Vegas

• Norsko

Vegas

Norsko, 2009, 110 min

drsný příběh čtyř dětí kdy každé je jinak a silněji postiženo ve světě dospělých...pro mě bylo docela psycho sledovat jejich příběhy.Zejména Terjeho jemuž otec nemůže zapomenout ztrátu matky a on se matku vydal hledat po svvém.Zoufalí lidé dělají zoufalé činy.Film natočený po norsku - scénář pitvá každou postavu až na dřeň.Famózní výkony těch dětí pro které asi nebylo jednoduché se s postavami ztotožnit protože jinak by nemohly podat takové výkony.Přimět malého klučinu aby reagoval i výrazem v obličeji i na vypjaté situace mezi dospělými to je opravdu výkon...(12.11.2017)

Divný film o divných lidech(11.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $657,033(10.9.2010)

Klasicky precizní severská režie, skvělé herectví a velmi silné scény (Terje a jeho závěrečné hledání matky je něco fantastického). Vynikající mládežnické drama, které se za oceánem ani v Evropě hned tak nevidí, vlastně ani nevím, co mi překáží v plném počtu, již nyní se těším na druhé zhlédnutí.(16.4.2017)

Přikláním se k většinovému hlasování za tři hvězdičky. Námět sám o sobě není špatný. Tři (vlastně s tím malým čtyři) děti se ocitají z různých příčin mimo zázemí svého domova. Dcera feťačky, která od mala žije svým vlastním ničím neomezovaným životem, a tak musí střídat jednoho pěstouna za druhým, ale nikomu se nehodlá poddat. Terje, snílek, který z rozpustilosti honí mámu do vln Skagerraku, a pak věří, že máma někde žije, zoufalost otcova však nedovoluje, aby s ním žil, a je od něho odloučen. Thomas a jeho bráška, nejzodpovědnější z těch tří puberťáčků, a jeho matka alkoholička, která se svým milencem nechá tlouct, a přesto mu dá přednost před vlastními dětmi... Tři osamělci musí začít žít, ale s odpovědností to je různé. Thomas ano, jemu věříme, Terje je snílek a vlastně trochu vyšinutý, Marianne od malička zkažená (ale že je fešná, co?). Film je však dost rozvláčný a prakticky se nehýbe z jednoho bodu, i když s dětmi vprožijeme nejtěžší půl rok svého života, vlastně nedokážeme povědět, jak ho prožili... Marianne svádí přítele své tety, ale když ji chce opustit, těžce ho pobodá a končí ve vězení pro mladistvé. Terje se zase vrhá do moře za svou matkou. A tak zůstává jediná naděje - Thomas... Ale co bylo mezi počátečními a konečnými body úsečky, to fakt byla někdy až nuda.(27.2.2017)