Opravdu by to šlo popsat jako Přelet nad kukaččím hnízdem natočený podle předlohy Irvine Welshe. Roztříštěná struktura filmu také vypadá jako něco halucinačního, ale zas taková sláva to celkově nebyla.(17.7.2010)

MFF KV .. Skvela dávka!!(5.7.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ja / I AM / Já)(15.7.2011)

Příběh muže ze Sevastopolu, jenž se před vojnou schová do psychiatrické léčebny. Punk, Rock a Drogy v Rusku. Velice povedený snímek ne nepodobný Přeletu nebo Trainspottingu.(10.10.2011)

45. MFF Karlovy Vary(8.7.2010)

Zážitek neúplný díky tomu, že kino Světozor není schopné zařídit vzduch v kinosále a sladit titulky se zvukem. I tak ale náleží R pět hvěz díky dokonalé scéně Venus.(19.7.2010)

Prolínající se žánry (muzikál - vzpomínky - thriller - "oneflewoverthecuckoosnest" - drogové halucinace) jsou zajímavé, přehršel dějovýxh linií však na přehlednosti nepřidá.(7.7.2010)

Ruský Transpoting.(8.7.2010)

Vykradnutá nuda.. Akože aby sa diváci cítili, že videli niečo alternatívne, ale o nič nápadité v tomto filme nejde.. Pár pekných záberov a to bolo všetko..(24.6.2011)

Přelet nad kukaččím hnízdem a Requiem za sen v jednom. Velmi zajímavý film, jenž si svou roztříštěností děje udržuje divákovu plnou pozornost po celou dobu.(25.6.2011)

Hodně zajímavý film o drogách a jak to chodí s lidmi kolem nich. Film ukazuje život mladé ruské generace na konci 80. a počátku 90. let, která se ráda baví rockovou hudbou a drogami, kterých mají více než dostatek, a které se nechce na vojnu a proto radší volí cestu do blázince, kde se velká část děje odehrává.(6.7.2010)

• pierre9

Film s veľkými ambíciami, veľkým potenciálom, len, bohužiaľ, mizerným prevedením. Akoby režisér chcel štýlovo (a to je mám pocit pre dnešných ruských tvorcov typické) prerozprávať príliš mnoho. A príliš efektne. Mnoho línií, ťažko rozoznať realitu... Škoda, s tak dobrými hercami sa z Ya dalo "vytrieskať" oveľa viac. (Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich, Warszawa 2010)(10.11.2010)