2 hvězdičky za užasné vystoupení zpěvačky P!nk a jejím Glitter In The Air zavěšená u stropu haly. A tu poslední 3tí hvězdičku dávám za dobrý zvuk a přenos + skupinu Black Eyed Peas. Ovšem co mě hodně vadilo, byly reklamy každých 5 minut, a hlavně ty výsledky. Grammy ceny už nejsou "prestižní"! Už to není o kvalitě, ale o oblíbenosti. Jak mohla Taylor Swift získat 4 Grammy? (včetně tý za nejlepší album!)?? A Beyoncé mě zklamala. Vystoupení nemělo štávu - nuda a to že si odnesla 6 gramofonků beru jako Americký vtip v hudebním světě. Sice je dobrá, ale zas tak moc né.(20.3.2010)

• COF_666

Strašný. Tolik megalomanství, patosu a trapnosti aby se nacpalo do jednoho jediného pořadu, to sem ještě neviděl. Jedna hvězdička je pro Pink a pro Bon Jovi, ostatní hrůza. Jo a ještě jedna věc - opravdu sem měl,mám a budu mít rád Jacksona, vyrůstal sem na něm a opravdu mě mrzelo když umřel. Ale jestli ještě uvidim někoho v TV jak mu leze do zadku ( i když už to vlastně nejde:)) nebo má "velice emotivní" proslov o tom jak nám všem strašně pomoh tak už se asi neudržim. Moje první Grammy ale po týhle letošní zhovadilosti i poslední.(1.2.2010)

• sun.eagle

Přehlídka kýče toho největšího kalibru. Lesk celebrit, světelná show, reklamy které musely v tomto čase stát tolik kolik by vydělali všichni z ČSFD za asi tak 6 triliard let, ale celkem nudná podívaná. Vystoupení plné kýče občas nešli zkousnout, záběry do hlediště na celebrity které letos frčí jsou na sekundu přesně načasované vrchní rejžou ze zákulisí. Některé vystoupení ale byla dechberoucí, mam na mysli takovou Pink - klobouk dolů, není to poprvé co se pouští do takových kousků, ale ten na Grammy 2010 byl snad nejodvážnější. Jinak je to uplně jiná kategorie, než náš skromný Slavík, všchno je dovedeno do extrémů. Všechno je tak perfektní až je to neosobní. Konec jsem zaspal. Dodíval ho až druhý den. Myslím že Grammy před takovými 20 lety sice byla stokrát skromější, ale stokrát lepší, už pro umělce kteří tam hráli, a jak hráli bez zbytečných serepetiček okolo....(1.2.2010)

Pokud někdo chce show s velkým S, tak se musí zákonitě inspirovat předáváním cen Grammy. Sledoval jsem to do pozdního (brzského) rána a jediné, co se organizátorům nepovedlo, bylo, že zlatý hřeb večera se odehrál zhruba v jeho polovině. Klip Michaela Jacksona ve 3D formátu a přezpívaný z části jinými zpěváky byl jak dělaný na husí kůži. Mary J. Blidge a Andrea Bocelli také předvedli famózní duet. 75% - 4****(2.2.2010)

Díky České televizi jsem se naprosto náhodou ve dvě ráno měl možnost podívat na přímý přenos vyhlášení Grammy Awards 2010 a jen žasl. Konzumní Amerika opět zabodovala. Po představení LadyGaga s Eltonem Johnem následoval příchod prvního uvaděče (komik ze seriálu Glee, už nevím jméno) a v 5ti minutách následoval kanonáda domluvených záběrů na několik zmíněných hvězd (Jay-Z hm:)) a reklamní blok ve vysílání (reklama na Glee, Ipad od Apple:)). To je jako by u nás přišel Leoš Mařeš, řekl, hele tady je Lucka Vondráčková, zamávejte, tady je moje dcera a tady je Karlík Gott! Karle, tys nedostal IPad od Applu? Sakra, dyť se rozdávaly u vchodu:)). JO a mimochodem, včera v "růžovce" byla super scéna, ve který byl vidět moje velká lcd televize Sharp:). Konec srandy, přenos byl kvalitní, klasická americká zábava, ale čísla byla precizní. Výsledky, ať si každý přebere, ale Beyonce to sluší snad furt...Škoda, že na Celine Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood & Usher - "Earth Song" (Michael Jackson tribute) jsem usnul:((1.2.2010)

• - Poprvé v kariéře cenu získali veteráni Iron Maiden, Judas Priest a AC/DC. (Paity)

• - Beyoncé získala deset cen, včetně ceny za nejlepší píseň pro skladbu "Single Ladies". Taylor Swift získala čtyři ceny, včetně ceny za album roku za její "Fearless". (Paity)

• - V přímém přenosu bylo uděleno pouze deset cen, ostatních 99 bylo uděleno ve veřejně nevysílané části ceremoniálu. (Paity)