tomhle filmu je mnoho odkazů na původní Halloween. Jestli něco špatného na tomto filmu bylo, tak já jsem nic (kromě začátku) neviděl! Běžte na něj do kina, stáhněte si ho, kupte si ho, ale prostě ho musíte vidět! Je to typ hororů u kterého se budete bát, ale ne díky Jumpscarů, ale díky skvělé strašidelné atmosféře! Bojím se i říct, že tohle je o maličko lepší než originál z 78 (ale...udělejte si obrázek sami).(18.10.2018)

To byl nářez! Halloween se vrátil ve velkém, klasickém a originál ctícím kabátě, který se bude líbit jak mainstreamovému publiku, tak filmovým fanjšmekrům. J. L. Curtisová hraje jako o život, první důstojná role za mnoho let. Ale i ostatní herci a jejich postavy byli dobří. Tak uvidíme, jak to s tímto kultem bude dál.(19.10.2018)

Když pominu,tupost zdejších postav, která je ovšem pro žánr vyvražďovaček docela typická, tak to dopadlo docela dobře. Nejlepší na filmu je hudba, která je zdařilou variací té původní. Bohužel mi však nepřišel, moc děsivý, což je u hororu docela zásadní. Možná je to už otupělostí.(20.10.2018)

Prácu zvládli filmári solídne, hudba, strih, kamera. Ok. problém nastáva s odflaknutim scenaristickych detailov. Mohlo to byť o hviezdu lepšie, keby si nerobili srandu z Michala. On je pán a publikum sa ma báť a nie smiať. Je to celkom slušný návrat k legende, no čakal som viac. Viac psycho, temnoty. Niektoré pasaze dlhé a zbytočne. Videné v kine(21.10.2018)

Sakra lidi opravdu jsem chtěl jít na tenhle film, ale je mi jen 13 let. Tomu byste fakt nevěřili!!! Oni mě tam pustili s dalšíma dvěma kamarády!!! Bylo to včera v sobotu 20. října 2018 v kině Cinestar. Já a můj brácha jsme na to chtěli jít s nějakými kámoši, ale jeden nemohl, protože někam jel, ale jinak by ho pustili, druhá kámoška nemohla, protože byla nemocná a třetí kámoška nemohla, protože jí to máma zakázala, že by se pak bála. Tak já a brácha jsem asi hodinu psali na Messengeru a zkoušeli jí radit, jak to obejít, aby mohla. Napadlo nás asi snad přes 10 rad, ale radši to nechtěla riskovat, aby jí máma nepřestala důvěřovat. Tak jsme zavolali kámošovi v Jihlavě a ten mohl. Chtěl jít se svým starším bráchou, ale on nechtěl riskovat, tak kámoš souhlasil a mohli jsme jít. Plánovali jsme to asi 2 dny, jak to obejít atd. Před kinem jsem si rozepnul bundu, abych vypadal na 15. Pak jsem šel ke kase a trošku otráveně jsem řekl:,, Dobrý den 3 krát na Halloween.'' Otrávěně jsem to řekl, abych vypadal na 15. Pak říkal:,, Dobře, takže 3 krát na Halloween a kolik vám je let?'' Když se na tohle zeptal, tak jsem byl celkem dost po***nej strachy, protože chtěl občanku. Začal jsem jakože hledat v peněžence občanku, ale fakt sakra naštěstí řekl:,,Né to je dobrý, to stačí říct.'' Tak jsem řekl, že nám je 15 let. Pak říkal jaká řada a sedadlo. Pak jsme šli k sálu a já byl dost po***nej štěstím, že nám to sakra vyšlo. Ale byl tam štípač. Moje babička říkala, že tam jsou, ale já jsem si myslel, že kecá, protože jsem minule žádnýho neviděl. Odštípnul nám to a řekl:,, Hezký zážitek a užijte si film.'' Podle mě možná něco tušil, ale to je jedno. Jak jsem byl nervozní, tak jsem omylem vrazil do dveří a ty se zavřely. Brácha se je snažil dát zpět, ale ten štípač řekl, ať je tak nechá. Pak jsem si sedli a užívali si film. Moc jsme o tom nemluvili, jak nám to prošlo, aby nás nenačapali. Když byly u filmů světlé záběry, tak se vedle bráchy vždycky nějakej chlap na něj podíval, jestli mu je 15 let. Když jsme vyšli ven, tak jsme úplně řikali:,, K**va ono to vyšlo, dopr atd.'' A TEĎ K FILMU. Zkouknul jsem všechny díly a tenhle byl opravdu nejlepší. Hudba opravdu bombastická jako slevy v kauflandu. Furt si ji musím pouštět. Četl jsem si komentář jednoho člověka tady a ten říkal, že pro nové diváky to nebude dobré, ale ten můj kámoš neviděl ani jeden díl a byl z tohohle úplně nadšenej a říkal, že se mu to opravdu líbilo. Líbilo se mi tu více krve než v jiných dílech. Takhle by měl vypadat film. Někteří tu nadáváte, že prvních asi 40 minut je nuda, ale to jsou kecy. Líbí se mi jak to je ze začátku dramatické, poté děsivé a potom to bylo děsivé atmosférou. Náš kámoš sice neviděl žádnej díl ,ale to nemusíte ani vidět, protože i bez toho pochopíte děj filmu. Konec tak akční není, jak tu říkáte, mnohem akčnější byl i ten rozhovor u pokladny. Na postavách mi záleží, ale u toho táty mi to je jedno. U nějakých postav ani nečekáte, že zemřou. Nejvíc mi záleželo na chůvě toho čerňocha. Mnohem lepší než 1.díl, kterej byl nudnej, ale tak špatnej nebyl. Za ten risk do kina to stojí děcka!!! Od týhle doby to budu riskovat víckrát, pokud to bude film, co stojí za to!!! Tohle bude asi můj nejdelší komentář lidi. Proč tenhle film je tak podhodnocenej, vždyť teď má jen 69%, BOŽE!!! VYHODNOCENÍ: UŽ SE NEVRACEJ TY ZRŮDO!!!(21.10.2018)

Pro fanouška kultovní jedničky z 78. musí být nový Halloween splněné přání, protože se atmosférou i oldschoolovým feelingem blíží tomuto zakladateli všech slasher horrorů. Navíc jde určitě spolu s jedničkou a H20 o nejlepší díl série. Otázkou je, zda bude dnešnímu divákovi stačit taková "sázka na jistotu" nebo by měla série nabídnout něco originálnějšího. Rob Zombie se o toto pokusil, ale spoustě fanoušků se to nelíbilo, tak tvůrci raději vsadili na fungující model. Takže ano - nový Halloween je povedený slasher, jeden z nejlepších v poslední době, je fajn opět vidět na scéně Michaela Myerse v plném nasazení, nicméně mám trochu pocit, že tato série už toho nemá moc co nabídnout. Jako případné rozloučení se sérií jsem s posledním Halloweenem ale spokojený.(21.10.2018)

Podle hodnocení jsem čekala víc, ale musím říct, že jsem se v kině nudila. Michael Myers mi opět nepřišel strašidelný. Co musím ohodnotit kladně, tak to je scéna z benzínové pumpy, jen škoda, že to nejlepší jsme viděli už v traileru. Takový průměrný horor, který nenadchne ani nezklame.(22.10.2018)

• Vieriq78

Toto nie je horor ale nepodareny pokus...(22.10.2018)

Temný a miestamy mrazivý až burcujúci horor. Deviate pokračovanie , ak sa nemylim ktore trošku ukuslo a ignorovalo všetko čo sa stalo , z menšími nepodarenymi scenkami o logickosti kde sa prave nachadza dej a hlavny zaporak . Kamerou vynikajuco natočene a zostrihané starodavne hororové kliše , ktoré my mame radi , ako fanúškovia kvalitného filmu , aj ked sub žanru. Jamie lee Curtis zahrala nadpriemer svojej kričajúcej kralovnej . Hudba a zvuky vsadily na dobrú strunu , hororovu , a tak akurat my neprišlo to akčne záverečné predtitulkové kliše z Halloween H20 . Ale ako celok výborny slasher , a top horor roku.(23.10.2018)

Pěkný...Víc z toho asi vytřískat nešlo, já jsem ale spokojen... Stejně jako tvůrci, ignoruji mnoho nevalných pokračování, které bylo natočeno a pokud na to pohlížím jako na přímé navazování klasiky, tak hlavní hrdinka si svou pomstu užila a byla na ni skvěle připravena. 80%, Pičestar Ova.(23.10.2018)

• Zevluska

Velké očekávání = velké zklamání ... Začala sem ke konci fandit Majkovi a říkala si- prosím už je rozbodej na sr**ky....(25.10.2018)

Tak jako absolutní ignorant tohoto žánru jsem byl příjemně překvapen. Ne, že bych se u toho bál, to teda ani náhodou. Ale přítomnost starých hrdinů, hudební vložka a docela příjemná atmosféra mě z tohoto díla udělala příjemnou podívanou. Těžko říct,jak bych film hodnotil, kdybych na něm nebyl s kámošema v kině, ale pustil si ho doma v obýváku.(27.10.2018)

Po neúspešných pokračovaniach a remakoch od Rob Zombieho sa režisér David Gordon Green rozhodol odignorovať tieto nepodarené snímky a natočiť film, ktorý by nadviazal rovno na prvý diel z roku 1978 a neurobil hanbu svojmu predchodcovi. Prešlo už 40 rokov od vrážd, ktoré napáchal sám psychopatický vrah Michael Myers. Zatiaľ čo Myers prebýva v sanatóriu pre duševne chorých, hlavná hrdinka Laurie Strodeová (Jamie Lee Curtis) žije sama v zabarikádovanom dome v obave z jeho návratu. Jej predtucha sa naplní, keď autobus prevážajúci pacientov do iného ústavu havaruje. Konečne sa podarí Michaelovi utiecť a jeho krvavé besnenie môže začať. Je iba na hrdinke, aby sa postavila svojej traumatickej minulosti a zastavila jeho surovosť, ktorá by postihla jej blízkych, dcéru (Judy Greerová) a vnučku (Andi Matichaková). Celá dejová línia o pomste je jednoduchá, ale má napätú atmosféru a vražedné momenty, ktoré dokážu v divákovi vyvolať strach od úplného začiatku až po finále. To isté platí aj pre postavu Myersa. Podľa môjho názoru sa filmárom podarilo výborne znázorniť mystickosť tejto postavy a jej brutálnu povahu, za čo si zaslúžia veľký obdiv. Aj keď film má presvedčivý hlavný dej, nedá sa to povedať o menšej dejovej odbočke šerifa v podaní Willa Pattona. Jeho postava si zaslúžila väčší vývoj charakteru. Aj keď snímka zvysoka kašle na ostatné sequely a upína sa priamo na jednotku, fanúšikovia pôvodného filmu tam určite nájdu easter-eggy. Herecké výkony boli zvládnuté na jednotku, avšak väčšiu pochvalu dostáva hlavné ženské trio, ktoré ťahá celú snímku dopredu. Z technického hľadiska dávam najväčší potlesk mrazivej hudbe Johna a Codyho Carpenterových a kamere Michaela Simmondsa, ktoré sa vám ľahko vryjú pod kožu. Halloween je skvelým hororom, ktorý obsahuje temnú atmosféru, legendárnu zvučku a smrteľný boj medzi hlavnými postavami. Odporúčam ho vidieť tým, ktorí sú buď fanúšikmi prvého dielu, alebo majú radi mix nepríjemného prostredia a krvavých prvkov. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 9/10, Kamera: 9/10, Celkovo: 8,5/10.(28.10.2018)

Happy Halloween, Michael. Solidní pocta originálu a nebýt závěrečné konfrontace, která stojí za starou bačkoru mohli jsme být s hodnocením o něco výše. 7/10 (Kino)(29.10.2018)