• Česko

Annie Spitz

Kostýmy:

Roemehl Hawkins
  • VasaX

Reillyho mám rád. Opravdu. A to až tak, že se kvůli němu podívám i na film, který ve mě na první pohled vyvolává rozpaky. A tak jsem musel překousnout velice uondaný filmový start. Asi takový, jako když by se mu vůbec nechtělo, jako by si říkal "Budeme hrát? Má cenu dělat nějakou zápletku? Kdo první vstane a začne ji dělat? Já ne, ne ne, ještě nejsem dost odpočatý, ať na to jde...". Nakonec se to ale dá do pohybu a svižnost plus nějaké ty sympatie získá až s příchodem rozložitého Hilla a jeho her. Poté už si to film šine celkem známými cestičkami a tak jako John i divák dojde nakonec k poklidu duše.(16.2.2011)

Cyrus je typický film na jedno shlédnutí. V podstatě to neni nic nového. Matka žije pokojný život se svým synem, jednoho dne potká sympaťáka v podání Reillyho, zamiluje se a už to jede. Jenomže synáček to nehodlá tolerovat a dělá všechno proto, aby jejich vztah ukončil. Taková jednohubka na dopoledne, nenudil jsem se a rychle to uteklo. Marise to sluší, Reilly je v pohodě a Hill je tlustý až běda.(29.2.2012)

• Aljak

Zo začiatku to vyzeralo celkom zaujímavo, napokon to bolo ale dosť slabé, miestami až úplne podpriemerné. Myslel som si, že to bude celkom schopná komédia, keďže John Reilly a Jonah Hill väčšinou dokážu rozpútať celkom dobrú zábavu. Ale tu to tak bohužiaľ nebolo - tých vtipných situácií alebo rozhovorov tu bolo dosť máličko. Čo sa týka príbehu, tak Cyrus bol naozaj strašne nesympatický a za žiadnu cenu sa nechcel s niekym deliť o priazeň svojej mamičky. Takže všetko čo robil, bolo svojim spôsobom citové vydieranie. Aspoň, že na záver sa akosi uvedomil, keď videl že vlastnú mamu potopil do depresie a trápenia. Ale celkovo ten film nestál za veľa, na čom má veľkú zásluhu aj tá nevydarená kamera, ktorá pôsobila občas dosť amatérsky.(3.9.2013)

Reilly chudák na to ako vyzerá som si uvedomil, že vie vzbudiť sympatie. Jeho postava bola tak loosersky nepríjemne príjemná. Fandil som mu celý čas. Hillovi naopak vôbec, takže herecký zámer aj na tomto fronte ku cti zvladnutý. Tomei považujem za jednu z najkrajších herečiek súčasnosti a tu o moc viac robiť nemusela. Bol to podstatne iný typ filmu, na aký som bol pripravený. Bolo tam celkom serióznosti a snaha o hlbšiu psychológiu postáv, ale keď aj z traileru sa to tvárilo ako crazy brainwashová haluz!(5.12.2016)

Nevím kam se ztratilo všech sedm milionů z rozpočtu (nechce se mi věřit, že by zúčastnění brali takové honoráře), Cyrus na sedm melounů rozhodně nevypadá. Postavy jsou zajímavé a do detailu propracované, jejich počínání snadno zdůvodnitelné a uvěřitelné. Hodně tomu pomáhá častá improvizace. Zklamala mě snaha být za každou vtipní. Jen proto, že ve filmu hrají John C. Reilly a Jonah Hill ještě neznamená, že musí jít o srandu k popukání. Mělo se zůstat jen v dramatické rovině, pak bych šel s hodnocením o stupínek výše.(17.1.2011)