poster

Vegas

 • Norsko

  Vegas

Drama

Norsko, 2009, 110 min

 • mchnk
  ****

  Klasicky precizní severská režie, skvělé herectví a velmi silné scény (Terje a jeho závěrečné hledání matky je něco fantastického). Vynikající mládežnické drama, které se za oceánem ani v Evropě hned tak nevidí, vlastně ani nevím, co mi překáží v plném počtu, již nyní se těším na druhé zhlédnutí.(16.4.2017)

 • hygienik
  ****

  Dejovo priamočiara a predvídateľná, napriek tomu emocionálne silná severská dramédia, s niekoľkými hluchými pasážami. Bezprostredne po projekcii výrazné dojmy prekvapivo rýchlo ochladli, miestami mám pocit, že to tendovalo k Hollywoodu - snaha povedať naraz príliš veľa. Dni nórskeho filmu BA 2012(12.5.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $657,033(10.9.2010)

 • paascha
  ***

  Divný film o divných lidech(11.3.2011)

 • Vesecký
  ***

  Přikláním se k většinovému hlasování za tři hvězdičky. Námět sám o sobě není špatný. Tři (vlastně s tím malým čtyři) děti se ocitají z různých příčin mimo zázemí svého domova. Dcera feťačky, která od mala žije svým vlastním ničím neomezovaným životem, a tak musí střídat jednoho pěstouna za druhým, ale nikomu se nehodlá poddat. Terje, snílek, který z rozpustilosti honí mámu do vln Skagerraku, a pak věří, že máma někde žije, zoufalost otcova však nedovoluje, aby s ním žil, a je od něho odloučen. Thomas a jeho bráška, nejzodpovědnější z těch tří puberťáčků, a jeho matka alkoholička, která se svým milencem nechá tlouct, a přesto mu dá přednost před vlastními dětmi... Tři osamělci musí začít žít, ale s odpovědností to je různé. Thomas ano, jemu věříme, Terje je snílek a vlastně trochu vyšinutý, Marianne od malička zkažená (ale že je fešná, co?). Film je však dost rozvláčný a prakticky se nehýbe z jednoho bodu, i když s dětmi vprožijeme nejtěžší půl rok svého života, vlastně nedokážeme povědět, jak ho prožili... Marianne svádí přítele své tety, ale když ji chce opustit, těžce ho pobodá a končí ve vězení pro mladistvé. Terje se zase vrhá do moře za svou matkou. A tak zůstává jediná naděje - Thomas... Ale co bylo mezi počátečními a konečnými body úsečky, to fakt byla někdy až nuda.(27.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace