Život po lidech (TV seriál)

• Česko

Planeta Země po vymření lidstva

Life After People

Planéta bez ľudí

Život po ľuďoch

Dokumentární / Sci-Fi

USA, 2009–2010, 14 h 46 min (Minutáž: 43–45 min)

James Lurie (vyp.), Earl Hatley, Alain Robert (a.z.)

Aký bude na planéte Zem "Život po ľuďoch"? Ako to tu bude vizerať, keď ľudská populácia sa bude rovnať nule? Čo sa stane s opustenými mestami? Ako dopadnú ďaľšie významné monumenty? Čo sa stane so symbolmi našej civilázie? Nemilosrdný zub času nenechá nič na pokoji. Niečo mu padne za obeť skôr, niečo vydrží celé stáročia. Ale jasné je, že nakoniec tu po nás nezostane nič. Zaujímavý hypotetický dokument. Škoda len, že to nie je hlbšie, kvalitnejšie prepracované; a to po jak obsahovej tak i technickej stránke. ***(4.7.2011)

• nascendi

K seriálu som sa dostal náhodou, nevidel som všetky diely, ale zaujal ma. Prvý raz som sa s touto zaujímavou problematikou stretol v slávnom Wyndhamovom sci-fi románe Deň trifidov. Seriálu sa dá všeličo vyčítať, tunajší komentátori sú v tom pomerne kreatívni, ale ako podklad pre najrôznejšie úvahy a zoznámenie s prekvapujúcimi informáciami, si svoje miesto na TV obrazovke hravo obháji. Nepripájam hodnotenie, pretože dokumenty nehodnotím.(3.7.2011)

• Cvachetka

Rozhodně to není špatný nápad, ale pojetí je trochu zarážející. Podání někdy jako malým dětem a informace, které ví každý průměrně inteligentní tvor. Případně není těžké si je domyslet. Ale tak možná je seriál stvořen pro američany, kteří potřebují vše vysvětlit pomalu. Kdyby to pojali trochu věděčtěji bylo by to lepší. Takto to není ani poučné, ani zábavné. 40%.(3.7.2012)

Vše zajímavé jen má ten seriál jednu velikou trhlinu, nepočítá vůbec s povětrnostními vlivy. Například takové záplavy by města srovnala rychle se zemí, kdyby nebyly postaveny mobilní hráze, nebo se neupouštělo z přehrad průběžně. Stačilo by, aby se rozpadla Vltavská kaskáda a půl Prahy může jezdit na loďkách.(14.6.2013)

Zatím mám za sebou dva díly a cítím zklamání. Informace, které dokument přináší nenaplnily moje očekávání. Vždy se něco nakousne, řeknou se o tom nanejvýš dvě věty a už se o té tematice nemluví (a mě to zrovna zajímá než zbytek, co se řeší). Konkrétně díl Zkáza města hříchu se spíše zajímá o současný stav "památek" a tento díl funguje spíše jako díl Cestománie a o korozi a zániku těchto památek se prohodí zmínka jako by jen tak.(3.10.2010)