Halloween Returns

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

No plus mínus je to takový jaký jsem to čekal ať už co se pozitiv i negativ týče. K tomu pozitivnímu : Věděl jsem, že v rukou tvůrců původní série to nemůže skončit tak hrozně jako ten vejškrab z opičí kundy v podání Zombieho, kterým se před časem můj nejoblíbenější zabiják v masce smutně loučil s filmovým světem. Teď už je sice dědeček, ale pořád v nezničitelný formě. Všechno je přizpůsobeno pro fanoušky originálu. Pomalé tempo, budování atmosféry, hudební podmaz co přímo od Carpentera zní stejně nejlíp a nekompromisní surové mordy v typicky Myersovském stylu s tím však jde ruku v ruce i to negativní. Tvůrci se prostě rozhodli, že fanoušky umlátí odkazy. I když tenhle film se ofiko hlásí jenom k jedničce našel jsem tu odkazy i na Dvojku, čtyřku, nebo H20. Problém je v tom, že film nemá čím překvapit. Tohle všechno už znalý fanda Halloweenu viděl, byť v oldschool provedení je to fajn, ale originalita na rozdíl třeba od H20 který přišel s pár novými prvky, je zde na bodu nula. Vývoj každé scény je odhadnutelný a předvídatelný dopředu, ale je to fajn vzpomínka na staré časy.65%(17.10.2018)

• 52637

Uz to neni to pravy, cekal jsem velky navrat a ono nic(12.2.2019)

• Sensation86

Puvodni film jsem nevidel ale tohle byla strasna sracka a nechapu hodnoceni ostatnich ze davaji 3 hvezdy apod.... Ok beru ze psychopat tezko bude treba vnimat strelnou ranu nebo bodnuti apod ale aby tam nejaky 70ti lety dedek pozabijel holyma rukama pul mesta a pritom ho nikdo nevidel a ve finale kdyz je konec tak sletne dolu ze schodu do sklepa plny arzenalu a misto aby ho dorazili tak zacnou zdrhat po schodech aby ten barak celej mohli zapalit... wtf???? Nechapu ty rezisery co toci takove filmy.... to jako huli nejaky matros nebo nemaji kapku soudnosti??? tohle dat lidem??? a chtit po nic hvstupny do kina? jeste stesti ze jsem na tom v kine nebyl ale i tak lituju tech 106minut meho zivota ze jsem promarnil nad timto snimkem... Jeste horsi jak Prometheus 1 a 2.... Po 2letech si pustim horor a dostanu tohle... ne diky na dalsi horory uz koukat nebudu protoze je zkratka neumi tocit....davam odpad....(16.2.2019)

Tenhle film je tady nadhodnocený, ale je to tím, že mu pomáhá přítomnost JLC a Carpenterova hudba, která "odkapává" stejně jako v originále. Jinak se nejedná o žádný zázrak a některé scény působí až debilně - např. okamžik, kdy JLC čeká s brokovnicí na Michaela a postaví se jak to jelito přímo za prosklené dveře. Na tohle se připravovala 40 let? No a jelikož Michaelovu zdechlinu jsme na konci neviděli, můžeme očekávat další díl.(23.2.2019)

• sophianne

Nečekala jsem moc a přesto jsem byla zklamána. Jednání postav nedává smysl, ať už jde o svědky, zavražděné nebo policisty. Je tam spousta zkratek v příbězích, které film dělají ještě méně uvěřitelné, než je v tomto žánru běžné. A konečně zůstává naprosto neobjasněné hlavní spojení onoho podivného zabijáckého monstra a ženy, o níž od začátku víte, že se mu má postavit.(13.3.2019)

• tompolicky

Ne, néééé. Taková píčkovinaa….to snad néééé. scénář by prokouklo i batole a nechápu, že jej někdo nechal natočit......zkousnu pár logických chyb v dobrém filmu. Tenhle film stál za houby a měl chyb tolik co jsem jich za filmový život viděl ztráta času a ukázka toho, že dnes se producenti snaží přiživit a oživit kde co....ZBYTEČNÉHerci se chovali díky scénáři jako idioti....(15.3.2019)

Jeden z nejlepších dílů téhle série. Dal bych i 4 hvězdy, ale po závěrečném battlu a jak to napsat neschopnosti lidí se bránit dám za 3. Ano sám bych si nadělal do kalhot, kdyby po mě šel vyšinutej 2metrovej magor v masce s obřím nožem v ruce, ale panebože zařve tolik ozbrojených lidí??? Tolik ozbrojených policistů,kteří by na tohle měli být připraveni??? Nikdo neuteče člověku, který za vám JDE nikoliv běží??? Řvete na ulici plné domů o pomoc a nikdo nikde??? Mařka s arzenálem jak od profesionální armády toho zmrda nerozstřílí na kaši???????? A pro jistotu zhasne v celým domě a pak magora hledá s baterkou v ruce??? PROČ???? Tohle jsou aspekty, který mě vždy štvaly, že se nikdo nemůže normálně ubránit a nechovat jako totální dement bez špetky selskýho rozumu??? Bohužel tohle je slabina všech vyvražďovaček :( Ano když na vás vyskočí ze tmy někdo a vrazí vám nůž do hlavy asi toho moc nenaděláte, ale pokud máte zbraně,víte že někdo po vás jde,čekáte na něj a on na vás i tak vyskočí z místa kam se jen tak běžnej člověk nedostane je to trošku k zamyšlení. Na druhou stranu to mělo atmosféru a dobře to utíkalo a rozhodně to bylo lepší než ten hnůj od Zombieho. Ten konec mohli trošku líp promakat a závěrečná bitka mohla dopadnout pro Mayerse poněkud hůř nemyslíte? Jinak obstojnej horor,ale doufám,že to je konečně závěr série..(18.3.2019)

• Aresko123

ODPAD. Jeden z mojich najoblubenejsich hororov je v absolutnej pr....V dnesnej dobre natocit takuto somarinu je fakt umenie. Jamie Lee sa 40 rokov pripravuje na boj s Michaelom. Zije v super zabezpecenom dome ( napr ma velku zeleznu petlicu na vchodovychh dverách, ale v tych istých dverách su aj sklenene okienka ktore Michael rozbil a cez ne petlicu odlozil ...) s parádnymi svetlami (ktovie na co ich asi tak potrebovala, lebo ich zapla az ked bol Michael v dome...) a vsetko strazia kamery na ktore sa samozrejme nikto nikdy nepoozera.... . V dome ma uzasnu skrysu pod podlahou a do nej sa v case najvacsieho ohrozenia schova cela rodina. Hned ako Michael beha po dome jamie nepricetne vystreli cez podlahu na Michaela a samozrejme tym skrysu ihned prezradi. Pocas boja v dome s Michaelom ju asi stokrat "prekvapi" a skoro ju stokrat zabije........... Ale to je asi plan ktory Jamie 40 rokov pripravovala......... Michael samozrejme zabija v mestecku a presne zabija kamaratky vnucky Jamie. Nikto netusi ako dokaze najst ten spravny dom, v ktorom su nase vedlajsie postavy, ako najde dom kde byva Jamie, ako sa naucil soferovat auto ked bol od 8 rokov v ustave, Ten horor spred 40 rokov bol stokrat lepsi ako tento. To je fakt slabota............ A perlicka na zaver : Chovanie psychológa v tomto filme je fakt UZASNE..........(19.3.2019)

• KubikLykon

Ano, ano, ultrasilný, nesmrtelný dědek, kterej se prochází o Halloweenské noci a zabijí koho zrovna chce. A na konci samozřejmě neuhořel, což je očividně jasný, aby mohlo být další "odpad pokračování". Achjoo...(24.4.2019)

Nenápaditá nuda.. 5/10(19.5.2019)

• KcarlosK

Film postavený čistě na nostalgii. A to je sakra málo.(22.5.2019)

Mike Myers je zas v tom a napichuje ukvičené teenagery a průměrné amíky co neznají pojem zamykat dveře. Soundtrack nemá chybu (pochopitelně) a napětí to má. SPOILER: Trošku mě nasral konec, protože jsem celý film čekal na to, jak nakonci naseká všechny ty tři pindy do guláše, škoda.(25.5.2019)

Klasika ako za starych cias.Ak by to mal byt poledny diel aj ked si to nemyslim pretoze typek ma tuhy korienok tak som spokojny a lahky nadpriemer.Ale nebudem nadrzany a film uz skoro vysumel z mojej hlavy.(14.6.2019)

SPOILERY: Michael Myers sa vracia a ukazuje sa znovu v plnej sile a s veľmi pôsobivým soundtrackom. Čakal som, že to vyvolá vo mne nostalgiu a pripomenie detstvo, keď Halloween bol jeden z prvých hororov, ktoré som kedy videl. Pravda bola však opakom. Celý film pôsobí ako jedno veľmi veľké klišé. "Musíme previezť masového vraha...boom, autobus havaruje", "Autobus havaruje stovky kilometrov od domu, kde býva Laurie (a samozrejme Michale nemôže mať ani páru, kde býva), ale on tam príde pešo akoby nič v priebehu pár hodín". Takto by som mohol pokračovať donekonečna a aj napriek tomu, že je takmer celý film predvídateľný, je vcelku dobrý a môžem ho odporúčiť všetkým fanúšikom hororov. Pre mňa 65%. :)(21.6.2019)

Návraty domů nemusí být vždycky příjemné. Zvláště když se vracíte z blázince, kam vás zavřeli za sérii brutálních vražd... a když hodláte dokončit to, co jste před lety začali. Pro vás je to v pohodě, ale pro ty ostatní? Jsou někdy peklo... Konečně. Po čtyřiceti letech konečně někoho napadlo natočit pokračování jedné z největších hororových klasik, jednoho ze zakladatelů slasherového žánru (pro neznalé - to jsou ty filmy, kterými se prochází zabiják v masce a kydlí lidi, co chodí na školy), Carpenterova Halloweenu. Možná se momentálně drbete na hlavě a říkáte si, hele, nebyly už nějaký pokračování natočený? Třeba ten, jak Michael honí Laurie Strodeovou v nemocnici... pak takový ten divný, co v něm Michael Myers vůbec nebyl... a co ten od tvůrce Vřískotu? Nebo ty dva od Roba Zombieho, co je tam Michael Myers spíš sociální případ? No, to se vám plete. Žádné takové filmy nejsou. Je jen první... a pak tenhle, který na něj přímo navazuje. A celou tu dobu, celých těch 40 let, byl Michael Myers zavřený v blázinci a připravoval se na velký návrat. A je to vážně velký návrat. Návrat v té nejklasičtější podobě. Včetně hudby Johna Carpentera, chladného odstupu, odkazů a sedmdesátkového stylu. Jediné, co mi tam vadilo, byla sprcha. Ani jedna holka se nesprchovala. Co je to za slasher?! Ale jinak to šlape. Postavy jsou prokreslené tak, aby to nezdržovalo a aby vám to bylo alespoň trochu malinko líto, že to schytají. Jamie Lee Curtisová je chodící reklama na gerontofilii, vraždy efektní, atmosféra fajn a Michael Myers se tu vrací do pozice čistého zla. Pravda, musíte akceptovat pravidla vyvražďovaček, čili že film je sledem krátkých epizod. obvykle končících mrtvým... a že vrah zaútočí vždycky v tu nejefektivnější chvíli. Ale je fajn, že se to tvůrci snažili pojímat různě a chvílemi i dost nápaditě. Někdy tam vraždu ani nevidíte a slyšíte jen zvuky... a působí to překvapivě ještě hnusněji, než kdyby vám to kamera snímala ve 3D. Jediným problémem filmu může být to, že tak věrně dodržuje styl sedmdesátkových vyvražďovaček. Žádná efektní kamera, žádné zběsilé záběry... dokonce i ty vraždy jsou klasické. (Což je správné, Michael Myers není žádný hračička, je to hrubá síla valící se vpřed.) I vraždy jsou natočené s odstupem, naturalisticky, neuhýbavě, ale bez nějakých anatomicky ekvilibristických záběrů. Prostě je to tak staromódní, že máte chuť nechat si během filmu narůst kotlety. Zajímavé je, že tenhle film natočili lidé, co horory rozhodně nedělali. Scénář psal Danny McBride - ano, ten tlustý ošoust z Prince a pruďase, Apokalypsy v Hollywoodu či seriálů Boj o ředitelnu či Nahoru a dolů... a režie se chopil člověk, který ty seriály režíroval, David Gordon Green. A funguje jim to bez jediného penisového vtipu! Dokonce mě (a teď bude trochu spoiler, ale stejně jste to už všichni viděli) ani neštvalo to silné feministické zaměření, kdy jsou všichni chlapi neschopní a mrtví... a všechno stojí na ramenou žen. Ale koho by to štvalo, když jedna ta ženská je Jamie Lee Curtisová? A hlavně z toho plyne ponaučení - pokud vás matka v dětství týrá, dělá to ve váš prospěch. Tak koukejte jíst zeleninu! (80%)(9.7.2019)

• trezorkabila

Při začátku filmu jsem si říkala,jáka to bude bomba. No zklamání veliký,chvílemi jsem si říkala jestli to myslí vážně..(19.9.2019)

Hodně scén mi připomínalo starou ságu z osmdesátých let na ty filmy nic nemá ale na to jaké s v dnešní době vytvářejí sračky je tohle kvalitní film pocta režisérovy rozhodně se těším na ty další pokračování myslím že by se tenhle štáb mohl ujmout i pátku třináctého dřív tak skvělé slasherovky dnes už dávno zapomenuté.Na filmy bez kreativity dnešní doby je tohle solidní snímek(18.10.2019)

1 7 14 20 23 24 25 26 následující >>