Halloween Returns

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Green dokáže i zbytečným vedlejším postavám dát jednu sympatickou scénu, po níž budete doufat, aby zrovna tohohle nebožáka nechal maskovaný golem na pokoji. Ale v souladu s pravidly subžánru, z nichž moc často nevybočíme, nemá naprostá většina z nich šanci. Samozřejmě až na nezlomnou Jamie Lee Curtis, která poněkolikáté a zase z trochu jiného úhlu čelí řádění svého soka. Zároveň stihne i v souladu s dobovými požadavky stát v čele girl power, jež musí zachránit bezmocné či neschopné chlapy. Inu, Green dokázal vystihnout dobu a prostřednictvím osvědčených metod v aktuálním hávu vlastně definovat leccos z dnešní doby i žánru. Dobře odvedená práce, ale za mě se žádné zpovykané nadšení nekoná.(25.10.2018)

... Oni jsou mimozemšťani???? A proto vždy ožijou!!!!(15.2.2019)

Celkový dojem mierne zaváňa sklamaním. Nie preto, že by sa HALLOWEEN nechoval ako HALLOWEEN, ale proste preto, že v tom už nieje cítiť priamočiary slasher, ale akúsi hollywoodsku agitku na všetky tie aktivistické kampane, ktoré vyrukovali práve pred rokom v tomto období. No a HALLOWEEN začal vznikať krátko nato. Každopádne, ak si odmyslím neodmysliteľné, je to technicky dokonalý zástupca svojho žánru, jeden z najlepších zásekov vo svojej sérii a jeden z vynikajúcich spôsobov, ako stráviť tieto chladné pochmúrne jesenné večere v kine.(20.10.2018)

Perfektní! Jsem hrozně rád, že jsem se odhodlal a se synkem na Halloween zašel. Celou dobu jsem si připadal, jak kdybych byl o kus mladší a sledoval na pokoutné videokazetě starý Halloween. Akorát v novém kabátě. Děj je totiž úplně tradiční a schématický, netřeba přemýšlet nad logikou věci. Mordy jsou celkem originální, gore také nechybí a závěrečné zúčtování je opravdu lahůdka. Dokonalá hudba, která využívá a modernizuje základní melodii jenom dokresluje tento parádní kousek. Halloween se konečně dočkal důstojného pokračování a vzhledem k tržbám nezbývá než doufat, že nebude poslední.(23.10.2018)

Pokračování Halloweenu po čtyřiceti letech je celkem fajn, čímž by komentář mohl skončit, protože vystihuje úplně všechno. David Gordon Green nepřichází s žádnou inovací, ale jen a pouze vytěžuje postupy nastolené legendárním předchůdcem. Logika se pochopitelně řešit nesmí, k čemuž naštěstí není moc prostoru, protože atmosféra je potřebně hutná a ke všemu navíc hraje nepřekonatelná mnimalistická hudba mistra Carpentera, pravda lehce zmodernizovaná, naštěstí ale velmi decentně. Vysloveně potěší účast zestárlé Jamie Lee Curtis, která je stále výborná, jen je tu dost málo a ostatní nijak nezaujmou. Oceňuji i nápadité způsoby úmrtí a svižné tempo. Jen si autoři mohli odpustit velké množství krve, protože o tom Halloween nikdy nebyl, ale dá se chápat to, že je to úlitba mladším divákům zvyklým na aktuální trend. Hallowen ve verzi 2018 je dobrý film a svému vzoru nedělá ostudu, na rozdíl od něj ale nemusí být viděn vícekrát, protože už později nemá co nabídnout. 70 %(16.4.2019)

Tvůrcům amerického snímku „Halloween“ se podařilo vzít esenci původního filmu a přetavit ji do současnosti s tím, že to pořád funguje. Jenže se nemůžete bavit pocitu, že tohle není to, z čeho byste byli skutečně odvaření. Ano, je to podobné originálnímu „Halloweenu“, ale ta atmosféra prostě není tak skvělá, nechtělo se mi u toho hrůzou křičet. Ale rozhodně to má k originálu hodně blízko.(7.8.2019)

Vlastně hlavně variace na jedničku, která do děje přidává ještě dvě generace Lauriiných potomků, přičemž slečna vnučka taky umí pořádně zařvat. Je tu tuna odkazů na Carpenterův majstrštyk, vzpomíná se na mou nejoblíbenější postavu Dr. Loomise a hlavně, v šedesáti letech je Myers na svém vraždícím vrcholu. Škoda jen trošku akčnějšího a pompéznějšího finále, jinak se mohlo jít i na pětku. Takhle jsou to čtyři a díky soundtracku od pana tvůrce celý série se to tý jedničce aspoň přiblížilo. 4*(17.10.2018)

Tento Halloween je svojim spôsobom duchovné pokračovanie Halloweenz Há Dva Ó.Neprekvapil by ma názov H40. Ide o celkom obstojný slasher ktorý vzdáva hold pôvodnému filmu z roku 1978. O nič viac tu nejde. A preto sa mi Zombieho verzia páči po originále stále najviac. Hoci v tejto verzii je slušné gore, veľa mŕtvol, nestačilo mi to. Postava Michaela Myersa bola zachytená v trocha inom uhle, to mi prišlo sympatické, rovnako ako pôvodná remixovaná hudba ktorá ma vtiahla do deja, no scenár nie je ani trocha nápaditý. V podstate nebyť väčšieho rozpočtu, a plusov ktoré som spomínal, nebolo by to o nič lepšie ako nepodarené pokračovania z 80´s rokov. Takto ma nesklamalo ale ani na zadok som nepadol.(13.12.2018)

"Fuck the college, go to Mexico." To je moudrá rada od někoho, kdo už si v životě něčím prošel. Nový HALLOWEEN je takové vše v jednom. Tím myslim vzkříšení a zároveň zakončení série (snad už konečně, i když kdo si počká do konce závěrečných titulků, zůstane na pochybách), pocta originálu, ignorance všech ostatních dílů a tím daná alternativní linie/universum, ale zároveň citace scén právě třeba i z H20, ale i předchozích dílů. Nejedná se však o doslovné kopírování scén, nýbrž naznačení, odkazy nebo obrácení z pohledu postav. A to nemluvím o kostýmech jednotlivých charakterů, které vyloženě odkazují na oblečení postav v originálu. Už jen kvůli tomu film vůbec nevypadá, jako by se měl odehrávat v roce 2018, nýbrž na konci 70. let. Je tam minimalismus a umělecká čistota původního filmu, ale přitom vraždy jsou podobně brutální jako v Zombieho verzi. Každý si přijde na své. Je tam hromada klišé, kvůli kterým se na to těšíme, ale zároveň to nejede podle Randyho pravidel "panny neumíraj... ". Takhle se točí filmy s láskou. Nejedná se o žádnou redefinici žánru plnou překvapení, ale o poctivou oldschool vyvražďovačku se vším, co k tomu patří. Carpenter spolu se svým synem Codym prohnali původní hudbu moderními mašinkami, přidali trochu víc synťáků a říznuté kytary spolu se závěrečným orgasmickým sólem a je z toho soundtrack, který si pustíte i samostatně do sluchátek. Slasher je sice jako subžánr hororu mrtvý, ale tohle je nejlepší vyvražďovačka od dob SCREAM a HALLOWEEN H20. Na základě rekordních tržeb očekávám pokračování série s nově zažehnutou linií v čele s vnučkou Laurie.(19.10.2018)

Naprosto dokonalá hudba, nejraději bych díky ní dala 5 hvězd, ale samotný dej mě moc nenadchnul (bez ní bych dala jen 3, ale nemůžu, ta hudba je prostě neskutečná). Už si ani nepamatuji, kdy mě v poslední době (myslím co se současných filmů týče) hudba tolik dostala. Slyšela jsem i nějaké fragmenty samostatně (před shlédnutím filmu), ovšem tohle se prostě musí poslouchat i s tím filmem. ;-) Mile mě překvapil také fakt, asice že několik vražd bylo buď vidět jen v náznacích, anebo bylo úplně mimo záběr - očekávala jsem jatka, a tak jsem skutečně potěšena, neboť i když sleduji horory ráda, paradoxně nesnáším potoky krve a bezduché vyvražďovačky. Těch překvapení tam pro mne bylo více, ale nechci spoilerovat. Úžasná hudba!!!!!!!!!!!(23.12.2018)

Čas remaků opět nastal a vrátil se nám Michael Myers. Mělo to dost rozpačitej začátek, spousta kecání, seznamování se s rodinou, která si mě stejně nezískala (ano, opět tam byly momenty, za který byste je profackovali). Ale jakmile se při převozu pacientů vyboural autobus (to je náhodička, zrovna na Halloween), Michael byl zpátky ve svým živlu a nabíralo to grády. Alespoň co se smrtí týče, atmosféra tu bohužel tolik nefungovala. Co ale fungovalo zaručeně, byla ta nostalgická hudba.Takže aniž bych byl po celej film v napětí, jak to asi může dopadnout, tak jsem se bavil starou dobrou vyvražďovačkou.(19.10.2018)

Dobře natočené rodinné drama bez zbytečných prostojů a ztrácení času se zbytečnými postavami a vysvětlováním. Potěší respekt k originálu a vážnost bez humoru. Jediná vysloveně otravná věc byla kopie dr. Loomise. Škoda, že Carpenterův návrat k jedněmu z nejlepších hororových soundtracků nepřinesl moc nového, ale některé scény jsou slušně novou hudbou dobarveny.(20.10.2018)

Výrazné plusy sa určite nájdu, hustá atmosféra, solídne technické spracovanie, aj trocha toho gore, ale...Dlho som sa nevedel vcítiť do toho, že pozerám Halloween, alebo celkovo slasher, celé to pôsobí veľmi chladne a neosobne. Aj Myers nemá ten feeling ako najlepšie diely série. Je to seriózny počin, ale to je práve to...Možno až príliš.(31.1.2019)

Líbí se mi, že tento film zanechal Michaela tichým nepochopeným zabijákem, díky čemuž napínavé a vražedné scény mají o něco zajímavější feel, leč i přesto jsou předvídatelné a když si k tomu představíte, že Myerse je důchodce a jeho kreace (přesouvání mrtvol, aj..) jsou na úrovni bodybuildera ve třiceti, tak už je to úsměvné, nehledě na to, že náš vrah dostane asi 3 kulky do těla, jedna mu urve polovinu dlaně a on nic, ale kousnutí do prstů s ním cukne dva metry :) ... A je toho více co se mi nelíbí, třeba zvrat s "Albertem Einsteinem"(ten psychiatr), připadal mi nedotažený, atd... Leč zrůdnost na diváka to rozhodně není a co bude dál se uvidí. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(10.5.2019)

Bylo mi asi 14 let a můj první film co jsem si půjčil ve videopůjčovně byl právě Halloween. A byl to právě Michael Myerse, který odstartoval moji hororovou horečku. Husina při vraždění, parádní atmosféra jako tenkrát, není co bych víc dodal. Znělku si broukám už pár let. Halloween je klasika.(22.12.2018)

• Rocky88

Ani první dva Halloweeny mi nedali dost, zde mě však přemohla zvědavost. Míša Nemluva prostě jen chodí a kdekoho píchá, až krev po hektolitrech do okolí stříká. Není děsu ani napětí, děvčata nemají proč vyžadovat objetí. Konec jak ze Sám doma byl, velebnosti, to bych blil. Od odpadu film zachránila Carpenterovic hudba, ten dědek na to má holt... dobrej.(30.1.2019)

Naprosto luxusní slasher, který si na nic nehraje a old-schoolový feeling z toho jde cítit na každém rohu. Jsem rád, že se tvůrci drželi originálu a nesklouzli k dnešnímu mainstreamu. Michael je nekompromisní, řeže vše co mu vleze do cesty a člověk prostě nikdy neví, odkud ten stalker opět vykoukne. Nadšení je rozhodně velké a doufám, že tohle je teprve jen začátek. He can speak. He just chooses not to..(22.10.2018)

+ puvodni (jiz osumtela) maska + puvodni hudebni motiv + mordy a zpusob natoceni - nemuzu se zbavit divneho pocitu ze po dvojce a H20 (1.dil a H20 jsou nejlepsi) se tyto dily ignoruji a drive podane info neplati - neni to uplne chytlave - psychiatr je psycho(26.10.2018)

Portsmouth, 31.10.2018 Předem je třeba říct, že patřím mezi ty kteří řadí originál z roku 1978 mezi nejlepší horory vůbec, takže mě prvotní pozitivní ohlasy potěšily a potřeboval jsem to vidět na vlastní oči. A vydržel jsem si to šetřit až přesně na Halloween. Pár super odkazů na jedničku, dobrá atmosféra, zajímavý scény (benzínka a průchod domácnostmi) a nekompromisní vraždy. Tohle navázání určitě původnímu filmu neudělalo ostudu, i když já nejspíš zůstanu u příběhové linie Halloween I, II a H20. Přesto mě tohle potěšilo a slyšet tu hudbu ještě jednou bylo jako příjemné mrazení v zádech.(1.11.2018)

Návrat to byl uznávám docela pěkný. Ale to přepálené nadšení úplně nesdílím. Mike Myers byl vždycky odolnej, stejně tak jako jeho sáhodlouhá sága, která ho nenechala chvíli vydechnout. Teď se vrací zpátky za Laurie, která je na něj pekelně připravená a jde na to pěkně zostra. Mikea si užijeme ale možná až moc a některých scén si zase neužijeme vůbec (autobus?). Sem tam jsem si řekla, že tady to je ještě neokoukané a tuhle zase, že je to předvídatelné. Zkráceně řečeno, máme vůbec ještě být čím překvapeni? Nejzvratnějším momentem je tu asi ten fakt, že Laurie očividně hráblo a vzala pomstu do svých rukou se vším, co k ní patří, takže hlavním vzrušením pro diváka je zde víceméně ona. Její atraktivní posedlost pak doprovází několik Mikeových vražd, které byly v tomto díle až rekordně vysoké, ovšem byly pro příběh důležité? Co nemůžu tomuto velkému návratu upřít je jeho poslední čtvrthodinka, kdy atmosféra zhoustla na krájení a samozřejmě mojí srdeční záležitost, starý dobrý halloweenský soundtrack.(7.11.2018)

• kinghome

Halloween jsem jako malej viděl několikrát a bavilo mě to, ale nepamatuju si, že by v tom filmu hrálo tolik příšernejch herců, u kterých jsem doufal, že chcípnou co nejdřív. Nepamatuju si, že by ve filmu byli jen 2 pořádný gore momenty a zbytek jen vraždy, kde není nic vidět, ale říkám, viděl jsem to několik let zpátky. Největší problém s novým Halloweenem je to, že je to nudný a je tam takovejch dementních scén, že už to fakt není hezký. Zase jednou nechápu hodnocení zdejších "kritiků", tenhle film je odpad s hromadou nelogických scén, který bijou do očí, fakt mě z toho bolela hlava, jak je ten film blbej. Nikdy víc. 1* za ty 2 gore momenty.(19.12.2018)

1 4 5 6 7 8 9 10 14 21 27