Život po lidech

• Česko Planeta Země po vymření lidstva (více)
TV spot 1

Série(2) / Epizody(20)

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se všichni lidé najednou vypařili? Kolik by toho po nás vlastně zůstalo a jestli vůbec něco? Jak by se chovala vypuštěná zvířata, smrtící viry a rostliny? Kolika let by se dožily ty nejznámější stavby a s jakou silou by na opuštěná města zaútočily přírodní živly? A kdo by převzal po lidech vládu na Zemi? Dokumentární série Život po lidech právě takový pohled nabízí. Od prvního dne až po milion let po zmizení člověka. Pomocí animací a pohledu vědců vás přenese do světa, kde se lidská populace rovná nule. A na základě faktů i teorií vám představí možné scénáře, které Zemi po lidech čekají. Některé ve vás vyvolají údiv, z dalších vás bude mrazit a s jinými možná budete polemizovat. Všechny vás ale přesvědčí o tom, že život tu byl před námi a bude i po nás. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Cvachetka k tomuto seriálu (1)

Život po lidech (2009)

Rozhodně to není špatný nápad, ale pojetí je trochu zarážející. Podání někdy jako malým dětem a informace, které ví každý průměrně inteligentní tvor. Případně není těžké si je domyslet. Ale tak možná je seriál stvořen pro američany, kteří potřebují vše vysvětlit pomalu. Kdyby to pojali trochu věděčtěji bylo by to lepší. Takto to není ani poučné, ani zábavné. 40%. ()