Halloween Returns

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Jamie Lee Curtis mi v novom Halloweene pripomenula vývoj inej hororovej ikonickej bojovníčky s monštrom, Sigourney Weaver. Je tu zďaleka najdrsnejšia ženská, pričom sa tejto úlohe dokáže rýchlejšie prispôsobiť vnučka ako jej dcéra, ale ani tej nič iné nezostane. Nový H je pre mňa celkom milým prekvapením, nečakal som prúser, ale ani som si nerobil ilúzie, že ma to môže rovnako "rozsekať" ako H ročník 78, čo sa ani pochopiteľne nestalo, už len kvôli veku. Na to tu nie je až tak pečlivo pripravená atmosféra a rozbehne sa to na môj vkus už príliš skoro. Zážitku ale pomohlo aj plné kino v dnešný dátum, proste Halloween se vším všudy. 70%(30.10.2018)

Působilo to na mě stejným způsobem, jako Logan vzhledem k sérii X-men. Bylo to jiné, přesto dobré zakončení (?) slavné série.(5.1.2019)

Poslední půlhodinka je ultimátně napínavá a jen za ní dávám 4 hvězdy. Jinak film sám o sobě je vcelku průměrný. Finále ale vážně výborné a tak hodnotím vysoko.(5.8.2019)

Pohybujem sa po moc tenkom ľade podľa mňa. V podstate to malo všetko, čo by sa od skoro kvalitnej vyvražďovačky dalo očakávať, len ten dej. Pomaly ale isto ma dohnal k jemnej nude. Tamten je rodina, tož moja mamka zo strany skrýkovho koberca a Alladin nikdy neumiera. Všetkých nás poháňa chuť po pomste a vražde a až príliš veľa kravín, aby sme sa dopátrali naozaj slušnému koncu, pri ktorom už nebudem fajne unudená. Dobre, dobre. Ten záverečný pohľad možno stál za ukončenie zážitku so štipkou napätia. Ale aj ten sa dal očakávať krucinál.(24.12.2018)

Je to skvelý horor, ktorý má čo divákovi ponúknuť a určite si ho niekedy v budúcnosti z radosťou pozriem ešte raz. P.S.: Spolu s remake-om z roku 2007 najlepšia časť z tejto série. 90%(1.1.2019)

• bourec

40%.Curtis,proč bereš rodinu do baráku,když víš,že tam to psychopatický trdlo nakráčí s nožem.Co je to za bezduchou kundovinu.(4.3.2019)

Nó, tak za mě jako že jó! Po dlouhatánské době tu máme jinej horor, mimo prostředí démonů, duchů, lekaček atd., což se v dnešním století docela kladně hodnotí! Je tu těžkej nádech a znovuvrácení v čase do let minulých, kdy je vrah z masa a kostí, s nožem, v masce, jde z něj strach a respekt, je nekompromisní a zabíjí prakticky všechny, co mu stojí v cestě! Ta syrovost Halloweenu na mě nehorázně dejchla a vrátila mě do dob, coby malýho posranýho caparta schoulenýho v bezpečí podpeřiny! Spokojenost a nadprůměr! 70%(15.4.2019)

Na nekonečných hororových sériách, comebackoch, remakoch a rebootoch je dobré to, že človek vidí viacero alternatívnych koncov príbehu, ktorý má rád a môže si vybrať, ktorý mu vyhovuje. Ja som HALLOWEEN nikdy rád nemal. Napriek tomu som videl všetky časti. Takže čo bolo dobré na tomto kúsku ? Že sa všetci zúčastnení tvorcovia snažili, aby to nevyzeralo trápne a blbo, ako sa na taký obdivovaný kult patrí - a že vzniklo rozumné a v medziach žánru pútavé slasherové retro, hoci stále nie je jasné, kde málo pohyblivý, od detstva 40 rokov internovaný magor nabral svoju silu a znalosti pohybovať sa svetom. Že súperi boli vyrovnaní - teda aspoň tí, čo sa na to väčšinu života pripravovali a že postavy boli veľmi fajn - do toho najposlednejšieho civila. Mínusom je však to, že sme to všetko už toľkokrát videli. A stále je to iba idiot s maskou a veľkým nožom... Jediný naozaj zaujímavý nápad (spoiler) - s doktorom, ktorý sa mohol stať vysvetlením dvojitej existencie Michaela Myersa ako zatvoreného úchyla a súčasne vraždiacej príšery - čím by sa vytvoril mostík k celej sérií - a súčasne nastolili skutočne provokatívne otázky ohľadne výmeny rolí pri posadnutosti nejakým fenoménom - nebol bohužiaľ využitý. Scenáristicky tak zostáva najnovší HALLOWEEN iba epigónom legendárnej prvej časti. Rob Zombie so svojou tvrdou verziou ma zaujal rozhodne viac.(31.10.2018)

Halloween (2018) je po relativně dlouhé době prvním dobře natočeným slasherem.. Nevyskytuje se v něm nic inovativního, ale právě o tom to možná má být. Z mého pohledu se jedná o slušné pokračování originálu z roku 1978. Je tu na něj několik přímých i nepřímých narážek, ale film jako takový je natočen svým vlastním způsobem, takže se rozhodně nejedná o prosté vykrádání původního filmu v kabátku pocty. Michael Myers tady působí možná ještě děsivěji (a rozhodně brutálněji), než kdy dřív. Postava Laurie Strode je tu určitě ze všech nejzajímavější, ale přeci jen by tu mohlo dostat trochu více prostoru. Z postav teenegarů nebo policistů nikdo příliš nevyniká. Za zmínku také ale stojí velmi povedený soundtrack. Po (minimálně podle mně) skvěle zvládnutém úvodu a pomalejších prvních 25 minutách následuje krvavá řež. Ta je místy přerušována mírným humorem, který byl v případě jedné z mladších postav opravdu povedený, ale všechen ostatní tu působí opravdu zbytečně (že by už i horory v tomto ohledu kopírovaly MCU?). V posledních 20minutách naprosto úžasně funguje napětí a i s úplným závěrem jsem byl spokojen. Od nového Halloweenu jsem prostě dostal přesně to, co jsem od něj chtěl.(4.11.2018)

Stala se naprosto nemožná věc ve kterou jsem doufal,ale přesto jsem byl zároveň,nevěřícím Tomášem. V tomto pokr.se totiž nějakým neskutečným zázrakem povedlo zachovati celkovou koncepci,atmosféru,kameru etc.z prvního filmu a úspěšně a bez velkých ztrát,ji elegantně převést do 21.st. Místy jsem měl silný pocit,že se koukám na originál,jen se staršími postavami. A to je něco,za co by většina dnešních tzv.hororových režisérů...doslova vraždila. Také se musím ohraditi proti zdejším i jiným komentářům typu-konec je moc přepálený,neuvěřitelný blablabla,však to znáte. To není vůbec pravda. Já ho naopak velmi přivítal,páč jsem ve zbytečně (jako jediné) dlouhé a trochu nudné sekvenci,kdy Laurie rekognoskuje dům a zejména nezáživná část,ve které koukáme až moc dlouho na prostřílené fuguríny,začal tak trochu usínati,načež mě posl.,řekněme 6min.nakoplo na 300%,tak za mě...vážení přátelé...ano.:) Tvůrcům též slouží k velké cti,že četnost vraždění je menší,než jsem se obával a některé vraždy jsou mimo záběr,což je návrat k tomu,jak to má být. Ať si magoři do krve a vnitřností tvrdí,co chtějí. A dosti mě samého překvapila jedna věc. Michael byl pro mě působivější bez masky,než s ní. Geniálně ho ukazovali,a přitom ne,bravo! To je ale také dáno tím,že ho tak známe už notoricky,takže ten jeho typický zjev,už jaksi nemůže moc překvapiti. Čímž ani náhodou netvrdím,že je na Míšovi s maskou něco špatného,jen...byla to příjemná změna a opakuji,že pro mě o něco působivější. A závěrečný zvuk,který ve stejném duchu pamětníci slyšeli již v SW I,jen podtrhl něco,co již dlouho vím.:) Sekvence s geniální 4.skladbou z geniálního ost- Prison Montage ve které slyšíme starý záznam dr.Loomise (kterého mluví téměř dokonale,Colin Mahan,že jsem opravdu chvíli myslel,že se našel nějaký nepoužitý záznam z 1.filmu),mě opravdu vehnala slzy do očí prakticky ve stejné chvíli jako ve filmu (i když z pochopitelně jiných příčin,hihi) Laurie,což bylo v 1.chvíli trochu děsivé,takže se tato část stala pro mě hodně osobní.:) Hudbu opěvovati jako závislák na Carpenterově music je zbytečné,když už ji mám od 11.dne před premiérou. Takže se spokojím se strohým číslem, 900%. A co jsem tak počítal,poznal jsem tam: H20,H II,H4,H5 a určitě po více shlédnutích přijdu i na další díly.;) Kulervoucí zážitek tohoto roku. A pro mě i nejspíše film roku. Jen škoda,že se mi nakonec z jistých osobních příčin,nepodařilo na to zajíti do kina. Toho trochu lituji,i když jsem si slíbil,že to tak provedu,leč jisté okolnosti to změnily. Za mě 4.5 A úvodní titulky jsou naprostým Hallowgasmem! A na závěr věta od dr.Loomise,při které (v kombinaci s tou brilantní hudbou) vždy zamrazí- S UDRŽOVÁNÍ ZLA NA ŽIVU,SE NEDÁ NIC VYTĚŽIT. https://www.youtube.com/watch?v=PlwLtnE5Dx4(15.12.2018)

• A.Fish

Michael Myers už asi po dvacátépáté a opět nepřináší nic nového. Většina krvavých scén není vidět, scénář vyloženě slabý (autobus který převáží pacienty má záhadnou nehodu - jako vážně?). Čekal jsem kdy na konci někdo řekne, že se tělo v ohořelých troskách nenašlo. Zkrátka je to film, který nudí a vůbec nemusel vzniknout.(31.12.2018)

Ok! Tak mohlo to dopadnut horsie, ze. And Michael.. is..so .. cute! Always has been. <3 :D Scenar, bohuzial a necakane (sic!), opat pisany pastelkou a gore by mohlo pritlacit. Prilis tupych ran na mna, cutlery fan :/ :D Michael never acted as Jason! He has a solid M.O., blade! Laurie.. Ehm. Asi by som osobne uvital lone wolf survival styl, jak naku pateticku narychlo splacanu inter-generacnu etudu o traumatizovanej dcerke, ktora len skrz matersky pud v priamej konfrontacii s predatorom odhali, ze to mamca proste celu dobu myslela dobre. Hlupa vata, co tam nemala co robit! Psychiatra by som bral vaznejsie, keby bol animovany. Inymi slovami, remeslo cajk. Jamie Lee cajk. Jason, ehm Michael... oukeeej. Zbytok... ehm. Ale 106 minut, slo to. VIAC CEPELI, VIAC KOMPARZU, VIAC MICHAELA (nie Jasona), VIAC BODNOREZNYCH RAN, MENEJ TELENOVELY a bol by to trash roku. ''SAY SOMETHING!'' :D :D OMG STFU (jo... novinarov odchod som si uzil!)(19.1.2019)

Originální filmy z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let jsem bohužel neviděl, takže nostalgie se mnou nijak necloumala a zároveň jsem neměl potřebné srovnání. Celkově jsem ale poměrně zklamaný, protože se jedná o čistokrevný slasher a pravděpodobně velkou poctu původních filmů a žánru, jenže jako samostatný film to moc nefunguje. Stupidita rozhodnutí postav je až do nebe volající a celková předvídatelnost děje film hodně sráží. Chápu, že takhle to u slasherů prostě je, ale v dnešní době je třeba i nějaká nadstavba a to se zde nekoná. Takže spíše lehce podprůměrný film i na svůj žánr. Dle mého názoru.(31.1.2019)

Za mě velké překvapení, čekala jsem to daleko horší. Původní horor z roku 1978 jsem neviděla, takže nemůžu porovnávat, ale i tak se mi pokračování po 40 letech líbilo. Bylo to napínavé, místy opravdu děsivé. I když jste Michaela čekali, že bude v té skříni, stejně jste se lekli. Palec nahoru za skvělou hudbu. Jamie hrála šílenou Laurie dokonale. Nejvíce se mi líbil konec, to jak se všechny tři generace spojili proti zlu, aby ho zničili bylo skvělé.(5.5.2019)

Pokračování klasiky, kterou jsem viděl bohužel příliš pozdě. Pokud jste jedním z těch, kteří neviděli první původní film od Carpentera, film se vám dosti možná nebude líbit. Avšak, i když jsem opožděně první snímek viděl, tak na mne příliš velký dojem neudělal, ač jsem se na něj podíval optikou doby, kdy vznikl. Ale konečně po dlouhé době mohu prohlásit, že novodobé pokračování hororové klasiky po tolika letech se skutečně povedlo. Mike Myers nebyl nikdy něčím výjimečný zabiják jako jiní známí hororoví záporáci. Naopak byl vždy příliš obyčejný a právě podstatu této postavy jsem si uvědomil, až při sledování tohoto filmu. Snímek jako poctu zopakoval všechny nám známé prvky z původního filmu jako základ, na čem je postavený a k tomu je okořeněn o atmosféru, která je schopna zaujmout a napínat tuto generaci. Jinými slovy dostali jsme tentýž talíř co minule, ale je obohacen o nové pochutiny, které neznáme a chutnají lépe, než-li minule. Nový Halloween beru jako opravdu zdařilé pokračování, jelikož vzdává hold klasice a zároveň nenudí a přiživuje se na moderní hororové atmosféře, přičemž ponechává velmi důležité prvky. Gratuluji tvůrcům.(8.8.2019)

Nový Halloween ctí svého předchůdce. Má atmosféru, hudbu, gradaci a je napínavý. Stylový horror, jak má být. Bohužel hlavní postava (Jamie, ne Michael!) se v závěru chová několikrát velmi nelogicky. SPOILER A stejně si myslím, že Michael si jen počká, až prohoří dřevěný strop a pak projde ohněm povolenou zdí ven. :-)(13.11.2018)

Paradoxne najotravnejšou postavou filmu bola hlavná postava - Laurie Strode.(1.12.2018)

Stokrát prežutý materiál, v o trochu áčkovejšej produkcii, ktorý sa pokúša svoju neinovatívnosť maskovať za hommage. Pre teen cieľovku, ktorej pôvodný film a jeho dôležitosť pre popkultúru nič nehovorí ale asi ok, režijne v podstate viacmenej funkčné. 2,5*(21.12.2018)

Novej halloween mě překvapil spoustu sekvencemi, ale na proslulého vraha je tam moc Off-Screen zabití, což mě klame do hrobu. Remake Halloweenu byl dobrej jenom v tom, že měl všechny Killer sekvence vidět, u nového Halloweenu je to naopak, máme tu pár zabití, které jsou filmařsky na úrovni, ale kazí to ty více profláknuté. I přesto si ode mě novej halloween zaslouží 4 hvězdy, především za kameru! Rozhodně za návrat Jamie, která chyběla v předešlých a scénář, kterej v průměru dělalo 5 lidí, takže jsem čekal propadák, jak už to tak bývá. One-take sekvence vyvražďování mě překvapily na maximu a soundtrack? To bylo jako splněnej sen.(3.1.2019)

• ivan_drago

...zbytečný biják ignorující cokoli bylo natočeno po prvním dílu...(4.1.2019)

• sir-dave

Možná byla chyba se podívat na verzi 2018, když jsem neviděl předchozích 10 dílů, spojitosti se daly ale nějak domyslet. Lekačka žádná a polovina sálu se většinou smála. Spíše než horor mi to přišlo jako nepsaná soutěž o to, která postava se zachová jako větší trotl. 9/10 lidí při nehodách nezastaví, ale v místním městečku se běžně v noci vystupuje a pomáhá zaostalým pobudům z vězeňského busu. Půl hodiny se nic neděje, dva novináři rozjedou příběh, když je v tu ránu na hajzlíku popraví, scénář se vyhodil a potom je to bezdějová jízda, jak se bubákovi bez rozmyslu napíchávají lidi na kudlu. V porovnání s předchozími díly to je možná skvost, ale takhle to výš nejde. Zlatý Wrong Turn.(1.11.2019)

1 5 6 7 8 9 10 11 14 21 27