poster

The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers

Dokumentární

USA, 2009, 92 min

Hudba:

Blake Leyh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marcel.demo
  *****

  Deny Ellsberg, sympaťák s modrýma očima, absolvent Harwardu (disertační práce Ellsbergův paradox) se takřka po snové kariéře v Pentagonu a RAND ind., kde měl mimo jiné i na starosti nukleární strategii boje, rozhodl po dvou letech mlčení ve válkou zmítaném Vietnamu (1964-66) změnit orientaci o tisíc stupňů a díky nejvyššímu stupni bezpečnostní prověrky mohl postupně vynosit z Pentagonu v kožené aktovce a oxeroxoval (doma se svými dětmi) ultra top secret listiny cca 7000 str. (týkající se způsobu vedení války s našimi dnešními provozovateli večerek) a poté je "předat" tisku. A vu a lá zápletka jak hrom. Bradley Manning své doby. Televize, tisk ho plný, soudy nezahálely a 115 let mu věštily, on však dále šířil již jen a pouze myšlenky neválečné a stal se předním a hlasitým aktivistou, který ve velké míře přispěl k ukončení této (jak říká poručík Dan) ZKURVENÉ války. Kvalitní dokument mapující životní příběh tohoto odvážného muže, vystoupí i další anti amíci jako Zinn a Noam. P.S. Nixona nasral až k zbělení a prohlásil o něm: "je to nejnebezpečnější muž Ameriky a jen a pouze vláda rozhoduje o tom, co se občané o válce dozví..." Bush ml. to podepsal a dál hlásal :)(16.8.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(20.2.2010)

 • neoBlast
  ***

  Celkem "standardní" dokument o člověku, který se postavil režimu za doby studené války. Žádná zátočina, která by diváka překvapila, film se ubírá přesně kam byste očekávali. Pokud vás Daniel Ellsberg nefascinuje a neuhrane charismatem v prvních minutách jako mě, budete se spíše nudit u vcelku průměrného vyprávění o neobyčejném člověku. 60 %(13.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace