Odstřelovač: Odvetná zbraň (TV film)

Snaiper - Oruzie vozmezdija

Снайпер. Оружие возмездия

Snayper. Oruzhie vozmezdiya

Sniper - Weapon of Retribution

Akční / Drama / Válečný

Rusko, 2009, 162 min

• Wacoslav1

Tak jsem po nějaké době dostal náladu na to si pustit Ruský film. Tématiku 2 světové války mám rád a tak když jsem na toto dílo náhodou narazil z chutí jsem se do něj pustil, ale bohužel jsem při jeho sledování vykysnul. Ano je to dlouhý, šíleně dlouhý a bohužel to nemá dostatečný tempo aby to člověka udrželo po celou dobu napjatýho u obrazovky. Akční scény co se tu nachází jsou fajn vše je zručně natočeno, ale té vaty je tu neúměrně moc a navíc neohroženej hlavní hrdina mi moc nesednul. Škoda hlavně by to fakt chtělo tak o půl hodiny zkrátit.40%(28.9.2014)

• Mates Hradecky

Přichází nový akční hrdina - sniper Jašin! Ruská verze agenta Ethana Hunta. Jen Jašin umí předvídat, kam dopadne zbloudilá střela. Tento ruský trhák pustil jsem si z nostalgie v květnových dnech. Jako Husákovo dítko byl jsem zvyklý navštěvovat v tomto období školní filmové projekce sovětských válečných snímků. Sovětský člověk vždy zvítězil a lehce porazil neschopné a hloupé německé protivníky. Tento film hlavně svou druhou polovinou hlásí se hrdě k této tradici. Chcete-li vrátit se do starých dobrých sedmdesátek, pak bez váhání přijměte pozvání snipera Jašina! BUM!(12.5.2012)

• KoleckoR

Mix milostného příběhu, poválečné politiky, msty na pozadí bitvy u Stalingradu. První polovina filmu, odehrávající se v době války je méně zdařilou kopií slavnějšího amerického filmu Nepřítel před branami. Přesto se lze v této části podívat na dobré filmové scény z obléhaného Stalingradu a zajímavé ztvárnění „snajperských“ akcí. Druhá polovina filmu se možná snaží, aby to takhle nevypadalo, ale již je zcela mimo historickou realitu a vlastně z toho dělá dobrou slátaninu. Již tomu chybí nádech starších, propagandistických filmů, ale na celkové, velmi slabé úrovni to nic nemění.(2.6.2010)

Prijemne valecne drama, jenz nadchne nejenom svou originalitou, luxusni kamerou a nadmiru prijemnou rezii, ale i krasnou hereckou, slusnym pribehem a naprosto autentickym prostredim. Trosku bych to prirovnal k Nepriteli pred branami. Jedine co bych tomu vazne vytknul byla stopaz. Klidne to mohlo byt o 45 minut kratsi, aspon by se neobjevovaly pasaze, ve kterych dej skoro stoji, a divak by behem celeho filmu nemusel 4x na zachod :D . Jinak na ruskou tvorbu nadmiru povedene....(23.4.2010)

• Saxos

Vším co k filmu patří, kromě tedy té profi stopáže, připomíná amatérský počin studentů nějaké moskevské fámu. Film s tématikou sovětských odstřelovačů II. světové války musí lákat každého, kdo je na válečné filmy zaměřen. K tomu ta stopáž, ta ho natěší ještě víc. Já byl po necelých 3 hodinách velmi zklamán, ať s bojovými scénami, tak s poválečným klišé. Vyzdvihuji jako vždy, že Ivan mluví rusky a skopčáci šprechtí.(7.8.2018)

• - Snímek obsadil na soutěži hraných filmů Listopad 2009 třetí místo. (Yaan2)