Halloween Returns

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

David Gordon Green režisér skvělé komedie Travičky Zelené a Prince a Pruďase vzdává poctu a navazuje na Halloweenskou klasiku ze 78 a John Carpenter si myslím nemůže být uražen. Musím sice podotknout, že původní Halloween nepatří mezi mé oblíbené filmy a víceméně se stal kultovní záležitostí jen proto, že v té době byl první a tedy pro lidi šokující, jako slasher kvůli absenci krve a málo mordů u mne neustál, ale s verzí 2018 jsem nadmíru spokojen. Michael Myers řádí více než kdykoliv jindy a jeho práci je rozhodně příjemné sledovat. Oběťí padne poměrně dost, krví se nešetří a objeví se i velmi hezké explicitní scény( Rozšláplá hlava nejspíš vede), ale zase se nejedná o nic, co by běžný divák nestrávil. Na nostalgii hezky brnká původní soundtrack a velmi se mi líbil i ten nový,což se vzájemně skvěle doplňuje. Atmosféra je povedená, především finále v baráku je vygradováno tak, že jsem chvílemi nedýchal a ticho v sále při napráskaném kině bylo k neuvěření. Herecky také velmi slušné v čele s Jamie Lee Curtis, která na své staré kolena je poměrně fyzicky zdatná a ve zbraňích se vyzná. Potěší i role mladého černouška, který na pár minut uvolní temnou atmosféru humorem. Mínusem pro mne byl pomalejší rozjezd ( Než Michael uteče z blázince je to trošku nezáživné) a také absence Tities, kterých bylo v původním požehnaně žel zde se mihnou jednou v sekundovém záběru. Ve výsledku tedy spokojenost a určitě nejlepší Halloween ( Sorry Zombie i Carpentere) a samozřejmě další zlatá letošní trefa vedle Hereditary a Quiet Place. 80%(19.10.2018)

Nenápaditá nuda.. 5/10(19.5.2019)

• KcarlosK

Film postavený čistě na nostalgii. A to je sakra málo.(22.5.2019)

Mike Myers je zas v tom a napichuje ukvičené teenagery a průměrné amíky co neznají pojem zamykat dveře. Soundtrack nemá chybu (pochopitelně) a napětí to má. SPOILER: Trošku mě nasral konec, protože jsem celý film čekal na to, jak nakonci naseká všechny ty tři pindy do guláše, škoda.(25.5.2019)

Klasika ako za starych cias.Ak by to mal byt poledny diel aj ked si to nemyslim pretoze typek ma tuhy korienok tak som spokojny a lahky nadpriemer.Ale nebudem nadrzany a film uz skoro vysumel z mojej hlavy.(14.6.2019)

SPOILERY: Michael Myers sa vracia a ukazuje sa znovu v plnej sile a s veľmi pôsobivým soundtrackom. Čakal som, že to vyvolá vo mne nostalgiu a pripomenie detstvo, keď Halloween bol jeden z prvých hororov, ktoré som kedy videl. Pravda bola však opakom. Celý film pôsobí ako jedno veľmi veľké klišé. "Musíme previezť masového vraha...boom, autobus havaruje", "Autobus havaruje stovky kilometrov od domu, kde býva Laurie (a samozrejme Michale nemôže mať ani páru, kde býva), ale on tam príde pešo akoby nič v priebehu pár hodín". Takto by som mohol pokračovať donekonečna a aj napriek tomu, že je takmer celý film predvídateľný, je vcelku dobrý a môžem ho odporúčiť všetkým fanúšikom hororov. Pre mňa 65%. :)(21.6.2019)

• trezorkabila

Při začátku filmu jsem si říkala,jáka to bude bomba. No zklamání veliký,chvílemi jsem si říkala jestli to myslí vážně..(19.9.2019)

Hodně scén mi připomínalo starou ságu z osmdesátých let na ty filmy nic nemá ale na to jaké s v dnešní době vytvářejí sračky je tohle kvalitní film pocta režisérovy rozhodně se těším na ty další pokračování myslím že by se tenhle štáb mohl ujmout i pátku třináctého dřív tak skvělé slasherovky dnes už dávno zapomenuté.Na filmy bez kreativity dnešní doby je tohle solidní snímek(18.10.2019)

• Majestic

Kdyby blbost nadnášela, vznášeli by se všichni protagonisté tohoto snímku po celou dobu tohoto nudného filmu. Dávám hvězdu navíc za Jamie Lee Curtis...(16.11.2019)

• Schizofrenia

Bylo opravdu potřeba točit další film této série? Zbytečný a strašně klišovitý film...(7.12.2019)

1 8 14 21 24 25 26 27 následující >>