• Česko

Scénografie:

Annie Spitz

Kostýmy:

Roemehl Hawkins

Cyrus je typický film na jedno shlédnutí. V podstatě to neni nic nového. Matka žije pokojný život se svým synem, jednoho dne potká sympaťáka v podání Reillyho, zamiluje se a už to jede. Jenomže synáček to nehodlá tolerovat a dělá všechno proto, aby jejich vztah ukončil. Taková jednohubka na dopoledne, nenudil jsem se a rychle to uteklo. Marise to sluší, Reilly je v pohodě a Hill je tlustý až běda.(29.2.2012)

Já bych tomu tlustoprdovi rozbil držku a jazyk mu přejel buldozerem. Já už pro takový lidi mám i název je to tzv. "syndrom Kalousek" stačí toho člověka vidět a už mám zkaženej celej den. Komediální mě to teda ani moc nepřišlo, možná občas v dialozích, ale celkově bych to viděl spíš někam do romantiky s dramatickým přelivem. Vynikající výkon tady předvedla především Marisa Tomei, to je panečko baba s velkým B. Větší zážitek z filmu kazila kamera, přišlo mě to jako kdyby kameraman právě objevil smysl zoomu a režiser na něj následně uplatnil heslo "a co kameramani, mají si s čím hrát? "(7.2.2012)

Do rodiny svobodne matky s kterou bydli mlady dospely syn se dostava novy pritel a veci se nevyvijeji smerem, kterym by si vsichni predstavovali. Hlavne precitlively a na matce zavisly synacek zacina nepatricne vysilovat. Typ maleho neznameho nezavisleho filmecku, ktery stoji za pozornost i sirsi verejnosti, jez je preplacana vyumelkovanosti a penezochtivosti vypocitavych studii. Dobri herci jsou zakladem. 65%(20.12.2010)

Že bych se nějak extra smál... nevím, komedie fakt jen okrajově, spíš je to nenáročné drama, nicméně to je vedlejší. "Podívej se na mě, vypadám jako Shrek" jo, to mě rozesmálo, kdyby měl hrát někdo Shreka na živo, měl by to být právě John C Reilly :-) Herecké obsazení je povedené, všechny tři hlavní postavy působí reálně a svým způsobem i sympaticky (i Cyrus). Co o tom víc říct... Jak píšu, je to poměrně nenáročné, žádné překvapivé zvraty, nic, takový jednoduše lidský film, podobná situace se určitě stala někomu ve vašem okolí.(15.4.2011)

Hezká, pomalu a skromně se nesoucí romantická dramakomedie, o zvláštním vstupu osamělého chlapíka do velmi pevně provázaného vztahu matky a syna. První devizou jsou herci. Reilly je výjimečně i sympatický, Hill vysekl osobitého problematického jedináčka a Marisa Tomei je moc pěkná ženská. Sranda to místy taky je, ale jinak spíše taková vážnější oddychovka, tak příjemně lidsky působící, bez nějakého zbytečně vyhroceného finále. Věčně ’schodovitě’ přibližovácí/oddalovácí kamera se možná mohla trochu uklidnit, ale to je detail. A citově vydírán jsem si nepřišel - blbost.(17.12.2010)