poster

Nagano 1998 - hokejový turnaj století

Dokumentární / Sportovní

Česko, 1998, 90 min

 • liborek_

  Hodnotit nehodlám, poněvadž na rozdíl od bráchy, který si toto pouštěl pořád dokola, je mi dokument o jednom hokejovém turnaji celkem ukradený. Jen ve mně vzklíčila potřeba podělit se o názor, že výrok "přepište dějiny" řadím mezi nejstupidnější, jaké jsem ve svém životě občasného televizního diváka zaslechl. A mou prudérní zaujatostí neotřese ani omluva, že šlo o výstup neovladatelného afektu živeného grandiózním sportovnědiváckým orgasmem :-) Dějiny přepisuje jen chňoupek.(9.7.2010)

 • castor
  ****

  Kus sportovních dějin.. spanilá jízda plná emocí, ostatně jako většina (letních a zimních) olympijských úspěchů našich sportovců, zrovna jako fotbalové EURO 2004, kdy jsme prohrávali s Nizozemskem 0:2 a nakonec zápas otočili (brány finále se nám bohužel po dalších galapředstaveních zavřely po smolném prodloužení proti překvapivým pozdějším mistrům Řekům), Davis Cup 2009 (duo Štěpánek-Berdych) atp.(7.2.2010)

 • char_t
  **

  Kde se 20 let starý dokument tak najednou vzal v TOP 10? Nespletl si ho někdo s The Nagano Tapes? Zvlášť když se jedná prakticky jen o reportáž do Branek, bodů, vteřin, roztaženou na hodinu a půl. Historický moment to byl, ale dokument je to mizerný. Come on, co nám je do toho, jak hrál Kazachstán s Itálií, to nikoho nezajímalo ani tehdy.(9.7.2019)

 • Castorr
  *****

  "Otevíráme zlatou bránu.....". Největší hokejový úspěch v našich dějinách. Už jsem ten dokument viděl snad 20x a pokaždé mám husí kůži a slzy v očích. To co dokázali a předvedli hokejisté v Naganu 1998 bylo něco neuvěřitelného, atmosféra v čechách a stmelení českého lidu po turnaji, ukazovalo se čeho dosáhli. Je vidět, že jsme hokejový národ. Ti co nepamatují či nebyli na světě se podívejte na tuhle nádheru...(13.9.2011)

 • AllShallFall
  *****

  Litvínovský rodák, Ivan HLINKA, sestavil hvězdný tým, složený i z 8 litvínováků, kteří vybojovali jediné Olympijské zlato v historii. Góly našeho týmu na tomto turnaji: 19. Góly hráčů z Litvínova: 12. Počet asistencí našich hráčů na tomto turnaji: 19. Počet asistencí hráčů z Litvínova: 5. A to přesně: Martin RUČINSKÝ: 3 góly, 1 asistence, Vladimír RŮŽIČKA: 3 góly, Robert REICHEL: 3 góly, Petr SVOBODA: 1 gól, 1 asistence, Jiří ŠLÉGR: 1 gól, Josef BERÁNEK: 1 gól, Robert LANG: 3 asistence. a Jan ČALOUN. Jsem hrdý, že pocházím z Litvínova ! ! !(29.12.2015)

 • - Medzinárodný olympijský výbor sa dohodol s IIHF a NHL, že vtedy najslávnejšia hokejová liga bude prvýkrát prerušená pre tento typ turnaja, aby na hrách štartovali najlepší hráči, hrajúci v tejto lige. (Marek1991)

 • - První olympijské vítězství českých hokejistů v ledním hokeji. (Pilda17)

 • - Ženský hokej zaradili prvýkrát do olympijského programu na ZOH 1998 v Nagane. (Marek1991)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace