Cyrus

Trailer

John C. Reilly, Jonah Hill a držitelka Oscara Marisa Tomei (1992, Herečka ve vedlejší roli, Můj bratranec Vinny) se představují ve svérázném a legračním filmu o lásce, rodině a jednom souboji na ostří nože. Už dlouho rozvedený John (Reilly) má pocit, že konečně našel tu pravou, když se seznamuje s milou a přitažlivou Molly (Tomei). Vše má jeden háček. Mollyin syn Cyrus (Hill) matku jen tak nespustí z očí a rozhodně nemá v úmyslu snášet v její blízkosti jiného muže. Začíná urputný souboj o výsadní post Muže č. 1, ve kterém si ani John ani Cyrus neberou žádné servítky. (oficiální text distributora)

Trailer

Hal_Moore

Nevím kam se ztratilo všech sedm milionů z rozpočtu (nechce se mi věřit, že by zúčastnění brali takové honoráře), Cyrus na sedm melounů rozhodně nevypadá. Postavy jsou zajímavé a do detailu propracované, jejich počínání snadno zdůvodnitelné a uvěřitelné. Hodně tomu pomáhá častá improvizace. Zklamala mě snaha být za každou vtipní. Jen proto, že ve filmu hrají John C. Reilly a Jonah Hill ještě neznamená, že musí jít o srandu k popukání. Mělo se zůstat jen v dramatické rovině, pak bych šel s hodnocením o stupínek výše. ()

Enšpígl

Já bych tomu tlustoprdovi rozbil držku a jazyk mu přejel buldozerem. Já už pro takový lidi mám i název je to tzv. "syndrom Kalousek" stačí toho člověka vidět a už mám zkaženej celej den. Komediální mě to teda ani moc nepřišlo, možná občas v dialozích, ale celkově bych to viděl spíš někam do romantiky s dramatickým přelivem. Vynikající výkon tady předvedla především Marisa Tomei, to je panečko baba s velkým B. Větší zážitek z filmu kazila kamera, přišlo mě to jako kdyby kameraman právě objevil smysl zoomu a režiser na něj následně uplatnil heslo "a co kameramani, mají si s čím hrát? " ()

B!shop

Jednoducha historka o zensky se synackem a novym pritelem, kterej musi pred synackem obstat. To uz tu bylo stokrat, drobny ozvlastneni je v tom, ze synacek je 23 lety vychcany hovado hrany asi tak tunovym Hillem. Vetsinu casu to jede v docela civilni rovine, zadna velka sranda se nekona a tak sem jen cekal, kdy na sebe synacek s pritelem vlitnou. Ve vysledku se tak par forku povede, herci hrajou docela obstojne, ale to je tak vsechno. Nezajimavej, predvidatelnej pribeh, nic moc kamera, ale na jedno skouknuti to jde. ()

Malarkey

Nechápu, co ti Američani na tom jejich trapnym "pivě" značky Budweiser vidí. Serou to do každýho filmu. Když pak na ten film koukám a zahlídnu tuhle značku, okamžitě jsem na film nasranej. Tenhle tejden se mi to stalo hnedka dvakrát: Fighter a tenhle film. Chápu, že si potřebujou udělat značku ve světě, ale to do prdele nechápou, že Budvar je jenom jeden? Nebo mají za potřebí ukázat, že jsou něco víc, když je jejich pivo věčně nalezlý v jednom americkým filmu za druhým? Kromě toho v tomhl ještě s naprosto příšernou kamerou, která se do nějakýho průměrnýho dramatu vůbec nehodí. Kdybych měl na co koukat, snad to hnedka ze začátku přepnu. To byla fakt hrůza. Pak se to trošku zlepšilo, ale stejně tam byla ta pachuť toho Budweiseru, takže se mně to nakonec ani pořádně netýkalo. Ten film byl nudnej, nezajímavej a s naprosto odpornou kamerou. ()

Slasher

Hezká, pomalu a skromně se nesoucí romantická dramakomedie, o zvláštním vstupu osamělého chlapíka do velmi pevně provázaného vztahu matky a syna. První devizou jsou herci. Reilly je výjimečně i sympatický, Hill vysekl osobitého problematického jedináčka a Marisa Tomei je moc pěkná ženská. Sranda to místy taky je, ale jinak spíše taková vážnější oddychovka, tak příjemně lidsky působící, bez nějakého zbytečně vyhroceného finále. Věčně ’schodovitě’ přibližovácí/oddalovácí kamera se možná mohla trochu uklidnit, ale to je detail. A citově vydírán jsem si nepřišel - blbost. ()