Odstřelovač: Odvetná zbraň (TV film)

• Rusko

Sniper - Weapon of Retribution

Akční / Drama / Válečný

Rusko, 2009, 162 min

• Saxos

Vším co k filmu patří, kromě tedy té profi stopáže, připomíná amatérský počin studentů nějaké moskevské fámu. Film s tématikou sovětských odstřelovačů II. světové války musí lákat každého, kdo je na válečné filmy zaměřen. K tomu ta stopáž, ta ho natěší ještě víc. Já byl po necelých 3 hodinách velmi zklamán, ať s bojovými scénami, tak s poválečným klišé. Vyzdvihuji jako vždy, že Ivan mluví rusky a skopčáci šprechtí.(7.8.2018)

• Johny303

- Zbytečně dlouhé. - Boj sovětských odstřelovačů působil spíš jako řádění na pouťové střelnici než jako realistická akce - několik na sobě namačkaných odstřelovačů v zákopech to šije do jednoho Němce za druhým. - Soudružka odstřelovačka zamilovaná do svého velitele tam byla vyloženě rušivý element, až jsem byl skoro rád, když ji německý sniper dostal. - 2 bojové scény, zbytek nuda a zase nuda. Nenáročným milovníkům odstřelovačů, kterým bohatě stačí prostý fakt, že Němci budou padat na následky střelby z Mosinu s optikou v rukou snipera a nic víc od toho nechtějí, doporučuji zkouknout dvě akční scény a zbytek přeskočit. Ale těm co by chtěli vidět realistický boj a nebo dokonce kvalitní film jako celek to doporučuji ani nezapínat.(14.2.2012)

°°Jestli jsem filmu Tobruk dal 1*, tak tady bych měl dát 5*... Co se týče mimoamerických filmů, tak pozoruji vzestup. Už nepatří do kategorie béčkovách, ale na áčkové mají ještě hodně co dohánět. Снайпер: Оружие возмездия patří k jakémusi průměru, který mohl být lepší, ale oceňuji snahu, takže dávám +1* za tu snahu...(28.4.2013)

• Wacoslav1

Tak jsem po nějaké době dostal náladu na to si pustit Ruský film. Tématiku 2 světové války mám rád a tak když jsem na toto dílo náhodou narazil z chutí jsem se do něj pustil, ale bohužel jsem při jeho sledování vykysnul. Ano je to dlouhý, šíleně dlouhý a bohužel to nemá dostatečný tempo aby to člověka udrželo po celou dobu napjatýho u obrazovky. Akční scény co se tu nachází jsou fajn vše je zručně natočeno, ale té vaty je tu neúměrně moc a navíc neohroženej hlavní hrdina mi moc nesednul. Škoda hlavně by to fakt chtělo tak o půl hodiny zkrátit.40%(28.9.2014)

Neskutocne dlhy film, ktory aj mohol byt kratsi, pretoze niekedy dlhemu filmu nepasuje ohromna dlzka minutaze, ako je to v tomto pripade. Zaciatok tohoto filmu sa odohraval v Stalingrade, ked to bolo dost tvrde voci sovietskym vojakom. Uz na tom zaciatku ma to dost uputalo, ked horda nemeckych vojakov vyckavala v zakopoch a na druhej strane sa zas umiestnili na roznych poziciach sovietski sniperi. V tejto chvili islo kto z koho. V tejto scene to bolo dobre urobene a likvidacne zasahy od strany sovietskych sniperov boli dobre zaranzovane a premyslene. Uputalo ma to a netrpezlivo som ocakaval co sa bude diat v dalsich nekonecnych minutach tohoto filmu. Troska sa to este motalo okolo roku 1942, ale potom sa dej sustredil na rok 1945 a tu uz ma to ani tak moc nebavilo sledovat. Nejako sa to v tom roku utapalo v nicote z ktoreho sa nie a nie vyhrabat na zemsky povrch z tych nezaujimavych sraciek okolo skoro celeho filmu. Pri konci filmu sa ako tak dej filmu vyhrabal spomedzi tych sraciek a dal divakovi znova vidiet nejaku lepsiu akciu, ktoru som uz fakt potreboval od tych neatraktivnych minut, kde sa dlho nic nedialo. Bojove sceny sa odohravali na takom tehlovom zamku,kde to tiez nebolo zle, ako na tom zaciatku filmu. Konecne sa aj dostavil priestor pre sniperske akcie, ktore som uz fakt potreboval, ved nazov filmu to tiez hovori. Najprv som si myslel, ze to bude len film o sniperoch, ako plnia misie pocas druhej svetovej vojny. Sklamanie sa mi dostavilo ihned, ked ten cely prostriedok filmu bol o nicom. Vsimol som si jeden omyl co tu pisu, ze je to rusky film, co nie je pravda. Je to bielorusky film, ako aj pisali na zaciatku filmu. Skoda, ze ten film neni tak dobry ako aj zaciatok a koniec filmu. Myslel som si, ze konecne po dlhej dobe uvidim dalsi film na snipersku tematiku, aky som mal moznost vidiet vo filme Nepriatel pred branami.(8.2.2012)

• - Snímek obsadil na soutěži hraných filmů Listopad 2009 třetí místo. (Yaan2)